Saúdská dívka ukázala tvář na tik-toku, bratr ji za to ubodal, podle práva šaría nebude potrestán

Saúdská dívka ukázala tvář na tik-toku, bratr ji za to ubodal, podle práva šaría nebude potrestán

Saúdská Arábie je údajně náš spojenec. Vlády EU, včetně naší, uzavírají s touto tmářskou zemí nadstandartní smlouvy a dlouhodobě přehlíží to, jaký režim v zemi panuje. Podobných případů jako je tento, který byl poněkud více medializován, je v zemi spousta.

Proč píšu právě o Saúdské Arábii? Právě proto, že je považována za našeho spojence a zároveň patří k hlavním sponzorům islamizace mnoha evropských zemí, včetně ČR. Tedy financuje mešity, modlitebny a jiné atributy islámu, včetně vysílání salafistických imámů či naopak výuky evropských imámů v Saúdské Arábii. Tedy zatímco sankcionujeme země, kde se zdaleka podobná zvěrstva nedějí, saúdské Arábii se dlouhodobě toleruje vše…

Mladá žena v Saúdské Arábii byla  zabita svým bratrem za to, že odhalila svou tvář na TikToku.

Uživatelka TikToku @infidelnoodle, jejíž jméno je Ayesha Mohammedová, sdílela video popisující smrt Hadil, která údajně sdílela fotografie své tváře na svém vlastním účtu TikTok, @jezeel.56.

“O příběhu Hadil jsem se dozvěděla prostřednictvím Twitteru – mezi mladými arabskými uživateli se o něm hojně diskutovalo,” řekla Mohammedová deníku Daily Dot.

Middle East Eye oznámilo, že Hadil byla údajně pobodána svým bratrem.

Ve videu Mohammedová říká, že Hadil byla zabita v dubnu a že její rodiče  stáhli obvinění proti jejímu bratrovi. “To znamená, že její bratr může svobodně žít svůj život, jak chce,” říká Mohammedová ve videu.

Dodává, že  rodiče hadil zašli velmi daleko, aby její účet TikTok byl odstraněn a nahradili jeho obsah islámským obsahem. Nejméně jedno z videí, zveřejněné začátkem týdne na účtu, ukazuje scénu z Mekky, svatého místa islámských poutí.

“To vše ve snaze navždy odstranit tvář Hadil z tohoto světa,” říká Mohammedová ve videu.

“Je to cena, kterou saúdské ženy platí za používání aplikace? Za to, že se odvážila mít autonomii nad svým vlastním tělem? Za to, že se odvážila bavit se a žít život podle svých vlastních podmínek?” Mohammedová pak říká: “Ženy v Saúdské Arábii si zaslouží lepší život, než je tento.”

Video získalo od zveřejnění 8. května více než 500 000 zhlédnutí a bylo znovu zveřejněno na Redditu a Twitteru.

Mohammedová řekla, že frekvence takzvaných “vražd ze cti” je alarmující. V lednu saúdská žena tvrdila, že její bratři beztrestně zabili jejich sestru za to, že měla účet na Snapchatu. Podle únorové zprávy časopisu Economist nemají země Blízkého východu statistiky týkající se vražd ze cti, i když je tato praxe údajně běžná, což naznačuje nedostatečnou ochotu je řešit.

“Hadilin příběh bohužel není ojedinělý,” řekla Mohammedová. “Slyšela jsem zprávy od lidí žijících v Saúdské Arábii, že od její smrti došlo k několika dalším vraždám ze cti.”

Lidé vyjadřují pobouření a požadují spravedlnost hashtagem “Spravedlnost pro Hadil” na sociálních sítích.

Mohammedová, která se označuje za “exmuslimskou ateistku”, má velké množství sledujících jak na TikToku, tak na Twitteru, kde sdílí své zkušenosti s tím, že je bývalou muslimkou. Mnoho jejích videí generuje komentáře od trollů. Mohammedová řekla, že i když to může znít pochmurně, zvykla si na nenávistné zprávy.

Beztrestné zabíjení dcer, sester či manželek je nejen v Saúdské Arábii, ale i v dalších zemích, kde vládne šaría, zcela běžnou praxí. Tyto praktiky si mnozí muslimové přináší i do Evropy. Jak dlouho potrvá, než se budou vraždy ze cti považovat za oprávněné a beztrestné i v islamizované Evropě?

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Saúdská dívka ukázala tvář na tik-toku, bratr ji za to ubodal, podle práva šaría nebude potrestán

  1. Saúdové si mohou dovolit všechno, jsou to kámoši, nejlepší přátelé amerického a izraelského lidu. Kdyby ti chamtiví monarchové neměli za zadkem strýčka Sama, tak by nepřežili.
    Hrají to sice na obě strany, ale arabská ulice je má dobře prokouknuté. Vsadím se, ze mají pro sichr sbalené kufry a většinu majetku v Londonstánu.

  2. Už aby naši vědci přišli na tu jadernou fúzi, a nemuseli bychom lézt do zadku is lámským zemím kvůli jejich ropě. Nic jiného od nich nepotřebujeme.

  3. Saudskej Arábii, na rozdiel od “diktatúr” typu Rusko, Bielorusko, Venezuela, Irán či Sýria, nikdy nehrozili ani len symbolické sankcie za jej zverstvá vrátane prenasledovania nesunnitských moslimov, vojny v kedysi sekulárnom a bezpečnom Jemene a pod. To isté platí o Turecku či niektorých dôležitých krajinách Afriky,napr. Demokratickom Kongu. A treba dodať,že Rijád štedro iniciuje a financuje islamizáciu doslova celého sveta, nielen Európy. Napríklad neprávom obdivovaný/ Orbán má medzi tamojšími šejkami veľa kamarátov, ktorí do Maďarska “dodávajú” arabských kolonistov – fotky sa dajú ľahko vygoogliť. A pred pár rokmi “slovenský” minister zahraničných vecí /fanatický protiruský militant židovského pôvodu/ pri návšteve Saudskej Arábie vychvaľoval tamojšie pomery do neba a dodnes na ňu nedá dopustiť, podobne ako na USA a EÚ.
    Poznámka: Odporúčam autorke, aby politicky korektný termín saláfizmus nahradila vo svojich článkoch celkom jednoznačným vahhábizmom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.