V centru pro azylanty v Giessenu proběhlo za jeden rok 905 policejních operací

V centru pro azylanty v Giessenu proběhlo za jeden rok 905 policejních operací

To jsou tedy 2 – 3 policejní zásahy denně, přičemž zdaleka nejčastěji byli pachateli incidentů Severoafričané. S nimi jsou ovšem značné problémy téměř všude, v Itálii ve zločinnosti směle konkurují Nigerijcům a ve Francii patří k hlavním pachatelům násilné kriminality.

V hessenském prvním přijímacím středisku pro žadatele o azyl v Gießenu mají už nějakou dobu potíže. Napadení, drogy, krádeže – policisté z policejní stanice Gießen-Nord jsou do ubytovny voláni opakovaně každý den. Policisté se cítí opuštěni politikou a vlastním vedením a hlásí znepokojivou situaci, podpořenou případy z jejich každodenní práce.

Regionální rada v Gießenu, která je zodpovědná za  přijímací centrum, říká, že většina z 1800 obyvatel azylového centra na Rödgenerstrasse, které má kapacitu asi 2000 lidí, se chová nenápadně a v souladu s pravidly. Incidenty popsané policisty však tomuto tvrzení vůbec neodpovídají.

Prostá čísla odrážejí rychle rostoucí eskalaci. V loňském roce byli policisté ze severní stanice Giessen v povoláni do přijímacího střediska 905krát, jak potvrdilo na požádání policejní ředitelství. V roce 2019 se jednalo o „pouze“ 451 zásahů a o rok dříve o 330 policejních operací. Tento seznam obsahuje pouze tzv. ad hoc zásahy, tedy případy, kdy policisté vyráží do azylového centra neplánovaně, po nahlášení incidentu.

Kromě toho existují také plánované operace, jako jsou deportace nebo žádosti o vyšetřování, ty ovšem ve výčtu zásahů uvedeny nejsou. Na papíře je severní policejní stanice Giessen zodpovědná za čtvrti Biebertal, Wettenberg, Lollar, Buseck a Staufenberg. Ale někdy tamní policisté nemají čas do těchto čtvrtí zajet týdny, protože všichni jejich důstojníci jsou zaneprázdněni v Rödgenerstrasse, stěžuje si jeden policista. Jak ústně, tak písemně kontaktovali své nadřízené ohledně katastrofické situace, ale jejich stížnosti jsou ignorovány.

Již několik let stále více obyvatel azylového centra pochází ze severoafrických zemí Maghrebu, většinou jde o mladé muže. Způsobují mnohem více problémů a jsou mnohem náchylnější k násilí než Syřané a Afghánci, kteří přišli ve větším počtu v letech po roce 2015 a kteří jsou z hlediska trestných činů mnohem méně problémoví, než Severoafričané, uvádějí giessenští policisté. Nově příchozí jsou pravidelně napadáni a okrádáni, ženám hrozí sexuální napadení. Bezpečnostní služba zařízení je zcela přetížená. Mnoho zločinů je pácháno pod vlivem drog a spory často zahrnují jejich držení.

Interní policejní dokumenty, citované novinami „Gießener Anzeiger“, ukazují děsivý obrázek. Ve zprávě o incidentu z 13. ledna například uvádí: „19letý alžírský žadatel o azyl byl původně přijat do protestantské nemocnice s podezřením na zlomeninu zápěstí. Zde se bránil léčbě, takže ošetřující lékař informoval místní policejní stanici. Muž se na místě uklidnil, takže byl přiveden zpět na ubytovnu, také proto, že neměl na sobě vhodné zimní oblečení. Hlídka ještě řádně neopustila budovu, když 19letý vetřelec zranil jiného obyvatele při hádce pomocí skalpelu, který ukradl v nemocnici. Tentokrát už se obviněný nedal uklidnit, takže musel být vzat do vazby, aby se zabránilo dalším trestným činům.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

One thought on “V centru pro azylanty v Giessenu proběhlo za jeden rok 905 policejních operací

  1. A když si Gert Wilders ztěžoval na kriminalitu Maročanů, byl souzen sluníčkovou vládou a soudy. Pokud vlády kryjí zločinnost vetřelců, jsou spolupachatelé i se svými voliči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *