Osnabrück – německé město, kde džihádisté trénují na svatou válku

Osnabrück – německé město, kde džihádisté trénují na svatou válku

Snad poprvé v dějinách lidstva došlo k situaci, kdy se celé národy rozhodly provést sebevraždu a zvou si k sobě domů své vlastní vrahy či vrahy svých potomků. Rozhodla se tak Evropa, potažmo její obyvatelstvo, spáchat zcela dobrovolně sebevraždu??

Asi pak není nic podivného, že v čele těchto snah stojí Německo, které džihádisty nejen nepokrytě zve, kupuje lodě, jimiž je importuje na náš kontinent, převáží je letadly přímo do Německa, ale také se je ještě snaží přerozdělit.

Džihádisté musí mít v Německu samozřejmě vší komfort a dokonce i možnost si někde budoucí svatou válku, džihád mečem, trénovat.

Vyšetřování německých úřadů dokazuje, že Islámský stát distribuoval své teroristické buňky po celé Evropě. IS se může v EU pohybovat téměř volně, přičemž je zaneprázdněn výcvikem pro své plánované útoky. Klidné město Osnabrück v Dolním Sasku hraje klíčovou roli ve svaté válce proti nevěřícím.

Muži stojí a usmívají se v maskáčových vestách v lese. Pózují před kamerou s maskami a falešnými střelnými zbraněmi. Vždy připraveni na bitvu. Při prohlížení obrázků, které zabavili pracovníci státní bezpečnosti ze Severního Porýní-Vestfálska, je na mnoha z nich vidět znak teroristické milice „Islámský stát“ (IS): vztyčený prst Tauhídu.

Džihád (svatá válka) je trénován v paintballové hře. Účastníci na začátku výcviku křičeli „Pravidla šaría“ a „Alláhu Akhbar“. V chatu organizátor prohlásil, že muslimové musí vždy trénovat, aby „zabili káfiry“.

Bojové hry organizovali mimo jiné bývalí příznivci kolínského islámského sdružení „Kalifatstaat“.

Na konci roku 2018 a začátkem roku 2019 byly u tajné modlitebny ve čtvrti Osnabrück ve Schinkelu provedeny tréninky teroristických útoků. Shromáždili se tam především sympatizanti nebo potomci první generace islámského sdružení se sídlem v Kolíně nad Rýnem, které bylo před 20 lety zakázáno. Podle spolkového státního zastupitelství posloužily paintballové schůzky k přípravě útoků nebo sebevražedných bombových útoků v kontextu jejich společného ideologického přesvědčení. Fanatičtí džihádisté byli připraveni se stát mučedníky ve jménu svaté války.

Místní sympatizanti kolínského chalífy Metina Kaplana, který byl před 16 lety deportován do své turecké vlasti jako nepřítel státu, nadále vyplňují mnoho vyšetřovacích spisů. Například vyšetřovatelé teroristů zajistili nahrávky schůzek s provozovateli online platformy „Jménem islámu“, která je údajně blízká Kaplanově asociaci.

Vyšetřovatelé se však obávají především toho, že ozbrojenci z Osnabrücku nyní stále více podporují IS. Například dolnosaský kádr extremistů udržoval úzké vztahy s podezřelou teroristickou skupinou Tádžik IS ze Severního Porýní-Vestfálska, kterou odhalila vyšetřovací komise Takim. Společně cvičili domácí rvačky na paintballových setkáních. Pět členů buňky Takim se bude muset brzy zodpovídat düsseldorfskému vrchnímu krajskému soudu. Obvinění sahají od členství v IS přes neúspěšné pokusy o vraždu až po plány na útok na americké základny v Geilenkirchenu a Spangdahlemu.

Válečný výcvik bratrů Takimových spolu s obhájci chalífátu dokazuje, jak úzce je násilná islámská síť v západní Evropě propojena. Několik muslimských přistěhovaleckých komunit z bývalých států SSSR z Kavkazu a muslimové z Balkánu vytvořili ve jménu ISIS velmi úzce spolupracující skupiny ve Francii, Belgii, Švýcarsku, Rakousku, Švédsku. Německá protiteroristická služba už léta varuje, že IS po porážce v Sýrii a Iráku stále více volá po džihádu v Německu a sousedních státech prostřednictvím sociálních sítí.

Podle výše uvedeného je jasné, že nějaký větší útok je skutečně jen otázkou času. V Německu i zbytku Evropy jsou džihádistů miliony, přičemž další do Evropy míří a ještě jsou vítáni takřka se slavobránou…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

One thought on “Osnabrück – německé město, kde džihádisté trénují na svatou válku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout