Další vypálená ubytovna pro žadatele o azyl v Německu, pachatel je prý psychicky nemocný

Další vypálená ubytovna pro žadatele o azyl v Německu, pachatel je prý psychicky nemocný

Od doby, kdy se vyplatilo osazenstvu řeckého tábora Moria jeho vypálení až natolik, že většina je již zcela legálně v různých zemích EU (především v Německu), se začaly požáry azylových zařízení využívat zejména k tomu, aby se jejich osazenstvo domohlo nějakého lepšího ubytování. Jejich představy o tom, že po příjezdu do Evropy získají vlastní dům, jsou totiž až natolik utkvělé, že jsou posléze udiveni, pokud se dostanou do azylového zařízení, kde mají k dispozici jen pokoj se společným sociálním zařízením. Zatímco v Řecku nebo Itálii tak zapalují ubytovny hlavně proto, aby se dostali do kýženého Německa, v Německu je zapálí proto, aby si tak vymohli bydlení podle svých představ.

Poté, co v uprchlickém zařízení v německém Gudowu vypukl požár, byl podezřelý žhář přijat na uzavřenou psychiatrickou kliniku poté, co byla 32letému muži podle policie diagnostikována duševní choroba. Muž byl zatčen v sobotu a v neděli předveden před soudce pro podezření z pokusu o vraždu a vážného žhářství.

Více než 150 hasičů a záchranářů pracovalo v sobotu večer celé hodiny na zkrocení požáru v azylovém ubytování. Když dorazili záchranáři, budova už byla zcela v plamenech. Obyvatel ubytovny byl při požáru lehce zraněn a hasiči přišli o vědomí kvůli vdechnutí kouře.

Požár byl uhašen až v neděli ráno, ale budova byla požárem těžce poškozena a v současné době není obyvatelná. Škoda na majetku činí přibližně 350 000 EUR. Požár nebyl pro záchrannou službu jedinou výzvou, protože poblíž hořící budovy byla další osoba, která držela v ruce nůž.

„Tato osoba neohrožovala záchrannou službu, ale spíše vyhrožovala, že se zraní,“ řekl mluvčí hasičů okresu Thomas Grimm. Osoba byla vzata do vazby policií a posléze na psychiatrickou kliniku.

Hasiči museli z ubytovny vyprostit celkem 21 obyvatel. Lidé nakažení koronavirem byli v bočním křídle, proto museli být záchranáři obzvlášť opatrní. Hasiči však tvrdí, že měli štěstí.

„Přímo naproti budově se nachází rekreační komplex hamburských hasičů s dostatečnou kapacitou. Podařilo se nám tam ubytovat všechny obyvatele,“ řekl Grimm. Nakažení byli rychle umístěni do karantény ve sklepě, zatímco ostatní obyvatelé zůstali v horních patrech.

Podle Christopha Magera, okresního správce okresu Lauenburg, zůstane sedm lidí, kteří jsou v karanténě kvůli infekci COVID-19, stále v ubytovacím zařízení, zatímco zbývajících 13 bude zpočátku žít v Ratzeburg Youth Hostel, později budou přerozděleni městům a obcím v okrese.

Mager byl hluboce ohromen spontánní ochotou pomoci vyjádřenou obyvatelstvem obce Gudow, kteří postiženým darovali především oblečení a přikrývky. „Chtěl bych vyjádřit své díky za tuto podporu. V těchto těžkých časech samozřejmě není takto velká podpora očekávaná,“ řekl Mager.

Údajně psychicky nemocný údajný pachatel tak skončí na psychiatrii, přičemž je možné, že alespoň část z těch, kdo v ubytovně pobývali, nakonec skutečně přestěhují do lepšího ubytování. Dům nejspíš nedostanou, nicméně přidělení obecního bytu není v podobných případech v Německu ničím neobvyklým…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Další vypálená ubytovna pro žadatele o azyl v Německu, pachatel je prý psychicky nemocný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout