Tři Afghánci byli ve Švédsku usvědčeni z brutální vraždy, nebudou deportováni

Tři Afghánci byli ve Švédsku usvědčeni z brutální vraždy, nebudou deportováni

Deportace už dnes vlastně asi nikdo ani neočekává. Podobné rozsudky padají skutečně jen velmi výjimečně a ještě méně je pak úspěšných případů deportací. Muslimští vetřelci tak mají hned dvě jistoty: mohou si páchat kriminalitu jak je jim libo, protože švédských věznic se vůbec nemusí obávat, pro většinu z nich je to taková vítaná dovolená all inclusive. A druhou jistotou je, že nebudou s největší pravděpodobností ani deportováni.

Otec a jeho dva synové, všichni z Afghánistánu, byli nyní odsouzeni u okresního soudu v Gällivare za brutální vraždu v autobusu v Kiruně letos v létě. Ale ani synové, ani otec nebudou vyhoštěni.

15. července tohoto roku byl 20letý muž ubodán v autobuse v centru Kiruny. Oběť vběhla do autobusu hledat úkryt a byla ubodána poblíž řidiče 99 bodnými ranami.

Tři afghánští vetřelci, otec a jeho dva nezletilí synové, byli pak zatčeni za vraždu.

Podle Soudního dvora je v pozadí motiv cti. Otec měl pocit, že zavražděný 20letý mladík měl vztah s jeho manželkou. „Vražda ze cti je považována za přitěžující okolnost“, zmínil prokurátor v tiskové zprávě v říjnu.

„V autobuse starší syn nejprve začal bít oběť a pak otec a mladší syn ubodali oběť k smrti velkým počtem bodných ran. Všichni tři byli považováni za spoluviníky s tím, že jsou všichni také usvědčeni z vraždy.“

„Čin byl obzvláště bezohledný, pečlivě naplánovaný a oběť si prošla nezměrným utrpením. Jedním z motivů pro tento čin bylo zachování rodinné cti. Trestem za podobný trestný čin je běžně odnětí svobody na doživotí. Kvůli svému mládí však synové nebyli uvězněni, ale místo toho skončili v ústavní péči o mládež. Délka péče o mládež byla stanovena s ohledem na jejich věk.“

Trest pro otce je stanoven na doživotí. Synům bude poskytována ústavní péče o děti u prvního po dobu čtyř let a u druhého po dobu dvou let a osmi měsíců.

Otec je také usvědčen ze sexuálního obtěžování a nezákonných výhrůžek nesouvisejících s vraždou.

„Žádost o vyhoštění otce byla zamítnuta, protože mu v jeho rodné zemi hrozí pronásledování na základě jeho náboženské příslušnosti, a proto nemůže vykonat příkaz k vyhoštění,“ napsal soud.

Otec totiž od příchodu do Švédska tvrdí, že konvertoval od islámu.

Synové byli usvědčeni ze zneužívání soudu v souvislosti s vraždou. Oba mají švédské i afghánské občanství.

Podle soudu rodiče a přítelkyně oběti obdrželi nárokované škody. Nárok na úhradu pohřebních výdajů byl zamítnut.

K výše uvedenému jen podotýkám, že výmluva soudu na to, že by byl Afghánec ve své domovské zemi pronásledován je zhola nesmyslná. Právě fakt, že se uchýlil k vraždě ze cti, zcela jasně ukazuje, že ve skutečnosti od islámu nikdy nekonvertoval, jen toto tvrzení využil k tomu, aby ve Švédsku získal azyl.

Připomínám, že lhaní o konverzi je poměrně obvyklé, dokonce byli k podobným lžím muslimové v Evropě vyzváni jednou z nejvyšších islámských autorit už v roce 2015. Příkladem takovéto „takíji“, kdy vetřelec předstíral konverzi tak, že mu to všichni uvěřili, byl Libyjec, který vraždil letos v červnu v parku v britském Readingu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

4 thoughts on “Tři Afghánci byli ve Švédsku usvědčeni z brutální vraždy, nebudou deportováni

    1. Oni jsou samozřejmě už před cestou patřičně poučeni. Stačí být homo, trans, konvertita nebo nezletilý sirotek bez dokladů a netřeba se deportace obávat. Ani v nejmenším. Zda dotyčný hovoří pravdu, nikdo nezjišťuje. ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout