Švédsko: Sériový násilník ze Sýrie napadal ženy s nožem

Švédsko: Sériový násilník ze Sýrie napadal ženy s nožem

Nově příchozí Syřan byl usvědčen ze série znásilnění v Örebro a Stockholmu. Muž si vynutil sex napadením nebo pobodáním žen. Také sledoval a omezoval kolemjdoucí ženy, aby je mohl osahávat. Jedna z obětí popisuje muže jako psychopata.

22letý Salah Alokul, občan Sýrie, který byl registrován ve Švédsku v prosinci 2016, napadl průvodčí vlaků SJ na vlakovém nádraží Hallsberg. K incidentu došlo poté, co byl Salah přistižen bez jízdenky, obsluze vlaku pak byla řečeno, že je “kurva švédská”, “kurva děvka” a “kurva rasistická”.

Kromě vyhrožování a napadení úředníka se Salah pokusil také vyloupit pizzerii a ukrást 50 000 korun. Salah byl v létě 2020 usvědčen ze série znásilnění v Hallsbergu, Örebro a Stockholmu.

17. června se Salah setkal v Örebro s prostitutkou a tvrdil, že si chce koupit sex. Ale jakmile byl v hotelovém pokoji, místo toho ženu násilně napadl. Dostala rány do těla. Pak jí bušil hlavou o zeď. Salah si pak údajně lehl na ženu a ukončil pohlavní styk.

Poté, co znásilnění skončilo, utekl z místa činu. Když žena přišla do kontaktu s policií, byla podána stížnost na Salaha, při výslechu ho popsala jako psychopata.

Krátce poté, 19. června, byla žena na cestě domů z práce poté, co dokončila směnu ve Fakultní nemocnici Örebro. Na vrcholu Stortorgetu žena cítila, že je pronásledována mužem. Ale i když se pohybovala rychleji, muž se k ní stále blížil. Salah pak přišel k ženě, chytil ji za ruku a držel ji.

Žena, která měla na sobě sukni, cítila, jak se Salah dotýká jejího pohlaví rukou. Když se žena začala bránit, Salah zareagoval tím, že jí zkroutil ruce ruce a řekl arabské slovo “jalla”.

O několik dní později, když žena pracovala v nemocnici, přijela policie se Salahem kvůli identifikaci. Žena viděla Salaha v policejním autě a ukázala na něj. Při policejních výsleších žena řekla, že se zhroutila a začala plakat na pracovišti. Cítila se znechucená i ponížená.

23. června se Salah v Örebro opět setkal s prostitutkou. Dohodli se, že se sejdou v hotelovém pokoji. Jakmile byl v místnosti, napadl ženu tím, že ji začal škrtití. Žena pak dostala nůž na krk a Salah si vynutil pohlavní styk.

Při policejních výsleších žena tvrdila, že věřila, že ji Salah zabije nožem přitisknutým ke krku.

O týden později, 30. června, si Salah rezervoval schůzku s prostitutkou ve Stockholmu. Salah pokračoval ve své předchozí taktice okamžitého útoku. Žena byla sražena a  Salah ji škrábal a kousal do těla. Oběť křičela o pomoc, přičemž se jí podařilo přivolat pozornost kolemjdoucích na ulici. Salah proto utekl z místa činu, ale svědci ho vyfotili na ulici.

9. července se Salah setkal v Hallsbergu se ženou. Setkání začal bitím a znásilňováním ženy, která utrpěla rány do obličeje a těla. Pak dokončil pohlavní styk. Odmítl ženu opustit a držel ji v zajetí kvůli dalšímu pohlavnímu styku. Salah pak z místa činu utekl.

Při policejních výsleších Salah přiznal, že ženy bil a měl s nimi pohlavní styk. Své chování vysvětlil tím, že slyšel hlasy, které ho k tomu vyzývaly.

Salah také apeluje na policejní vyšetřovatele, aby ho propustili, protože má problémy s duševním zdravím, které se zhoršují, pokud je zavřený.

Před hlavním jednáním u okresního soudu v Örebro se prokurátor Mats Berg rozhodl, že nebude usilovat o deportaci Salaha. A to i přesto, že nemá švédské občanství.

Dne 28. května soud oznámil, že Salah půjde za všechny uvedené zločiny na sedm let do vězení. Podle současného švédského systému bude Salah po odpykání dvou třetin trestu opět venku.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Sériový násilník ze Sýrie napadal ženy s nožem

  1. Slyšel hlasy, nejspíše Al aha, aby si vzal otrokyně z řad kafírů. A Švédští soudci neslyší ani hlasy obětí, nemají s nimi ani soucit, stejně jako vládnoucí politici. Jejich voliči se obyčejně vymlouvají, a stále melou něco o empatii k chudáčkům imigrantům a agresorům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.