Jak již víte, tak v neděli byl schválen Pakt pro budoucnost. Jde v podstatě o dokument, který nastoluje v mnoha oblastech nadvládu OSN nad členskými zeměmi, které pakt podepsaly.
Tam, kde není tato nadvláda příliš jasně určena, ji lze v případě příslušného výkladu zřejmě aplikovat. O Paktu pro budoucnost jsem zde přinesla několik článků již před jeho schválením, takže detaily o tomto dokumentu jste si mohli průběžně přečíst.
Více k tomuto velmi nebezpečnému dokumentu, který pokládám za horší než byla Agenda 2030, si můžete přečíst například zde, zde, zde, zde nebo zde.
Průběžně samozřejmě přinesu i další analýzy, nicméně aktuálně čekám, až si celý pamflet projde nějaký mezinárodní právník, který nám nejlépe určí, jak daleko může v případné krizi OSN zajít.
Hodně lidí udivilo, že v rámci světa panoval doslova „globální souhlas.“ Proti paktu se vymezili jen jednotliví politici, nicméně v drtivé většině případů nešlo o politiky vládní.
Například v USA již chystají v některých státech zákony, které by znemožnily Bidenovou vládou přijatý pakt aplikovat v daném státu USA.
Na summitu měla každá země svoje zástupce – jednalo se buď o vládní činitele (premiéři, ministři, prezidenti apod.) nebo o pouhé úředníky, kteří působí při OSN.
Pokud byl pakt schválen za účasti vládních činitelů (za nás byl účasten převlékač kabátů, generál Pavel), pak je více než pravděpodobné, že daná vláda s paktem souhlasí a nelze tedy očekávat, že od něj dodatečně odstoupí.
Možné je, že odstoupí některé ze zemí, jejichž účast nebyla zastoupena vládními představiteli, ale pouze úředníky OSN. Také může dojít k odstoupení v případech, kdy daná země změní vládu.
Od paktu se však od začátku distancovala Argentina, což ohlásil přímo Javier Milei.
Argentina pakt nepodepsala, protože v zemi údajně není „žádný prostor pro totalitní mezinárodní agendy.“
Ministryně zahraničí Diana Mondino oznámila, že Argentina se distancuje od 56bodového Paktu pro budoucnost, když hovořila na Summitu budoucnosti na Valném shromáždění OSN v New Yorku.
Řekla, že rozhodnutí země bylo založeno na upřednostnění obrany ekonomické svobody a soukromého vlastnictví.
„Mnoho bodů v tomto paktu je v rozporu s novou agendou Argentiny nebo by ji brzdilo,“ řekla Mondino.
Zatím není známo, že by odmítla podepsat nějaká další země, nicméně stále je zde možnost, že ještě někdo další třeba dodatečně od paktu odstoupí.
Hlasovali proti přijetí paktu: Rusko, Írán, Bělorusko, Severní Korea, Nikaragua, Súdán a Sýrie.
Patnáct zemí se zdrželo hlasování: Čína, Saúdská Arábie, Bolívie, Kuba, Alžírsko, Irák, Kazachstán, Kiribati, Laos, Malajsie, Maledivy, Omán, Pákistán, Srí Lanka a Thajsko.
Argentina v pondělí 23. září oznámila, že se od této agendy distancuje a od paktu odstupuje. A takových zemí bude přibývat…
V Ceske Republice je zrejme prilis mnoho hlupaku nebo vyzirek prisatych na statni cecek, jakoz i lenochu co se neobtezuji jit k volbam. Jeste ze jsem stary dedek.
ale hlavne NEMYSLET!!!