Gang „mladíků“ s meči a mačetami honil v londýnském Hyde Parku muže, nakonec ho pobodali (video)

Gang „mladíků“ s meči a mačetami honil v londýnském Hyde Parku muže, nakonec ho pobodali (video)

V multikulturním Londýně není nouze o podobné zážitky, nicméně tentokrát došlo k útoku na veřejnosti před zraky spousty lidí, kteří byli ze scény, kterou viděli, samozřejmě zděšeni. O identitě útočníků ani oběti nejsou žádné podrobnější informace, nicméně všichni víme, že jako „gangy mladíků“ jsou zpravidla nazývány muslimské gangy, což si lze domyslet i vzhledem k patrnému etnickému složení onoho gangu, jehož příslušníci zrovna jako typičtí Britové nevypadají…

Muž byl v úterý večer pronásledován londýnským Hyde Parkem gangem, který třímal mačety, než byl ležící na zemi pobodán a zkopán před křičícími přihlížejícími.

Šokující záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazují rozsáhlou konfrontaci mezi velkou skupinou mladíků a tím, co vypadá jako jediná oběť v černé teplákové soupravě.

Zatímco kolemjdoucí v hrůze prchali, gang pronásledoval oběť parkem, než muž uklouzl a spadl na zem, což jim umožnilo ho bodnout a kopnout do hlavy.

Na jednom videu, které bylo široce sdíleno, hysterická žena křičela: „Byl pobodán! Je tam nůž, tady je nůž! Ach můj bože, ach Bože, bože!…“

Další klip, natočený již v momentě, kdy muž ležel na zemi, ukazuje muže stojícího nad ním, jak oběť bodl, což křičící dav s hrůzou okomentoval. Jak klip končí, oběť leží nehybně na zádech. Muž byl převezen do nemocnice v centru Londýna a policie včera večer potvrdila, že věří, že přežije.

Hyde Park, největší londýnský park, byl po nejteplejším dni v roce plný lidí. A to dokonce i večer kolem 21.hodiny, tedy v době, kdy se šokující incident odehrál. Několik členů gangu, který muže napadl, třímalo v rukách dlouhé zbraně, které svědci popsali jako „meče“ a „mačety“.

Policisté žádají veřejnost o pomoc při identifikaci útočníků. Mluvčí Scotland Yardu řekl: „Policie byla přivolána v úterý 1. června ve 21:00, kdy byl oznámen útok v Hyde Parku. V parku byli přítomni strážníci a londýnská záchranná služba. Našli muže, který utrpěl bodná zranění. Byl převezen do nemocnice k ošetření.“

Twitterový účet MPS Westminster dodal: „Policisté zůstávají v Hyde Parku po pobodání dnes večer. V této rané fázi nedošlo k žádnému zatčení a vyšetřování pokračuje.“ Pozdější aktualizace uvedla, že zranění muže nejsou považována za život ohrožující.

 

V parku zůstal přes noc kordon, kriminalisté hledali důkazy a uniformovaní policisté vyslýchali svědky.

Byl to poslední násilný útok v Londýně od pátku. Při nesouvisejících incidentech byli zavražděni dva lidé, další dva byli zraněni a policejní pes byl pobodán do hlavy, přičemž jeho psovod byl zraněn.

I další incident se odehrál v úterý, když byl 23letý muž bodnut do obličeje v Lewishamu v jižním Londýně. Policie byla oslovena obětí v 19:38. Zraněný muž byl převezen do nemocnice v jižním Londýně, kde je jeho stav popisován jako život ohrožující. Kriminalisté zajistili místo činu, aby našli důkazy. Scotland Yard potvrdil, že v souvislosti s incidentem zatím nedošlo k žádnému zatčení.

Pětapadesátiletý Tony Eastlake, známý jako „květinář z Islingtonu“, byl v sobotu krátce před 17.30 ubodán k smrti. Policie v úterý uvedla, že pro podezření z jeho vraždy byl zatčen 20letý muž a že v této rané fázi se předpokládá, že podezřelý se s obětí znal.

V neděli večer v Orpingtonu hlídkoval policejní pes Kaiser se svým psovodem Markem Woolcottem, když dostali za úkol vyšetřovat zprávy o vetřelci v zadní části domu. Podle Scotland Yardu byl Kaiser při pokusu o zkrocení muže bodnut až pětkrát do hlavy a jednou pod okem. Muž zodpovědný za útok byl zadržen na základě zákona o duševním zdraví. Policista utrpěl při incidentu zlomeninu zápěstí.

V Edgware v severním Londýně bylo zatčeno deset mladíků ve věku od 15 do 20 let poté, co byl v parku v severním Londýně ubodán teenager. Policie žádá o informace poté, co byli policisté povoláni v pondělí v 17:54 do Montrose Parku v Edgware na základě zpráv o skupině bojujících mužů. V areálu tenisového kurtu v parku byl nalezen 18letý muž, který utrpěl bodné zranění. Na místě ho ošetřila londýnská letecká záchranná služba a londýnská záchranná služba, ale i přes veškerou snahu záchranářů byl v 19:19 prohlášen za mrtvého.

Posmrtné vyšetření se očekává ve čtvrtek, a i když se policisté domnívají, že znají totožnost zesnulého, snahy informovat jeho nejbližší příbuzné pokračují.

10 mužů ve věku od 15 do 20 let bylo zatčeno v souvislosti s incidentem pro podezření z trestného činu vraždy a všichni jsou vyslýcháni v policejní vazbě.

There were at least five knife attacks in London since Saturday, including two murders and an assault on a police dog
V Londýně se od pátku do úterý odehrálo hned několik násilných incidentů
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Gang „mladíků“ s meči a mačetami honil v londýnském Hyde Parku muže, nakonec ho pobodali (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.