Mohamed pobodal Francouzku a její tři dcery, byl shledán nepříčetným a trestně nezodpovědným

Mohamed pobodal Francouzku a její tři dcery, byl shledán nepříčetným a trestně nezodpovědným

Ve Francii nejde zdaleka o první případ muslima, který byl seznán nepříčetným poté, co spáchal násilný trestný čin. Za kritiku muslimské invaze a islamizace tak můžete ve Francii dostat horší trest než za vraždu nebo jiný násilný trestný čin. Francouzská justice se tak začíná stále více přibližovat právu šaría.

Matka a její tři dcery byly před pěti lety násilně napadeny v rekreačním středisku VVF v Garde-Colombe v Hautes-Alpes. Matka a její 14letá, 12letá a 9letá dcera a  byly vážně zraněny a vrtulníkem převezeny do Gapu k hospitalizaci. 

Podezřelý utekl autem a o pár minut později ho zatkli četníci. Maročan Mohamed B – tehdy 37 let – jednal z náboženských důvodů. Vyčítal jim jejich příliš lehké oblečení.

Podezřelý křičel “Alláhu akbar”, zatímco byl v policejní vazbě. Odmítl, aby mu byly sejmuty otisky prstů, a pak třikrát zakřičel ‘Alláhu akbar’.

Agresor ospravedlňuje své jednání. Den po incidentu Raphaël Balland, státní zástupce, řekl, že otec a manžel obětí se s podezřelým setkal těsně po incidentu. Útočník mu pak údajně řekl: “Neměl jsi to dělat před mou ženou.” A  poškrábal se na úrovni rozkroku přes šortky. Otec rodiny si nepamatuje, že by se někdy podobně choval před manželkou útočníka.

Během slyšení muž v policejní vazbě uvedl, že již několik let trpí depresemi, ale také schizofrenií. Podle jeho rodiny je monitorován a je zdravotně postižený od roku 2009. Později Mohamed B. zapálil celu. Po tomto činu byl převezen na psychiatrii.

Dne 21. listopadu 2018, po slyšení, na kterém byly vyslechnuty oběti, Mohamed Boufarkouch, státní zastupitelství a právníci stran, vydal vyšetřovací senát soudu v Grenoblu své rozhodnutí. Proti Mohamedu Boufarkouchovi jsou vznesena dostatečná obvinění za spáchání pokusu o vraždu tří nezletilých mladších patnácti let a jejich matky. Je-li prohlášen za trestně nezodpovědného, bude se zodpovídat v občanskoprávním řízení.

Dnes proběhlo na základě stížnosti další řízení, které jen potvrdilo trestní nezodpovědnost pachatele. Ten tak nebude nikdy za útok skutečně potrestán.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Mohamed pobodal Francouzku a její tři dcery, byl shledán nepříčetným a trestně nezodpovědným

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.