V rakouském Linci útočil muslim, 50m vláčel autem policistu, zatímco mával Koránem

V rakouském Linci útočil muslim, 50m vláčel autem policistu, zatímco mával Koránem

Další z mnoha menších útoků se odehrál v sousedním islamizovaném Rakousku. Tentokrát útočil dokonce evropský muslim, což je důkaz, že je úplně jedno, odkud muslim je, problémem je v prvé řadě islám, případně Korán a imámové z mešit. Bosenských muslimů je hodně nejen v Rakousku, ale dokonce i u nás…

Jak všudypřítomné je nebezpečí ze strany lidí, kteří byli radikalizováni nemilosrdnými kazateli nenávisti, nám bylo ve středu prokázáno v Linci. Fanatický Bosňan (26) mával Koránem a táhl policistu vozidlem přes 50 metrů. Podle médií seděl muž za volantem v přísně náboženském oblečení, přičemž narazil do několika policejních aut nadměrnou rychlostí.

Bosenský rodák prý žil čtyři roky v Saúdské Arábii a studoval tam islám. Vzhledem k tomu, že motiv je nejasný, Úřad pro ochranu ústavy incident vyšetřuje. Nejznepokojivějším aspektem případu je samozřejmě otevřená otázka, zda měl muž také vazby na islamistické prostředí v Linci. V každém případě radní pro městskou bezpečnost Michael Raml (Strana svobody) po incidentu požaduje, aby byl status pobytu podezřelých islámských radikálů důsledně odňat.

Povinnost jednat mají také ministr vnitra Nehammer (Rakouská lidová strana) a ministryně spravedlnosti Zadicová (Zelení). To by nemělo být provedeno jen symbolickou politikou jako dosud. Jednáním není myšleno nahrazení termínu ‚politický islám‘ ‚nábožensky motivovaným extremismem‘, ale spíše řešením problému a deportací těch, kteří se odmítají integrovat.

„Dokumentační centrum pro politický islám“, které ministryně pro integraci Susanne Raabová (Rakouská lidová strana) dotovala rozpočtem 500 000 eur, se tomuto tématu poněkud vyhýbá. Nicméně i po prezentaci „Mapy islámu“ zůstaly některé otázky nezodpovězeny. Je to proto, že mapa je neúplná. V případě mnoha problematických institucí nejsou jejich vazby na radikální muslimy ani zaznamenány. Mapka by tak měla být doplněna.

Pravicoví aktivisté se v Rakousku snaží viditelně upozornit alespoň na ty nejradikálnější muslimské spolky a mešity. Vyvěšovali proto žluté varovné cedule poblíž pěti institucí ve Vídni, o kterých je známo, že jsou radikálními islámskými sdruženími. Na cedulích byl  nápis: „Pozor: Politický islám ve vašem sousedství“. Podle dosud dostupných informací byla akce omezena výhradně na instituce skutečně podezřelé z radikalismu. O den později následovaly podobné akce v St. Pöltenu a Linci.

Zdá se, že Rakousko má mnohem větší problém, než se oficiálně přiznává, pak je dost dobře možné, že je muslimů v zemi mnohem víc, než uvádějí oficiální statistiky…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

3 thoughts on “V rakouském Linci útočil muslim, 50m vláčel autem policistu, zatímco mával Koránem

  1. Pred vypuknutím vojen v bývalej Juhoslávii /vyprovokovaných ,okrem domácich zradcov, hlavne USA , Nemeckom a Saudskou Arábiou/ nepredstavoval islam u Bosniakov a iných moslimov až taký problém. Väčšina z nich žila sekulárne /poznal som osobne zopár zmrzlinárskych rodín ,ktoré si v 80. rokoch nikdy s islamom nelámali hlavu/ a nebrala islam vážne. Ale po roku 1991 sa situácia rýchlo začala meniť a KSA získala na Balkáne vďaka financovaniu a iniciovaniu vahhábizmu obrovský vplyv, čo platí dodnes. Tipujem,že už o pár rokov dôjde /so súhlasom EÚ a NATO/ k revízii hraníc a Veľké Albánsko, Veľké Turecko a Severné Macedónsko sa stanú tak ako „vyspelá“ Európa kolóniami Rijádu so všetkým, čo k tomu patrí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout