Tisíce muslimských invazistů, pochodujících přes Itálii, mění tamní lesy na skládky odpadu

Tisíce muslimských invazistů, pochodujících přes Itálii, mění tamní lesy na skládky odpadu

Itálie vydává nesmírné sumy nejen na veškerý komfort, který příchozím vetřelcům nabízí (ubytování v luxusních hotelích či na karanténních luxusních výletních lodích), ale i na úklid neuvěřitelného nepořádku, který za invazisty zůstává. Do Itálie vstupují vetřelci nejen od jihu, ale i z balkánské trasy přes Slovinsko. Také z tohoto směru vloni invaze výrazně zesílila.

Podle údajů agentury Frontex se v roce 2020 počet nelegálních vetřelců, přicházejících ze západního Balkánu, zvýšil o více než tři čtvrtiny a dosáhl přibližně 27 000. Jde samozřejmě výhradně o ty ilegály, které se podařilo zachytit.

Nárůst počtu nelegálních přechodů invazistů z Balkánu proměnil lesy na hranici mezi Friuli Venezia Giulia, Slovinskem a Chorvatskem na skládku pod širým nebem, a to natolik, že je nutná mimořádná sanace životního prostředí.

Regionální radní pro bezpečnost Pierpaolo Roberti vyčlenil na úklid 150 000 eur: „Je nesnesitelné, aby se oblasti takové přírodní hodnoty, jako je rezervace Val Rosandra, proměnily ve skládky oblečení a odpadků, které zde zanechali nelegální invazisté. My, jako region, se postaráme o úklid lesů, ale teď je to Řím, kdo přidává další rány.“ (tím má zřejmě na mysli další podporu invaze ze strany italské vlády).

Finanční pomoc na čištění lesů v regionu byla přidělena obcím Monrupino, Muggia, San Dorligo della Valle, Sgonico a Terst. „Ti, kteří překračují hranice nelegálně, pak opustí své oblečení, vymažou všechny stopy průchodu přes Slovinsko, aby se zabránilo zpětnému navracení: tak se celé oblasti stávají velkými skládkami pod širým nebem“, prohlásil Roberti.

„Dnes neseme toto břemeno, ale požadujeme, aby přišla podpora i z Říma, který si musí uvědomit, že Friuli Venezia Giulia nemůže nést, kromě sociálních a zdravotních nákladů, také ekologické náklady na balkánské trase. Požadujeme, aby bylo naše území chráněno ve všech ohledech a abychom se konečně patřičně postavili k problému nelegálního přistěhovalectví. Je legitimní, že má vláda, pokud jde o přijímání vetřelců, jiné vize, než regionální správa, ale za tyto vize vlády nemůže platit clo Friuli Venezia Giulia,“ dodal Roberti.

Od ledna do poloviny listopadu 2020 pohraniční policie v Terstu a Gořizii navrátila 1240 nelegálních vetřelců zpět do Slovinska (+420 % ve srovnání s rokem 2019). Nicméně, více než pět tisíc invazistů bylo v Itálii – díky politice současné vlády – přivítáno. Zbytek – zřejmě mnohem víc – prošel přes hranice zcela nerušeně a nyní už může být i jinde v Evropě.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout