Německá fanatická konvertitka k islámu odjela bojovat do Sýrie s tříletou dcerou

Německá fanatická konvertitka k islámu odjela bojovat do Sýrie s tříletou dcerou

Konverze patří k velmi častým způsobům islamizace daného území. Právě konvertité jsou často ještě fanatičtějšími muslimy, než mnozí rodilí muslimové. V Německu je podobných případů poměrně hodně, ostatně, každou hodinu tam konvertuje jeden člověk k islámu.

Nadia B. se připojila k teroristické milici IS se svým tříletým dítětem v roce 2014. Nyní začíná soud proti matce, která se nestarala o emocionální muka své dcery

Její dceři je dnes devět let. Pravděpodobně už má zničený celý život. To, čím si malá Amina (změněné jméno) prošla jako dcera fanatické muslimky, se zdá nepředstavitelné. A přesto to bude od tohoto čtvrtka záležitostí veřejně známou. Matka, Nadia B., se musí zodpovídat senátu pro ochranu státu u odvolacího soudu. Kromě toho, že je členkou teroristické organizace, ji státní zastupitelství obviňuje mimo jiné z masivního porušování její povinnosti péče.

Žena cestovala se svým dítětem v prosinci 2014 z Berlína do válečné oblasti Sýrie a Iráku, aby se připojila k teroristické milici „Islámský stát“. Ani otec dítěte Wael C., také salafista, klasifikovaný jako nebezpečná osoba v Berlíně, to nechtěl. Ale Nadia B. byla nezastavitelná ve svém bludu o svaté válce. Z mnoha šokujících příběhů, které jsou o Němcích v IS známy, je to jeden z nejhorších.

Amině byly tři roky, když s ní Nadia B. šla do války. Matka se radikalizovala na berlínské salafistické scéně. Nadia B. se přestěhovala z Hesenska do Berlína v roce 2008, spřátelila se se salafistou a konvertovala k islámu, za salafistu se i provdala. Fanatismus zřejmě vzrostl kvůli vlivu jejích přátel. Osud malé dcery, která se narodila v listopadu 2011, byl pro matku zřejmě druhořadý. A Amina se musela připojit k IS, i když nebezpečí byla známa.

Teroristické milice obsadily části Sýrie a Iráku v létě 2014. Vojáci IS páchali masakry a zavedli režim teroru. Ženy a děti z etnické náboženské menšiny jezídů, které byly zajaty, byly zotročeny a kdo se vzpíral, tomu uřízli hlavu. Nadia B. to vše věděla, když dorazila k IS se svou dcerou. Ale žena byla nadšená.

Krátce poté, co se připojila k teroristické milici, se Nadia B. znovu vdala, tentokrát za bojovníka Ahmeda C. Když musel jít na frontu a byl zraněn, Nadia B. předstírala, že je vdova a spojila síly s jiným mužem IS. Ale ukázalo se, že Ahmed je stále naživu. Teroristická milice potrestala Nadiu B. zbičováním. Ženě však bylo dovoleno zůstat u IS a znovu se dala dohromady s Ahmedem C.

Malá Amina musela snášet stres své matky, která se stýkala s různými fanatickými muži a dostávala se do potíží s teroristickou milicí. Úzkost se zhoršila, když šla Amina do školy v syrské Rakce, neoficiálním hlavním městě IS. Nejenže se děti musely vypořádat s Koránem, ale učitelé také za nezvládnutí učiva trestali podle pravidel IS. Až po uříznutí hlav.

Nadia B. se opět stala matkou v Rakce. Měla dva syny; jejich otec byl Ahmed C. Když se počty leteckých útoků na město zvýšily, rodina v roce 2017 odjela do severosyrské provincie Idlib. Kromě IS jsou v regionu dodnes aktivní džihádistické milice s vazbami na Al-Káidu. Ahmad C. zemřel při náletu syrských vojsk v květnu 2017 před svou nevlastní dcerou Aminou. Dítě také vidělo zraněného jednoho ze svých nevlastních bratrů.

Nadia B. se znovu vdala, tentokrát také podle islámského práva. Nový manžel, také bojovník IS, znásilnil manželku. Pro dceru Aminu strach nikdy neskončil. V září 2018 odjela Nadia B. se svými dětmi do Turecka. V březnu 2019 odletěly tři malé děti do Frankfurtu nad Mohanem se známou Nadii B. Úřad pro péči o mládež vzal děti do péče. Nadia B. se také krátce poté vrátila do Německa. A měla čtvrté dítě. Frankfurtský úřad péče o mládež jí je vzal v srpnu 2020. V den, kdy byla Nadia B. zatčena.

V obžalobě nejvyšší státní zastupitelství také obviňuje ženu z držení útočné pušky, když patřila k IS. A Nadia B. údajně i nadále dostávala peníze z pracovního úřadu a rodinného fondu po odchodu do IS, celkem více než 8 000 eur. Nejhorší škody však napáchal pobyt u IS u dětí, zejména Aminy. Dcera je považována za velmi traumatizovanou. Je nepravděpodobné, že se dítě někdy zotaví z let, kdy prožívala samé hrůzy, za které je matka do značné míry zodpovědná.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Německá fanatická konvertitka k islámu odjela bojovat do Sýrie s tříletou dcerou

  1. Saláfizmus je v skutočnosti politicky korektný termín pre vahhábizmus, čiže extrémnu verziu islamu, ktorú propaguje a financuje po celom svete Saudská Arábia a Katar.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.