Fašismus v Německu nabírá na síle: Chorvatský provozovatel restaurace zažil tvrdou šikanu, protože hostil členy AfD

Fašismus v Německu nabírá na síle: Chorvatský provozovatel restaurace zažil tvrdou šikanu, protože hostil členy AfD

Přišla doba, kdy se fašisté prohlašují za antifašisty. Přesně tento obraz je nyní patrný v Německu, kde je již zcela zapovězena jakákoli opozice – a pokud se objeví a sílí, je záhy potlačována a likvidována.

V této situaci je nyní nejen AfD a několik malých stran, ale dokonce už i nová strana Maassena, který v minulosti pracoval pro Merkelovou, byla kvůli protimigrační a protizelené politice nazvána „pravicově extremistickou.“

V dnešní době je totiž pravicový extremista úplně každý, kdo není v souladu se „stranou a vládou.“ A to neplatí zdaleka jen v Německu.

Napadáni však v Německu nejsou jen členové AfD, ale dokonce i ti, kteří se vůči nim projeví jakkoli vstřícně či dokonce neutrálně.

Hned dva příběhy z Německa o fašizujících tendencích v zemi vypovídají lépe než cokoli jiného.

Vzhledem k tomu, že hostinský Dejan Tolič dvakrát hostil ve své restauraci stůl štamgastů AfD z Reutlingenu, dostal se pod tlak aliance napojené na Antifu – podporovanou SPD, Zelenými a stranou Die Linke. A to dokonce natolik, že nejenže podlehl požadavku, ale také uprchl do Chorvatska.

„Ukažte postoj“ – to je to, k čemu aliance „Společně a solidarita proti pravici“ napojená na Antifu veřejně vyzvala hostinského klubovny SG Dejana Toliče z Reutlingenu.

Vzhledem k tomu, že ve své restauraci „Split“ dvakrát hostil stůl štamgastů okresního sdružení AfD, byl tento muž vystaven takovému tlaku, že nejenže podlehl požadavku, ale bez dalších okolků uprchl do Chorvatska.

Jak sama aliance – do níž kromě místní Antify patří také Friday For Future, IG Metall, Německá konfederace odborových svazů a okresní sdružení Levicové strany v Reutlingenu – sama uvedla na svých webových stránkách, Toliče se nepodařilo přesvědčit „ani telefonicky, ani e-mailem“, aby již AfD nedával k dispozici prostory.

Proto bylo zřejmě rozhodnuto nejen vystavit Chorvata osobnímu tlaku, ale také veřejně očernit jeho i klub SG Reutlingen.

V otevřeném dopise, o kterém informovaly různé místní noviny, aliance obviňuje Toliće z falešné neutrality. Podporuje „pravicové krysaře v šíření pravicové agitace a rasismu pomocí pseudosociálního frázování.“

Když Tolič a asociace prohlásili, že jejich restaurace je otevřena každému, kdo dodržuje domácí pravidla, jsou podle aliance přidružené k Antifě součástí problému. Podle vlastního prohlášení aliance dopis podpořily Zelená mládež a Jusos Reutlingen, stejně jako různí městští, okresní a obecní zastupitelé stran Die Linke, SPD a Zelení.

A tlak zafungoval: Jak nedávno řekl městský radní za AfD Hansjörg Schrade, Tolič už nechce v budoucnu hostit AfD ve své restauraci. „Nedělá to dobrovolně,“ říká Schrade, protože pronajímatel a klub udělali „pěkný obrat“ u stolu štamgastů.

Zatímco aliance a Antifa oslavují štvaní hospodského na internetu jako úspěch, Dejanu Toličovi se vůbec nedaří. Řekl SWR, že byl tak zasažen, že na několik týdnů opustil Německo a uprchl do Chorvatska.

Tolič byl zklamaný, všechen ten povyk kolem něj poškozoval obchod. Nechce nebo nemůže komentovat vyloučení AfD ze své restaurace – jak uvádí SWR, je příliš rozrušený.

Mezitím se proti výzvě k bojkotu veřejně vymezil městský radní za AfD Schrade a řekl, že demokraticky zvolená strana musí dostat prostor pro debatu.

Veřejně se obrátil na starostu Reutlingenu Thomase Kecka (SPD) a vyzval ho, aby zasáhl a postavil se za svobodu projevu. Keck však tuto výzvu zamítl.

A ve zkratce se ještě podíváme na fotbalové kluby, které byly také nuceny se proti AfD veřejně vymezit. Většina tak učinila, avšak jeden z klubů to odmítl s tím, že je politicky neutrální, hezky rychle však záhy obrátil a sešel na „správnou“ cestu.

Četné sportovní kluby v současné době fungují jako důležité složky ideologického státního aparátu a slouží jako mobilizační kanály pro „protipravicové demonstrace“ loajální systému.

Například FSV Mainz 05, FC St. Pauli a FC Schalke 04 otevřeně vyzývaly k účasti na demonstracích. Na stranu demonstrantů se na tiskové konferenci postavil i trenér Bayernu Mnichov Thomas Tuchel. Trenér Freiburgu Christian Streich se dokonce sám zúčastnil provládních „protestů“ proti AfD.

Fotbalový klub Alemannia Aachen v příspěvku na Instagramu však nejprve jasně odmítl požadovanou účast na demonstracích. Zdůraznil, že odmítá ideologii tahat do sportu.

„Alemannia Aachen není politické sdružení a patří vám všem v tomto městě. TSV má spojovat fanoušky všech národů, náboženství a demokratických názorů. To je velká síla sportu a za tím si stojíme!“ stálo v příspěvku, který byl mezitím smazán.

Sdružení levicových extremistů klub odsoudilo a mezitím na fotbalisty vytvořilo nátlak.

Neuplynul ani den, když Alemannia Aachen v zoufalství couvla od původního prohlášení – tlak v zákulisí musel být příliš velký:

„Naše včerejší zveřejnění byla chyba! Budeme to řešit interně. Každý, kdo zná lidi, kteří mají Alemannii na starosti, ví, že náš záměr byl úplně jiný. Proto se formálně omlouváme za naše pochybné prohlášení. Alemannia znamená otevřenost, integraci, pospolitost,“ stojí v novém prohlášení.

Aby šla ještě o krok dál, asociace přijala běžný mainstreamový narativ:

„Nikdo, kdo vyzývá lidi, aby se v dnešní době postavili a byli ostražití, zejména na pozadí nedávných událostí, nerozděluje společnost.“ Fotbalový klub se nakonec výslovně distancoval od AfD…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Fašismus v Německu nabírá na síle: Chorvatský provozovatel restaurace zažil tvrdou šikanu, protože hostil členy AfD

  1. Němec vždy zustane Němcem a ti vždy chtěli Evropě vládnout i kdyby to mělo dojit k válce a Tyranii a milionu mrtvých vždy tak učiní už máji za sebou 2 světové války reparace za válku neuhrazeny ale znova se derou k moci i když tentokrát přes Brusel ale my Češi jsme druhořadá kolonie nám nestačí jen diktat z Bruselu ale i Německa, Fashingtonu a dokonce Ukrajiny 🤢 nemáme žádnou budoucnost a chyby nám hrdost k vlasti a jakakoliv touha po suverenitě nebo normální logické uvažovaní to u Čechu nenajdeš

  2. Můj táta byl totálně nasazen v Německu, prožil válku a celý život říkal:” dobrý Němec – mrtvý Němec”. Ono jim totiž nestačilo prohrát dvě světové války, pohřbít miliony mladých německých mužů, stále musí poslouchat ty své strašné vůdce, kteří je opět chystají jako další maso do další války. Ještě nesplatili všechny reparace a už zase mají mocenské choutky. Doufejme, že po další prohře se nebudou divit, když budou vystěhování někam do rezervace na okraj světa, jako to udělali amici s indiánama a jak vidět vrásky si kvůli tomu rozhodně nedělají.

  3. Keby ten Chorvát vyvesil vo svojom podniku napr. plagáty ospevujúce fašistický ustašovský režim vraždiaci hlavne Srbov /Ante Pavelič je dodnes idolom všetkých chorvátskych politikov bez rozdielu/ , nič by sa mu nestalo… To , čo sa nepodarilo Hitlerovi, teda zraziť na kolená Srbov a rozbiť neutrálnu a prosperujúcu Juhosláviu, dokonal jeho faktický nástupca Kohl. Za svoje zločiny /aj v 80. rokoch proti odporcom americkej okupácie a ožobračovania prostých ľudí/ nikdy nebol potrestaný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout