Francie: Tři vážně zranění muži na ulici – jeden přejet autem, dva pobodáni šroubovákem

Francie: Tři vážně zranění muži na ulici – jeden přejet autem, dva pobodáni šroubovákem

Vzhledem k tomu, že není jasné, zda šlo o náhodné oběti nebo o členy jednoho gangu, lze o motivu pouze spekulovat. Oběti byly napadeny v noci na jednom místě, takže pravděpodobnější je, že se znaly. Pokud by se oběti znaly, mohlo jít „jen“ o boj gangů o území, pokud šlo o náhodné oběti, pak mohlo jít o útok džihádistů, podle zdrojů bylo totiž útočníků několik.

Tři muži ve věku od 19 do 29 let byli v sobotu večer napadeni v Grenoblu poblíž spojenecké čtvrti. Dva nejmladší byli zasaženi šroubováky do zad. Poslední byl dvakrát sražen autem. Všichni tři jsou hospitalizováni ve vážném stavu.

K incidentu došlo v sobotu kolem 22:30 v ulici Dr. Bordiera ve spojenecké čtvrti Grenoble. Dva mladí muži ve věku 19 a 23 let byli bodnuti do zad. Třetí osobu, 29letého muže, dvakrát přejelo auto. Trpí zlomeninou pánve. Podle prokurátora Grenobleské republiky Erica Vaillanta byli napadeni půl tuctem osob.

Záchranáři je museli převézt kvůli vážným zraněním do nemocnice v Grenoblu, kde setrvávají v kritickém stavu. Národní policie zahájila vyšetřování, aby se pokusila pochopit motivy činu. Po pachateli nebo pachatelích se aktivně pátrá.

Francie má problémy, což stále ještě mnozí zastírají nebo situaci v zemi svádí na neexistující islamismus. Snad až si Francouzi přiznají, že za drtivou většinou problémů stojí islám, budou schopni stávající situaci řešit. K tomu však za současné vlády nedojde…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Tři vážně zranění muži na ulici – jeden přejet autem, dva pobodáni šroubovákem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout