Německo: 17letý Ukrajinec byl ubodán k smrti tlupou muslimů, druhý byl těžce zraněn

Německo: 17letý Ukrajinec byl ubodán k smrti tlupou muslimů, druhý byl těžce zraněn

Ukrajinci si přejí vstoupit pod kuratelu EU, aniž by zřejmě většina byť jen vzdáleně tušila, co je v tomto spolku čeká. Mimo jiné například i „povinná solidarita“ a  s ní související přerozdělování. A někteří už v posledních letech poznávají, jak vypadá takové multikulturní obohacování, tak moc podporované Bruselem.

Toto obohacování nakonec ukazuje, že pro zatím nezletilého Ukrajince by zřejmě vyšlo nastejno, pokud by zůstal doma, kde by byl  – podobně jako mnoho jiných teenagerů – nejspíš využit jako „potrava pro děla.“

To mohl být právě hlavní důvod pro jeho útěk do relativního bezpečí. Jenže v evropských chalífátech je mnohdy nebezpečněji než v některých poněkud bouřlivějších oblastech.

Mladý Ukrajinec byl v sobotu večer ubodán k smrti a další byl zraněn při zběsilém útoku nožem v německém městě Oberhausen. Útok je označován za rasově motivovanou vraždu.

Volodymyr Jermakov, 17letý basketbalista, jel se svým spoluhráčem autobusem z nákupního centra CentrO ve městě na hlavní vlakové nádraží přibližně ve 20:00, když byli konfrontováni gangem „mladíků.“

Gang je sledoval z autobusu a zaútočil na dvojici ukrajinských státních příslušníků, když mířili na vlakové nádraží, aby se vrátili domů do Düsseldorfu.

Německý deník Bild uvedl, že obě oběti byly bodnuty nožem celkem devětkrát do hrudníku a břicha. Volodymyr svým zraněním podlehl, zatímco jeho týmový kolega Artem K. byl převezen do nemocnice, kde se nadále léčí.

O útoku původně informovala Kyjevská basketbalová federace v nedělním příspěvku na sociálních sítích.

Volodymyr a jeho kamarád Arťom Kozačenko hráli za mládežnický tým „ART Giants“ (U-19) z Düsseldorfu. V předvečer dalšího zápasu byli mladí basketbalisté napadeni noži na ulici jen proto, že jsou Ukrajinci.

„Podle předběžných informací na ně zaútočilo osm mladých lidí arabského vzhledu,“ napsala federace.

„Celá posádka strávila noc v nemocnici vedle našich kluků. Lékaři bohužel nedokázali Jermakova zachránit a Kozačenko zůstává na jednotce intenzivní péče. Případem se již zabývá místní policie. Na místě byli svědci,“ dodala federace.

Útočníci po pobodání z místa činu utekli, ale německá policie rychle identifikovala jednoho podezřelého z videozáznamu z místa činu. V neděli večer se rozhodli zatknout 15letého Němce tureckého původu, který je policii již dobře znám díky předchozímu odsouzení za napadení a loupež.

Další podezřelý, čtrnáctiletý nezletilý s migračním pozadím, který byl úřadům také znám, byl zatčen, ale později propuštěn pro nedostatek důkazů.

Mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí Oleh Nikolenko uvedl, že ministerstvo je kvůli útoku v neustálém kontaktu s německými úřady.

„Podle dostupných informací policie již útočníka zadržela. Vyšetřování probíhá,“ řekl Nikolenko.

„Generální konzulát v Düsseldorfu již jednal s velitelem essenské policie. Konzulové zdůraznili potřebu rychlého vyšetření a toho, aby byl pachatel postaven před soud,“ dodal.

Ukrajinská basketbalová asociace odhalila, že Volodymyr se loni v červenci přestěhoval do Düsseldorfu, aby unikl válce ve své rodné zemi.

„Volodymyr byl velmi oblíbený u trenérů, spoluhráčů a přátel. Budeme vzpomínat na mladého člověka, jehož každodenní život byl charakterizován čistou radostí ze života a sportovními ambicemi,“ dodala asociace.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Německo: 17letý Ukrajinec byl ubodán k smrti tlupou muslimů, druhý byl těžce zraněn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout