Německo: Zelení jako opora muezzinů, křičících z mešity

Jen pro ty, kdo možná podotknou, že volání muezzinů je u německých mešit běžné upřesňuji, že se jedná o povolení pro město Gelsenkirchen. Aby totiž mohl muezzin vyřvávat z mešity, potřebuje povolení obce. A ty obce, které povolení vydají, jsou zpravidla zároveň obcemi, které vedou Zelení nebo socani, či jejich koalice. Ostatně, o jedné takové obci, kde se nespokojenci s ječením muezzina scházejí pravidelně před mešitou, aby vyřvávání rušili, jsem už psala několikrát.

Než si případ osvětlíme, pak by možná bylo dobré vysvětlit, co takové vyřvávání muezzina znamená. Jde především o znak přebírání daného území. Není to tedy jen takové obyčejné ječení, ale už sám význam toho, co se při svolávání k páteční modlitbě křičí, je symbolický. „Alláh je větší“ je výkřik džihádisty, který ovšem doprovází nejen útoky, ale právě i výkřiky z mešity. „Není jiného Boha, než Alláha“, je další, co křičí muezzin.

 V Gelsenkirchenu vypukla debata o možném zavedení veřejného vyřvávání muezzina. Zelení z Porúří předložili projekt městské radě pro integraci.

„Izolace způsobená uzavřením mešit se týká zejména starších osob. Studie ukazují, že poslech islámského volání k modlitbě u mnoha muslimů nese kus normálnosti a rutiny, něčeho důvěrně známého a může tak být emocionální podporou proti pocitům osamělosti,“ vysvětlila politička zelených Derya Halice.

Žádost podpořilo i několik křesťanských a židovských komunit v Gelsenkirchenu s tím, že křesťanské církve také zvonily na jejich zvony ve znamení solidarity.

Gabriele Walger-Demosky, mluvčí parlamentní skupiny AfD pro integrační politiku, plán kritizovala. „Nikdo nesmí tolerovat vnucování jiného náboženského vyznání. Je samozřejmé, že výkřiky jako „Není jiného Boha než Alláha“ nepřispívají k integraci. Je to otevřené přiznání úmyslu dané území ovládnout,“ řekla členka AfD.

V současné době je však sporné, zda bude muezzinovo ječení v Gelsenkirchenu povoleno. SPD (soc. dem) primátora Franka Baranowskiho a jeho koaliční partner CDU jsou zatím vůči žádosti Zelených skeptičtí. Dokonce i při prvním lockdownu loni na jaře to šéf města odmítl.

Ve městě Oer-Erkenschwick, které se rovněž nachází v Severním Porýní-Vestfálsku, se podobný případ projednával vloni. V té době vrchní správní soud v Münsteru rozhodl, že muezzin může opět ječet své výzvy k džihádu.

V případu bych ještě jednou zdůraznila nespornou úlohu Zelených, což je všude v Evropě jedna z hlavních islamizačních stran. Ostatně, zelená je také barvou islámu, přičemž právě v Německu už tuto partaj do značné míry muslimové ovládli. Zdánlivě se má jednat o partaje, kterým jde o životní prostředí, což je ovšem to poslední, na čem by jim jakkoli záleželo. Tedy pokud se nejedná třeba o spíš destrukční nápady typu uhlíkové neutrality a zeleného údělu.

Nyní se pokouší dostat zelení do Sněmovny i u nás. Asi nikoho neudivuje, že si hledají cestičku přes silně proislámské Al Hamajdovy socany. Právě ČSSD má být u nás hlavní islamizační stranou, jak jistě víte, tak její šéf je velkým podporovatelem islamizace naší země.

Pak spojení socanů se Zelenými je o to nebezpečnější, de facto by třeba ve spojení s Piráty mohli naši zemi islamizovat mnohem rychleji, než jakákoli jiná případná vláda. Nakonec, Německo máme vedle a jsem si jistá, že v případě, kdy budou nabídnuty muslimům stejné dávky u nás jako v Německu, nebude jim vadit žít na našem území. Němci totiž přijímají neustále a ve velkém, jednou už dojdou do situace, kdy nebudou mít kam hosty jejich kancléřky dávat. Proč si je pak neodložit k ochotným sousedům??

Budeme za pár let poslouchat výkřiky muezzina i u nás?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout