Afghánec zavraždil Švédku; vyvázl bez trestu, protože tvrdí, že je dítě

Afghánec zavraždil Švédku; vyvázl bez trestu, protože tvrdí, že je dítě

Takzvaní „nezletilci bez doprovodu“, přichází do Evropy většinou bez dokladů, přičemž celou svoji identitu si samozřejmě vymyslí.  Prohnilost evropských zemí se pak jasně ukazuje i v tom, že prohlášení údajně nezletilých vetřelců bere jako fakt. Pak je velmi jednoduché se vydávat nejen za nezletilého, ale dokonce i za dítě, které nemá trestní zodpovědnost. Ověřit si pravdu kostním testem se pak některé země zdráhají, ze strachu z nařčení z xenofobie a rasismu, případně je udělají, nicméně nejsou pokládány za relevantní důkaz.

Afghánec, který loni v květnu v Kungälvu pobodal Annu-Lenu Lernhedeovou, je ušetřen trestu. Důvodem je, že pachatel tvrdí, že je mladší 15 let a že státní zástupce nebyl schopen prokázat, že uvedený věk není správný.

V noci z neděle 10. května loňského roku byla šestapadesátiletá zdravotní sestra Anna-Lena Lernhedeová na cestě domů od kamarádky z Kungälvu. Když přecházela lávku, potkala mladého muže ozbrojeného nožem.

Neznámý muž ženě vyhrožoval a požadoval mobilní telefon. Když se snažila bránit, byla pobodána a vážně zraněna. Bodné rány směřovaly přímo do srdce. Anna-Lena byla v nemocnici 12 dní, než zemřela na svá těžká zranění.

Když byl vrah Anny-Leny zadržen policií, objevil se další problém pro soudní systém. Pachatel není Švéd a je mu údajně teprve 12 let. Takže není trestně zodpovědný..

Skutečnost, že pachatel je údajně mladší 15 let, byla od začátku zpochybňována, proto bylo zahájeno vyšetřování, které mělo zjistit jeho skutečný věk. Několik týdnů po vraždě byl věk pachatele uveden až na 16 let.

Prokurátor Thomas Willén z göteborgského státního zastupitelství řekl Göteborgspostenu, že nevěří údajnému věku pachatele.

„Nechci jít do podrobností, ale je tu několik různých okolností,“ řekl.

Vyšetřování věku pokračovalo a trvalo téměř celý rok. Až v březnu tohoto roku bylo hotovo. Státní zastupitelství poté zveřejnilo tiskovou zprávu, že vyšetřování „nemohlo být dostatečně prokázáno, že podezřelý byl v době činu trestně zodpovědný“.

„Případ poukazuje na problém, kdy je osobě v souvislosti s azylovým řízením určen víceméně nejistý věk. Při vyšetřování věku určité okolnosti naznačují, že tato osoba již byla trestně zodpovědná“, komentoval případ žalobce Thomas Willén. „Z forenzního vyšetření však vyplývá, že v době činu bylo pravděpodobnější, že není trestně zodpovědný“.

Proto tento mladý vrah nebude muset jít k soudu.

Pro syna zavražděné ženy Jonase je zpráva, že vrah jeho matky se vyhne soudu a trestu, šokem. On a rodina doufali v soud, aby se posunuli kupředu.

„Zpočátku se zdálo, že by mohl být pachatel potrestán. Protože když s námi policie mluvila, řekli, že to bude tvrdý trest. Pak se to nestalo,“ říká. „Jsem znechucený. Všechno je k ničemu, policie, sociálka…“.

Jonas se domnívá, že vražda by měla být nejhorším zločinem, který může kdokoli spáchat, a zpochybňuje skutečnost, že muslimští přivandrovalci unikají trestu tím, že tvrdí, že nejsou trestně odpovědní.

Je to šíleně lehkovážné. Nevím, jak se to může stát,“ říká a dodává: „Pak jsou zločinci nad zákonem. Na závažných zločinech mi zcela otevřeně řekli, že vědí, že je starší, ale nemohou nic dělat.“

Vyšetřování vraždy Anny-Leny probíhalo v přísném utajení. Ani její příbuzní o vyšetřování nic nevěděli, ani o osobě, která zavraždila jejich matku. Během běžného vyšetřování vraždy se identita pachatele v souvislosti s jeho zatčením stává veřejnou.

„Nemohl jsem nic zjistit. Nemohl jsem se jich na nic zeptat. Vždy to bylo soukromé, cizí a tajné. Říkal jsem si: Sakra, to je směšné!“ řekl Jonas. „Když se to všechno stalo, kontaktovala mě matka vrahova spolužáka a řekla mi kdo je vrah,“ říká Jonas.

„Pak zavolali policii ze závažných zločinů a policisté potvrdili, že pachatel je z Afghánistánu, a proto jim chvíli trvalo, než zjistili jeho jméno a věk.

Ale co vyvolalo nejvíc pobouření, byl článek, který publikoval Kungälvsposten. Vyšel záhy poté, co nám prokurátor řekl, že žádný soud nebude. Jde o rozhovor s vrahovou obhájkyní Katrin Jackovou.

„Byla to loupež, která se zvrtla a výsledek nebyl něco, co plánoval. Omlouvá se příbuzným,“ říká Katrin Jacková v rozhovoru. „Měl těžký život, bral drogy a špatně se integroval. Je to velmi mladý člověk a pokazilo se to,“ prohlásila obhájkyně.

Jonas si myslí, že ten článek je nevkusný a že zlehčuje, že Afghánec někoho skutečně zavraždil. Neomlouvá se za krádež našeho auta. Je to tak zatraceně lehkovážný,“ zlobí se Jonas.

Co k tomu dodat? Snad jen, že jde o další výsměch oběti i pozůstalým. Výsměch tohoto zvráceného systému, který dává dnes a denně najevo, kdo je v Evropě tím „nadřazeným“ a kdo je tím „bezcenným“…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Afghánec zavraždil Švédku; vyvázl bez trestu, protože tvrdí, že je dítě

  1. No myslím,že nám to ten avghánec řekl dost srozumitelně,že když vyzabíjíme všechny muslimy,tak se nic neděje,protože i my jsme konec konců,“děti“ našich rodičů….

  2. Už pred mnohými rokmi som niekde čítal,že Švédsko je „Saudská Arábia feminizmu“. V skutočnosti ide však o „Saudskú Arábiu neomarxizmu“ a keď sa k neobmedeznej moci najneskôr o 5 rokov dostanú moslimovia a zavedú tú najtvrdšiu rijádsku šaríu /getá pre nemoslimov, burky, všemocná náboženská polícia, stredoveké tresty, zákaz porna, prostitúcie, drog a alkoholu, atď./, stane sa zo Švédska skutočná Saudská Arábia č. 2. A nachlp rovnaký osud čaká aj väčšina ostatných krajín „vyspelej“ Európy a tiež Balkánu. Netreba ani dodávať,že Švédsko patrí medzi najväčších, najoddanejších a najspoľahlivejších dodávateľov zbraní práve pre neľudský saudskoarabský režim. Ktorý potom nimi vraždí nevinných ľudí v Jemene, Iraku, Sýrii.

    1. S těmi zbraněmi máte pravdu, jenže problém je, že ty zbraně jim dodáváme i my. A před více než rokem dokonce naše vláda uzavřela velmi nadstandartní smlouvy o spolupráci mezi ČR a SA, mají tak u nás výsady, jako nikdy předtím. To třeba spousta lidí vůbec netuší. V té smlouvě byly samozřejmě zahrnuty i dodávky zbraní, ale také další spolupráce, která jim mimo jiné umožní nás islamizovat stejně rychle, jako Švédsko. Takže zatímco Švédsko se islamizuje během cca 5-10 let, u nás to bude za 15-20 let.

  3. Vyjadrím sa k príspevku Slovanky vyššie: má samozrejme pravdu,ale podobný osud a v rovnakom čase ako Česko čaká aj Maďarsko a zdá sa,že aj Poľsko /my Slováci ešte máme akú-takú šancu sa mu vyhnúť/. Na webe sa dá nájsť spústa fotografií, na ktorých si Orbán podáva ruky okrem Salviniho,Morawieckeho a Netanjahua aj so saudskoarabskými šejkami a Erdoganom. A nevie sa dočkať, kedy prepustia Thaciho .Neovládam maďarčinu, ale viem,že Orbán sa v Rijáde či Istanbule dohodol okrem iného na legálnej migrácii, výstavbe nových mešít a náboženských škôl, kultúrnej výmene a podobne.Čiže aj na rýchlejšej islamizácii Maďarska.
    Možno si poviete – kto chce kam, pomôžme mu tam a Maďari si svoj osud ako úhlavní nepriatelia Slovákov zaslúžia. Omyl. Orbán spolu s vyššie uvedenými spojencami sa nikdy nezmieril s povojnovým usporiadaním Európy a chce v nových /islamských/ pomeroch čo najskôr revidovať hranice na úkor svojich susedov a vytvoriť novodobé Veľké Uhorsko. Samozrejme so súhlasom EÚ, NATO a Izraela. To isté už spomínaní „štátnici“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout