Španělská vláda už představila plány do roku 2050 – přesně podle plánů Velkého resetu

Španělská vláda už představila plány do roku 2050 – přesně podle plánů Velkého resetu

Nikdo nebude nic vlastnit, vše se bude sdílet. Postupně vyplouvají na povrch plány, které nyní nepředstavuje již pouze WEF, ale také jednotlivé země. A není jistě žádná náhoda, že v popředí těchto plánů jsou právě ty země, které mají socialistické vlády. Nedávno jsem vám zde představila začátek výstavby sdílených bytů ve Švédsku, které má být tímto průkopníkem sdílení prakticky čehokoli, nyní přišlo také Španělsko s velkolepými plány až do roku 2050. Jde o plány jako opsané ze stránek Světového ekonomického fóra…

Je vám jistě jasné, že jde o plány, které by měly být časem společné celé globalizované Evropě…

Ve čtvrtek 20. května představil španělský premiér objemný plán vypracovaný stovkou výzkumných pracovníků z více než 40 univerzit, neziskovek a mezinárodních organizací během jednoho roku, jehož cílem je přeměnit Španělsko v socialistickou utopii bez osobní svobody.

Socialistický premiér Pedro Sanchez představil 675stránkový plán nazvaný Španělsko 2050, základy a návrhy dlouhodobé národní strategie, v němž vyzval ke společnému zamyšlení nad výzvami země po pandemii ve snaze navrhnout zemi, „kterou chceme být za 30 let“.

„Vize budoucnosti musí být vize státu a ne vlády. Zajímá nás současnost, ale musíme se starat i o budoucnost,“ řekl premiér. Takzvaný projekt Španělsko 2050, „kolektivní reflexe“ o budoucnosti země ve světě po COVID na příštích 30 let, se však setkal s kritikou.

Španělský deník El Mundo vydedukoval, že podle Sanchezova plánu na rok 2050 Španělé již nebudou vlastnit osobní auto ani dům a budou muset sdílet byt. Budou nuceni vzdát se letů na krátké vzdálenosti a místo toho budou muset použít vlak. Pokud jde o zaměstnání, budou jim nabídnuty pouze smlouvy na dobu určitou, přičemž před odchodem do důchodu budou pracovat až do věku 70 let. Budou muset jíst méně masa a platit více daní za pití nebo kouření. A bude vyvinuto úsilí o zvýšení imigrace.

Dokument, který byl vypracován za přispění více než 100 odborníků z různých oborů, je nyní otevřen pozměňovacím návrhům politických stran, místních a regionálních orgánů, odborů a skupin zaměstnavatelů, neziskových organizací a univerzit.

Ambiciózní projekt má za cíl pohnat Španělsko do řad „nejvíce prosperujících zemí v Evropě“, ale nic nenaznačuje, že by tyto návrhy posílily prosperitu nebo našly ozvěnu uvnitř španělského obyvatelstva, unaveného dlouhou vládní nestabilitou.

Dokument stanoví zavedení daně pro ty, kdo často létají nebo stanovení daní z letenek podle blízkosti destinace, aby se snížil  dopad letecké dopravy na životní prostředí. Kromě toho autoři studie doporučují zakázat lety na těch cestách, které mohou být provedeny vlakem za méně než 2,5 hodiny.

K dosažení tohoto cíle plán navrhuje postupně zvyšovat daňové sazby na spotřebu motorové nafty a benzínu, dokud se obě sazby nebudou rovnat průměrné sazbě nejbohatších zemí Evropské unie. Rovněž spotřebitelé a výrobci budou mít na starosti nakládání s odpady a převezmou veškeré související náklady, čímž se obce od této zátěže osvobodí.

Dokument navrhuje podporovat aktivní stárnutí, aby se každá osoba mohla rozhodnout, zda chce pokračovat v práci, jakmile dosáhne zákonného důchodového věku. „Tak je tomu například ve skandinávských zemích, kde významná část starších lidí kombinuje svůj odchod do důchodu s určitou pracovní činností, často spojenou s vedoucími pozicemi, poradenskou prací nebo náhradami, aby pokryla ztráty a nepřítomnost mladších pracovníků,“ řekl Sanchez

Vláda předpokládá, že počet obyvatel žijících v nájemním bydlení se v nadcházejících letech zvýší a s ním i obtíže s přístupem k bydlení, zejména v některých městech. Tváří v tvář této situaci je plán výkonné moci odhodlán podporovat alternativní formy definitivy k volnému vlastnictví a pronájmu, jako je dočasné vlastnictví a sdílené vlastnictví.

„Ekonomika sdílení by také mohla proniknout na trh s bydlením v naší zemi: některé formy sdíleného bydlení, jako je společné bydlení, mohou být zajímavou volbou pro mladé i staré, což může vést k novým formám mezigeneračního soužití,“ uvádí se v dokumentu.

Generální tajemník konzervativní Lidové strany (PP) Teodoro García Egea projekt odmítl. „Myslím, že tito lidé věří, že když občan přijde na radnici požádat o řešení svých problémů, můžete říci ‚ne dnes, ale v roce 2050 to mohu vyřešit za vás‘.“ Řekl, že vláda se zaměřuje na plýtvání časem Španělů takovými plány do budoucna, místo aby například předkládala plány na řešení současné ekonomické situace.

Vláda předložila tento plán patnáct dní po nezdaru, který způsobily regionální volby v Madridu koaliční vládě, v níž socialisté utrpěli největší historickou porážku v tomto regionu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 4.7]

One thought on “Španělská vláda už představila plány do roku 2050 – přesně podle plánů Velkého resetu

  1. Jo, miliony vetřelců nemají kde bydlet, a tak je nastěhují k lidem, aby to míšení obyvatel a is lamizace šlo o něco rychleji. Neomarxisté chtějí tak vybudovat úplnou závislost lidí na státu, což nebude snad ani socialismus, ale feudalismus, jež je vlastní kmenovému zřízení is lamských zemí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout