AfD večer ohlásí složení nové frakce: Kdo v ní je a kolik má europoslanců?

AfD večer ohlásí složení nové frakce: Kdo v ní je a kolik má europoslanců?

Na úvod je nutné upozornit na fakt, že v Německu se již velmi dlouho pokouší AfD zakázat, její členové opakovaně čelí nejen útokům Antify, ale také šikanózním domovním prohlídkám pod různými záminkami. Strana už v tomto směru prošla mnoha problémy, aktuálně například nesmí žádný její člen vlastnit zbraň.

Při výběru partnerů do své frakce tak nemohla nabrat kohokoli, aby nebyl výběr europoslanců další záminkou ke stíhání a pokračující šikaně.

Za nedávné prohlášení o SS odstranila AfD Maximiliana Kraha nejen z vedení europoslanců, kteří nastoupili do EU, ale nebude ani europoslancem, nicméně ve straně nadále zůstává.

Totéž však požadovala AfD od svých partnerů, neboť jakýkoli podobně „závadný“ člen by mohl být pro EU jak záminkou k zamítnutí schválení frakce, tak pro německou vládu k dalšímu pronásledování AfD.

V europarlamentu tak bude chybět i několik europoslanců stran, které budou součástí frakce, nicméně z minulosti mají za sebou prohlášení, která lze přirovnat k těm, která pronesl Krah.

Právě nutnost z výše uvedených důvodů prověřit minulost všech europoslanců poněkud prodloužila dobu, po kterou se skupina skládala.

Zajímavostí je, že frakce se prezentuje jako „pravicovo- levicová. Tím dává najevo, že akceptuje strany zleva doprava, podmínkou je ovšem konzervativní politika, přičemž strany by měly být proti Green Dealu, výměně obyvatel, LGBTQ agendě, islamizaci a prakticky většinové politice EU.

Většina stran, které jsou ve frakci (ne však všechny) má v programu vystoupení z EU. Prakticky všechny strany frakce byly za covidismu proti oficiální vládní politice a nucenému očkování. Téměř všechny strany mají v programu boj proti islamizaci.

Aktuálně hlásí frakce, která se má nazývat „Evropa suverénních národů,“ celkem 28 europoslanců, což je poměrně těsně nad povolený minimální limit 23.

Konkrétně budou součástí frakce mimo AfD tyto strany:

Reconquête z Francie, Konfederacja z Polska, Vazraždane z Bulharska, euroskeptická strana Se Acabo La Fiesta ze Španělska, SPD z České republiky, Hnutie Republika ze Slovenska, Mi Hazank Mozgalom z Maďarska a Unie lidu a spravedlnosti z Litvy.

V rámci výše uvedených stran tam ovšem nebudou někteří europoslanci z polské Konfederace a slovenský europoslanec Mazurek z Republiky.

Důvodem jsou – podobně jako u Kraha z AfD – výroky z minula, které by mohly vést k zákazu frakce, případně by posloužily jako další záminka k honu na AfD na domácí půdě…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 4.9]

One thought on “AfD večer ohlásí složení nové frakce: Kdo v ní je a kolik má europoslanců?

  1. No, tak když AfD čelí různým útokům antify, korporací a státním institucím, tak to něco znamená. Je to dobrá vizitka demokratické strany. Právě kvůli těmto útokům AfD posílí a zocelí se do budoucna. Lidskou mysl nelze zničit nebo zakázat. Dnešní korporát by si měl uvědomit historické konotace. Vždycky z boje vyšel vítězem ten, kdo byl šikanován a ostrakizován. U mě pro AfD dobré vyhlídky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *