V USA mohou volit zombie ze záhrobí?

V USA mohou volit zombie ze záhrobí?

Béčkové horory, v nichž vylézají zombie ze záhrobí, zná jistě každý z vás. Jde o takové pohádky pro dospělé, či pubertální děti. Asi jen málokdo si myslel, že v roce 2020 začnou vylézat z hrobů i mnoho let staré mrtvoly. Ale Amerika je přece země neomezených možností, tak proč by tam nemohly volit i mrtvoly. Příště možná přizvou k volbám i Marťany (tak jsem si náhle uvědomila, jak byl Paroubek už před lety “nadčasový”).

Údaje z oficiálního indexu voličů v Michiganu naznačují, že muž, který zemřel v roce 1984, hlasoval v amerických prezidentských volbách 3. listopadu prostřednictvím korespondenčního hlasování. 118letý William Bradley, který se narodil v roce 1902, hlasoval prostřednictvím korespondenčního hlasování a byl by nejstarším mužem, který kdy žil, kdyby byl skutečně naživu.

Světový rekord pro nejstaršího muže, jaký kdy žil, patřil Japonci Jiroemonovi Kimurovi, který se dožil 115 let. I když Bradley zemřel v roce 1984, portál voličů v Michiganu potvrzuje, že Bradleyho hlasování bylo přijato 2. října. Informace byly sdíleny na sociálních médiích, ale také skutečně potvrzeny.

Takto lze k volbám v USA zaregistrovat i mrtvolu…

Podle údajů z webu v Michiganu ve volbách hlasovali také další extrémně staří lidé, všichni ve věku 118 let nebo starší. Informace přicházejí v době, kdy se americké volební místnosti zavřely a volební komise pokračují ve sčítání hlasů, které určí, kdo bude příštím americkým prezidentem. Na sociálních médiích rezonuje několik příspěvků o podezřelé volební aktivitě.

Účet Essential Fleccas na Twitteru poukázal také na případ June Aiken, narozené v roce 1900, která údajně poslala svůj korespondenční hlas 11. září. Měla by 120 let. To by z ní udělalo nejstarší osobu na světě. Tou je nyní Japonka Kanake Tanaka.

Podle voličského portálu v Michiganu Donna Brydges, narozená v roce 1901, poslala svůj hlas 24. září. Bylo by jí 119 let a v současné době by se jednalo o druhou nejstarší osobu na světě.

Nebylo by to poprvé, kdy se zjistilo, že volí mrtví lidé. Podle New York Post se uvádí, že hlasovací lístky byly zaslány mrtvým voličům a letos se v New Yorku skutečně na těchto lístcích hlasovalo. CBS News také informovala o stejném problému v Chicagu v roce 2016.

Obavy z volebního podvodu v Michiganu už vyjádřil prezident Donald Trump, přičemž jeho stoupenci se obávají, že v kritických státech, jako je Michigan, došlo k masovým podvodům. Chaos propukl v místě, kde se počítaly hlasy poté, kdy ve středu dorazily na místo v Michiganu stovky republikánských pozorovatelů znepokojených podvodem s voliči.

Detroit využívá Centrum TCF k počítání všech hlasovacích lístků nepřítomných ve městě, tedy hlasů korespondenčních. Na sociálních sítích byla zveřejněna řada videí, která ukazují, jak pracovníci dávají desky do oken, aby lidem zabránili v tom, aby si prohlíželi sčítací proces zvenčí.

Matt Finn, producent Fox News, incident okomentoval a napsal: „Některá okna zůstávají zablokovaná. Zeptal jsem se několika lidí, kteří je zaclonili, proč to dělají, ale nedostal jsem žádnou jasnou odpověď. “

Stuart Sandler, konzultant kampaně a republikánský volební pozorovatel řekl Fox News, že zde bylo mnoho nesrovnalostí během celého hlasovacího procesu, přičemž žádá o prošetření. Sandler uvedl, že v Michiganu to vypadalo na jisté vítězství, když se náhle uprostřed noci objevila hromada hlasovacích lístků. Hlasovací lístky přišly údajně uprostřed noci ve 3:30, kdy přišlo 35 000 hlasovacích lístků, přičemž se objevilo mnoho nesrovnalostí.

James O’Keefe z Project Veritas také zveřejnil video informátora americké poštovní služby, který uvedl, že byl naváděn nadřízenými k doručení pozdě došlých hlasovacích lístků, což by bylo nezákonné. Informátor řekl, že jim bylo nařízeno oddělit je od standardní pošty, aby je mohli ručně označit včerejším datem a nechat je projít.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.