Egypťan se pokusil upálit svoji rakouskou expartnerku

Egypťan se pokusil upálit svoji rakouskou expartnerku

Samozřejmě i tento případ spadá do ranku “vraždy ze cti”. Jen zde namísto obligátního nože použil bývalý partner 35leté Rakušanky, 47letý Egypťan, benzín a zápalky…

Všude kolem byl klid a mrazivá zima, když 47letý muž v pátek v poledne stanul před svou bývalou partnerkou u její vídeňské trafiky. Přišel vzít život této 35leté podnikatelce. Polil ji benzínem a zapálil. Žena přežila s vážnými zraněními. V pátek večer byl podezřelý Egypťan s rakouským občanstvím na útěku zatčen speciální jednotkou WEGA.

Ohlušující třesk, plameny a obrovský oblak dýmu, tak to vypadalo ve vídeňské čtvrti Alsergrund v pátek odpoledne. Kolemjdoucí museli sledovat, jak se hořící žena vypotácela z trafiky. V okolí oblíbená podnikatelka, trafikantka Nadine W. (35), byla ztrestána svým bývalým partnerem jen proto, že si ho dovolila opustit.

Utíkala, klopýtala, křičela jako o život. “Vážně zraněná oběť vběhla na ulici, kde se náhodou objevila sanitka Samariterbundu,” řekl Andreas Huber, mluvčí vídeňské profesionální záchranné služby. Záchranáři okamžitě přispěchali k oběti a plameny uhasili přikrývkami. Vyděšení záchranáři rychle odvezli ženu se život ohrožujícími zraněními do nemocnice. Cestou byla trafikantka schopna zamumlat několik zásadních slov: jméno útočníka.

“Vážně zraněná žena uvedla, že pachatelem měl být její bývalý přítel,” uvedl policejní mluvčí Daniel Fürst. Ale zpočátku po rakouském občanovi s egyptskými kořeny nebylo ani stopy.

Nakonec se však policejní tlak na nalezení 47letého muže stal příliš vysokým. Podle policie se sám telefonicky kolem 16:15 udal a uvedl, kde se nachází. Poté byl bez odporu zatčen policisty WEGA venku ve čtvrti Lobau v Donaustadtu. Muž ještě nebyl vyslýchán, takže jeho odpovědnost prozatím zůstala nejasná.

Samozřejmě se jedná o typický pokus o vraždu ze cti. Jenže vzhledem k tomu, že žena přežila, dostane “rakouský” Egypťan jen pár let vězení a vzhledem k tomu, že už stihl získat i občanství, nebude nikdy deportován. Za pár let tak bude mít nejspíš možnost svůj čin dokonat…

[Celkem: 4   Průměr: 5/5]
Share

One thought on “Egypťan se pokusil upálit svoji rakouskou expartnerku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.