Na chrámu Hagia Sofia, který nechal Erdogan konvertovat na mešitu, se objevil velký nápis: „Není boha kromě Alláha“

Na chrámu Hagia Sofia, který nechal Erdogan konvertovat na mešitu, se objevil velký nápis: „Není boha kromě Alláha“

Erdogan se dlouhodobě netají snem o založení novodobé Osmanské říše. Turecko, které postupně přechází na právo šaría, má také stále větší vliv na islamizaci Evropy. Stávající největší evropská mešita, která sídlí v Kolíně nad Rýnem, byla slavnostně otevřena právě Erdoganem a je financována Tureckem.

Nyní je ve výstavbě největší evropská mešita ve Štrasburku, přičemž Turci si nezvolili místo pro výstavbu největší mešity náhodou, vždyť se jedná o jedno ze sídel EU.

V Evropě vše směřuje k tomu, aby se Erdoganovým potomkům sen o jedné velké Osmanské říši skutečně splnil. Zatím se tedy Erdogan snaží alespoň symbolicky ukazovat, že islám zvítězí.

Turecko v sobotu osvětlilo chrám Hagia Sophia, historický byzantský kostel, který se nyní proměnil v mešitu, cedulí s nápisem  „Není boha kromě Alláha“.

Poprvé po 87 letech byla Hagia Sophia ozdobena tradiční ramadánovou výzdobou u příležitosti jedné z nejsvatějších nocí islámu Laylat al-Qadr.

Mahyas, který obsahuje náboženské verše nebo rady pro dobré skutky, je staletou ramadánovou tradicí z osmanské doby.

Laylat al-Qadr neboli Noc moci označuje noc, kdy byly  Mohamedovi zjeveny první verše  Koránu.

Muslimové považují 27. noc ramadánu za nejsvatější noc v roce a věřící jsou povzbuzováni, aby trávili čas modlitbou a oddaností Alláhovi až do úsvitu. Korán říká, že noc je lepší než 1000 měsíců, což odpovídá více než 83 letům.

Historická památka Hagia Sophia byla loni v červenci znovu konvertována v mešitu po 86leté přestávce, kdy byla muzeem.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Na chrámu Hagia Sofia, který nechal Erdogan konvertovat na mešitu, se objevil velký nápis: „Není boha kromě Alláha“

  1. Sice se i v Německu ozývají hlasy pro zákaz financování mešit ze zahraničí, ale je jich málo, voličů přejících si is lam je více.

  2. Fašistickí a iredentistickí zločinci Orbán a Morawiecki /podporovatelia vstupu Kosova a Turecka do EÚ/ sa ani veľmi netaja tým,že by si radi s kamarátmi Salvinim, Thacim a Erdoganom rozdelili väčšiu časť Európy podľa vzoru svojich vojnových predchodcov. Samozrejme so súhlasom Bruselu, tak ako Hitler odsúhlasil Horthyho zverstvá. Orbán by rád hraničil s Poľskom na Slovensku, s Talianskom a veľkým Albánskom v bývalej Juhoslávii a s Tureckom v Rumunsku…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout