S volebním právem od 16 nebo 17 let libtardi v mnoha zemích Evropy tvrdě narazili

S volebním právem od 16 nebo 17 let libtardi v mnoha zemích Evropy tvrdě narazili

Zejména komplexní analýza po eurovolbách, ve kterých volila většina zemí Evropy a tak bylo lépe patrné jak kdo volil, se postupně došlo ke zjištění, že systémové progresivistické strany v mnoha zemích volili spíš starší voliči, zatímco nejmladší volili proti systému – tedy strany, kterým se dnes říká „ultrapravicové.“

Přitom v zemích, kde spěchali s uzákoněním volebního práva pro 16leté, očekávali, že jim mladí budou volit levici – tedy pokrokáře Zelené, socany nebo jako u nás Piráty.

Zatímco u nás se stále mladé voličstvo přiklání spíše k progresivistům a odchylují se jen výjimečně (viz jistý úspěch v případě Motoristů), jinde je situace diametrálně odlišná.

Nejprve se podívejme, o jak masový jev jde, nejedná se totiž zdaleka jen o Francii a Německo, o kterých se tak často píše. V obou uvedených zemích jsou u mladých v oblibě euroskeptici – ve Francii RN (samozřejmě jde o původní Francouze a ne ty dovezené) a v Německu o AfD (opět jde o „bio Němce“).

Zajímavé na tom je, že v uvedeném Německu byla AfD u 16letých, kteří mohli u eurovoleb poprvé volit, na prvním místě, o které se dělila s CDU, teprve dlouho poté následovaly jiné strany.

Vtipné na tom je, že 16letým „zařídili“ možnost volit právě proto, aby přibyly další hlasy pro progresivisty. Nikdo netušil, že se volební návyky mládeže tak dramaticky změní.

Kde všude se tedy mladí „utrhli z řetězu?“

V evropských a národních volbách voliči mladší 30 let podpořili  následující pravicové – v některých případech i tvrdě euroskeptické – strany: Alternative für Deutschland (AfD) v Německu, Národní sdružení ve Francii, Strana svobody v Holandsku, Vox ve Španělsku, Bratři Itálie v Itálii, Chega v Portugalsku, Švédští demokraté ve Švédsku, FPÖ v Rakousku, Vlaams Belang  v Belgii a Finská strana ve Finsku.

Naprostou většinu výše uvedených stran považuje EU za „pravicově extremistické.“

Snížení věkové hranice pro účast ve volbách na 16 let v Rakousku, Belgii, Německu a na Maltě a na 17 let v Řecku tento trend jen zesiluje.

Ve všech uvedených zemích volili mladí 16 a 17letí převážně ty strany, kterých se chce ve skutečnosti Brusel zbavit a hlasy jim ubrat.

Podobná změna probíhá i ve Spojených státech. Donald Trump dramaticky zvrátil trend, kdy mladí Američané podporovali Demokratickou stranu, a získává podporu mladých voličů, kteří tak přechází na stranu republikánů.

K uvedenému výsledku voleb se vyslovují různí sociologové, kteří údajně nechápou, co mladé k podobné volbě vede, případně plácají různé nesmysly o nepochopení politiky.

Když se ovšem podíváte velmi dobře na to, kterých zemí se to týká, pak je jasné, že jde zejména o ty země, které se řítí vstříc budoucímu chalífátu.

Nejmladší generace má již značné negativní zkušenosti s mnohdy velmi tvrdou šikanou ze strany jejich muslimských vrstevníků, jejichž rodiče přivezly právě progresivistické levicové vlády.

Mladí tak zcela správně vyhodnotili, že volit strany, které jim zajišťují méně bezpečí a zřejmě jim do značné míry ztrpčily dětství, by bylo dosti „mimo mísu.“

Také si možná uvědomují, jaký by je čekal život, pokud by v jejich zemích pokračovala politika stejným směrem jako dosud. Libtardy už právě proto volí mladí jen u nás a v dalších zemích, které se zatím nepotýkají s tak značným multikulturním obohacováním.

Lze ovšem očekávat, že se to i zde časem změní, což ukazuje například pomalý příklon k Motoristům, kteří sice nejsou zrovna nějakým tvrdým protestem, ale tím nejsou ani některé jiné strany z výše uvedených, které mladí v obohacovaných evropských zemích preferují.

I když nejsou tvrdě protestní, nejsou rozhodně ani nositelé tvrdě probruselské politiky jako například Piráti.

A jak by se volební návyky mladých u nás daly změnit rychleji, aby se více přiblížily těm západním? Musela by se objevit euroskeptická strana, která dokáže mladé zaujmout, což lze učinit jedině přes sociální sítě a s nasazením mladších politiků.

Zároveň však musí být taková strana zajímavá i pro další věkové kategorie, protože výhradně hlasy mladých rozhodně nestačí.

Uvidíme, jak dlouho budou ještě někteří naši libtardi prosazovat volební právo od 16 let.

Pokud u nás budou mladí západoevropský trend následovat, tak předpokládám, že tento požadavek postupně zametou pod koberec a budou se bát, aby jej znovu nevytáhl někdo jiný…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “S volebním právem od 16 nebo 17 let libtardi v mnoha zemích Evropy tvrdě narazili

  1. Budeme se tedy až odrážet téměř ode dna ? Skoro s křížkem po funuse ? U nás existuje politická strana mladých komunistů Komunistický svaz mládeže – má tedy příležitost. Mladí lidé vstupují až s nadšením do této strany. Promuslimští Piráti (Antifa, Muslimské bratrstvo) pokud budou odhaleni, budou tratit hodně hlasů. Už dostali málo hlasů do Europarlamentu – to není náhoda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *