Německo se připravuje na válku: Představen tajný operační plán

Německo se připravuje na válku: Představen tajný operační plán

Jde o záměrné vyvolávání hysterie, odvádění pozornosti nebo se skutečně váleční jestřábi na něco připravují? Každopádně je dobré připomenout, že část naší armády byla před lety převedena pod velení Bundeswehru, takže pokud by Němci něco chystali, týkalo by se nás to také.

Německá vláda vypracovala „Tajný operační plán Německo“, který vstoupí v platnost 1. ledna 2025. Otevřená komunikace Bundeswehru o tom naznačuje promyšlenou strategii zaměřenou na Rusko.

Jens Stoltenberg mezitím vyzývá Ukrajinu, aby se během příštích deseti let připojila k NATO a volá po další vojenské pomoci.

Příručka obrany a přítomnost médií

Tříhvězdičkový generál André Bodemann zdůrazňuje, že obyvatelstvo musí být připraveno na válku. Tento operační plán, který zahrnuje dohody s železnicemi, čerpacími stanicemi, Telekomem, Červeným křížem, policií a hasiči, má za cíl posílit obrannou strategii Německa.

„Jde o přípravu obyvatelstva, protože už nejsme v míru,“ řekl generál André Bodemann, který byl odpovědný za operační plán, v rozhovoru pro ntv. Informace o konkrétních lokalitách, číslech a projektech zůstávají utajeny.

Varování pro Moskvu a Peking

Od dubna 2023 plán vysvětloval v médiích generálporučík André Bodemann, velitel územního velitelství Bundeswehru, a další generálové. Tato otevřenost, známá jako „komunikační aktivita“, je podle Epoch Times zaměřena na potenciální protivníky, jako je Rusko a Čína .

Prohlášení týkající se stavu mezi válkou a mírem, jak to Bodemann nazývá, mají Moskvě a Pekingu signalizovat, že Německo v případě vojenské hrozby odpoví celým národem.

Obyvatelstvo by se mělo zásobit

Operační plán požaduje, aby obyvatelstvo bylo připraveno na válku hromaděním zásob, jako je voda, baterie a konzervy, jak jsme informovali 7. června . Námořní kapitán Frank Fähnrich, vedoucí oddělení plánování na teritoriálním velitelství, zdůrazňuje: „Vnitřní a vnější bezpečnost už lze jen stěží oddělit.

Do plánování jsou zahrnuty i civilní organizace jako německý Červený kříž a hasiči. Generál Bodemann zdůrazňuje vysokou míru ochoty těchto organizací spolupracovat s Bundeswehrem v případě nouze.

Tlak ze strany partnerů NATO

„Kromě hrozby ze strany Ruska je to i tlak ze strany mocného partnera NATO USA, který chce do značné míry odlehčit Evropě, aby se mohl více soustředit na indopacifický region. Německý operační plán k tomu také přispívá,“ řekl generál Bodemann v rozhovoru pro ntv.
Tento vývoj jasně ukazuje, že Německo se aktivně připravuje na možnou válku a přijímá opatření k posílení vojenských i civilních obranných strategií.

Souvislost s mezinárodním vývojem

Souběžně s německými přípravami komentoval generální tajemník NATO Jens Stoltenberg geopolitickou situaci před summitem NATO ve Washingtonu. Stoltenberg se vyslovil pro vstup Ukrajiny do NATO během příštích deseti let:

„Velmi doufám, že Ukrajina bude spojencem, zdůraznil, že k rychlejšímu ukončení války je nezbytná větší podpora Ukrajiny. Čím více ji budeme podporovat, tím rychleji může tato válka skončit,“ řekl Stoltenberg.

Tento vývoj nutí Německo se podle Tagesspiegel intenzivně připravovat na možné vojenské konflikty, a to jak ve vlastní zemi, tak v rámci mezinárodních závazků.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 5]

7 thoughts on “Německo se připravuje na válku: Představen tajný operační plán

  1. Diky byvale ministryni obrany mel Bundeswehr misto kulometu kostata, sice jen pri manevrech, ale i tak. Ale tankistky mely slusive tehotenske uniformy. Stoji vlada, jakou prave Nemecko ma, pro lidi za to jit do valky? Podle me ne. Co se tyce Ceska, jak bojovat za svoji zem, aniz bych bojoval za Petikolku? Prosim odpovezte.

    1. Chci vidět ty hlupáky, kteří budou bojovat za zájmy Pětikolky. Pětidemolice na nás kašle, my se vykašleme na ní. Naše válka to není. Když chce Pětidemolice bojovat, tak ať jede na Ukrajinu. A už se raději nevrací.

  2. „Německo v případě vojenské hrozby odpoví celým národem.“ Že by? To už tady bylo a každý „krom dětí ty jsou ve školách informované proYankees“ ví jak to se skopčákama dopadlo. Ovšem dnes je doba poněkud jiná, může se velice lehce stát že pokud se vzbouří Hitlerovi geny, může během docela krátké doby skopčácko zmizet z mapy.

  3. Když doma začínají problémy přerůstat přes hlavu, je vyvolání války ideálním řešením. Ve válce můžeš podniknout kroky v míru naprosto nepřípustné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *