Invalidní švédský důchodce musel uvolnit místo pro muslimské „nezletilce bez doprovodu“

Invalidní švédský důchodce musel uvolnit místo pro muslimské „nezletilce bez doprovodu“

To tak celý život pracujete a platíte velmi vysoké daně, přičemž od vlastního státu pak v pokročilém věku očekáváte potřebnou péči. Alespoň takto smýšlel švédský důchodce, který nemohl bydlet po úrazu doma, kde by musel zdolávat schody a neměl by nepřetržitou péči, proto byl umístěn do sociálního ubytování, zřízeného v k tomu určeném obecním hotelu, kde je zajištěna celodenní péče. Jenže obec se už těšila na další zásilku „vousatých sirotků bez doprovodu“, proto starého pána bez možnosti jakéhokoli odvolání ze sociálního ubytování vyhodila. Musí se přece postarat přednostně o parazity, kteří Švédsku nikdy nedali na daních ani korunu.

Ostatně, jak se také zjistilo, tak tato obec skutečně nadstandardně upřednostňuje právě muslimské vetřelce, za něž už roky utrácí neskutečné sumy.

82letý muž z Eslövu ve Skåne byl vyhozen z krátkodobého sociálního ubytování, i když jeho zranění nohy se ještě nezhojilo a navíc trpí plicním a očním zánětem. Rodina se neúspěšně odvolala k obci, která podle ní neučinila rozhodnutí na základě potřeb péče o seniory. Obec se navíc snaží šetřit na seniorech poté, co utratila miliony na živobytí pro muslimské vetřelce.

Vedení krátkodobé sociální ubytovny v obci Eslöv se po 22 dnech rozhodlo poslat Nilse-Erika Tengberga domů, kde ovšem nemá dostupnou péči. Loni na jaře Nils-Erik spadl a zlomil si stehenní krček, poté podstoupil operaci, ale později došlo ke komplikacím a starý pán musel na novou operaci. Teď nutně potřebuje invalidní vozík, aby se mohl pohybovat, protože nemůže používat nohu.
Po předchozí operaci mu bylo dovoleno zůstat v krátkodobém bydlení, kde měl potřebnou péči a měl se tam po dobu šesti týdnů léčit.

Ale hotelová sociální ubytovna, která patří obci, náhle dělá problémy a tvrdí, že se Nils-Erik může postarat sám o sebe s podporou z domácí péče.
Nils-Erikův syn Per Tengberg svědčí o tom, jak obec již poslala jeho otce domů s tím, že už může chodit sám po domě. Toto tvrdí obec i přesto, že senior nemůže ani podporovat zlomenou nohu a je plně závislý na vozíku.

Syn je přesvědčen, že náhlé rozhodnutí je o prioritách obce, která chce ušetřit peníze za seniory. Kromě toho vysvětluje, že doma se o otce nemá kdo celodenně starat. Má obavy, co by se stalo, kdyby třeba upadl, neboť nezvládne sám bez cizí pomoci vstát.

Samozřejmě, že je o něco levnější, když je otec doma. Ale je mu 82 let a nikdy v životě nezahálel, až do důchodu pracoval a platil daně. Je hrozné slyšet ho volat a plakat, když mu řekli, že se musí uzdravit doma, bez pomoci, kterou mu obec nadále odmítá poskytovat, aby nezabíral zbytečně pokoj.

Syn opakovaně apeloval na obec, aby jeho otec zůstal v hotelové sociální ubytovně až do 1. prosince. Ale obec to striktně odmítla. Obec nebere do úvahy ani fakt, že Nils-Erik také trpí zánětem plic a oka.

Na webových stránkách obce správa zdravotnictví a sociální péče píše, že „právo na bezpečnou péči je v Eslövu samozřejmostí“, což syn považuje za výsměch, když neobdržel žádnou podporu a byl také nucen odvézt svého otce domů sám.

Je to jasný vzkaz pro obyvatele Eslövu. Je to o tom, jak zacházejí se starými lidmi, kteří neudělali nic jiného, než že celý život platili daně.

Ingrid Westerlundová, vedoucí oddělení zdravotnictví a pomoci v obci popírá, že by se jednalo o peníze. Místo toho odkazuje na skutečnost, že se jedná o „celkové posouzení“.

Informace Westerlundové, že se nejedná o náklady, neodpovídá skutečnosti, která jasně ukazuje, že Rada pro zdravotní a sociální péči v Eslövu směřovala ke značnému finančnímu deficitu navzdory tomu, že obdržela doplatek ve výši několika milionů švédských korun. V reakci na krizi bylo rozhodnuto o řadě opatření v oblasti úspor.

Rozbor výdajů zároveň ukazuje, že obec utratila miliony za přijímání muslimských vetřelců. Mimo jiné se uvádí, že v hotelu Sten Stensson v centru obce bylo rezervováno 30 pokojů pro muslimské vetřelce. Není jasné, jak dlouho byly tyto místnosti k tomuto účelu používány během invaze posledních let.

V listopadu 2017 místní tisk opět upozornil na zvýšené náklady. Tehdy zaplatila obec jen během jednoho měsíce sociální pomoc ve výši 3,3 milionu SEK, což bylo mimo jiné vysvětleno zvýšeným počtem přijímaných invazistů.

Z výroční zprávy za rok 2019 vyplývá, že magistrát Eslöv zaplatil soukromým subjektům 8,2 milionu SEK za péči o takzvané nezletilé osoby bez doprovodu, což jsou nám dobře známí „vousatí sirotci“.

Tato obec není v upřednostňování muslimských vetřelců před vlastními občany, kteří navíc danou obec dlouhé roky podporovali ze svých daní, žádnou výjimkou. Ve Švédsku je celkem běžné, že zejména obce vedené socialisty či zelenými přijímají muslimské vetřelec ve velkém, zatímco na vlastní občany doslova kašlou.

Před časem jsem například psala o kauze švédské obce, která proto, aby měla na domy pro invazisty, šetřila na stravě dětí v místní škole a školce.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

2 thoughts on “Invalidní švédský důchodce musel uvolnit místo pro muslimské „nezletilce bez doprovodu“

 1. Docela by mě zajímalo, koho ten pán a jeho rodina volili.
  Jestli to nebyli Švédští demokraté, tak ať si nestěžujou.
  Pán si může hačnout před mešitu, muslimové rádi dávají zakát.
  Ale jenom věrným, stařík by musel podstoupit další operaci.
  ?

  1. No, pokud by volili Švédské demokraty, tak to by ještě bylo OK. To je jediná protimigrační strana. Tam řádí hlavně socani, kteří vládnou. Ale preference jim jdou hodně dolů. Nicméně Švédové už se to naučili i u těch voleb patřičně „zaonačit“. Tajné volby tam prakticky neexistují a spousta lidí se bojí volit otevřeně „extremisty a xenofoby“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *