30 muslimských teroristů se učilo vyrábět bomby, vyletěli do vzduchu i s mešitou

30 muslimských teroristů se učilo vyrábět bomby, vyletěli do vzduchu i s mešitou

Kdo s čím zachází, tím taky schází. V případě tálibánských teroristů to tentokrát platí mnohonásobně. Navíc, v mešitě, kde k výbuchu došlo, právě zaškolovali nováčky ve výrobě bomb, akorát se jim to „školení“ poněkud vymklo z rukou..

Nejméně 30 bojovníků Talibanu bylo zabito při explozi v mešitě v Afghánistánu během výuky výroby bomb.

Při explozi bylo v sobotu ráno zabito 30 bojovníků včetně šesti cizích státních příslušníků, kteří byli odborníky na výrobu min. K výbuchu došlo v mešitě ve vesnici Qultaq v okrese Dowlatabad v provincii Balkh.

V prohlášení se uvádí, že těla šesti cizinců nemohla být identifikována kvůli škodám způsobeným výbuchem. Bojovníci Tálibánu se shromáždili v mešitě, kde se měli učit vyrábět bomby.

K incidentu došlo v době, kdy útoky a násilí Tálibánu v posledních měsících prudce vzrostly po celém Afghánistánu, navzdory pozastaveným mírovým rozhovorům s kábulskou vládou.

To je samozřejmě vítanou záminkou k dalšímu posilování přítomnosti vojsk NATO, která začal Trump stahovat. Zdá se, že Biden naopak okupační mise podpoří, válka v Afghánistánu tak bude i po dvaceti letech pokračovat.

Bidenova administrativa tvrdí, že dohodu přezkoumává, a Pentagon obvinil Tálibán, že neplní sliby, které zahrnují omezení útoků a přerušení vazeb na povstalecké skupiny, jako je Al-Káida.

Neočekává se, že ministři obrany na svém plánovaném zasedání učiní konkrétní oznámení o budoucnosti rozmístění vojsk. Tálibán varoval ministry NATO, aby nepokračovali v okupaci a válce.

Každopádně bude pokračování afghánské okupační mise vítanou záminkou k přijímání Afghánců a legalizování jejich pobytu v Evropě podobně, jako tomu bylo před 6 lety u Syřanů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.4]

2 thoughts on “30 muslimských teroristů se učilo vyrábět bomby, vyletěli do vzduchu i s mešitou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout