Vzpoura proti požehnání homosexuálním párům: Vatikán reaguje

Vzpoura proti požehnání homosexuálním párům: Vatikán reaguje

Jak již víte, tak proti novému rozhodnutí globalistického papeže Bergoglia požehnat sňatkům LGBTQ osob, se zvedla obrovská vlna odporu – a to zejména v Africe a některých konzervativnějších evropských zemích.

Paradoxně asi největší podpora uznávání LGBTQ sňatků přišla z jihoamerických zemí, které již nějakou dobu naskakují na globalistickou agendu zejména stran LGBTQ a klimatické politiky. Ostatně, to je také zřejmě důvod proč zvolili do čela Vatikánu právě Jihoameričana. Na jihoamerickém kontinentu je i mezi duchovními velká názorová shoda s Bergogliem.

Podobnými lidmi se také papež obklopil  – a jeden z nich, jihoamerický kardinál Víctor Manuel Fernández, nyní vydal prohlášení, ve kterém upřesnil, jak to vlastně je s požehnáním těm osobám, u kterých to dosud nebylo možné, jako jsou homosexuálové či transky.

Neklid v katolických řadách zdaleka neskončil, protože globalistický papež František se snaží vypořádat s rozsáhlým mezinárodním odporem vůči nedávnému prohlášení Vatikánu o požehnání osobám stejného pohlaví obsaženému v dokumentu Fiducia Supplicans.

Vatikánský úřad pro nauku víry (nazývaný také Svaté oficium) vydal tiskovou zprávu, aby objasnil přijetí nových směrnic.

Kardinál Víctor Manuel Fernández (viz titulek), prefekt vatikánského Dikasteria pro nauku víry, je kontroverzním prelátem, autorem knih jako „Umění líbání“ a terčem obvinění (ze strany skupin obětí) ze zatajování obvinění ze sexuálního napadení ve své diecézi.

Mnozí ho považují za velmi špatného člověka, který by rozhodně neměl být na tak významném postu po boku papeže. Nicméně znáte to: vrána k vráně sedá… František si tak jen našel sobě rovného.

Kardinál Fernández zveřejnil pětistránkovou tiskovou zprávu, v níž zdůraznil, že pastorační požehnání párů v neregulérních situacích by nemělo být potvrzením života vedeného těmi, kdo o ně žádají.

Kardinál Fernández řekl, že reakce, které obdržel od biskupských konferencí po celém světě na deklaraci, zdůrazňují potřebu delšího období pastorační reflexe, a že to, co je vyjádřeno v prohlášeních těchto biskupů, nemůže být interpretováno jako věroučná opozice, protože dokument je jasný a definitivní ohledně manželství a sexuality.

„Neexistuje žádný prostor pro to, abychom se doktrinálně distancovali od tohoto prohlášení nebo jej považovali za heretické, odporující Tradici Církve nebo rouhačské,“ řekl kardinál a poukázal na několik odstavců v textu původní deklarace, které potvrzují nauku Církve o manželství.

Osmnáct dní po vydání se Svaté oficium  ocitá v situaci, kdy musí znovu „přezkoumat“ svou platnost – což je něco, co ukazuje, jak moc papež František narušil svou autoritu.

Text vyvolal silný odpor biskupů v několika afrických a východoevropských zemích a vyvolal zmatek a rozdělení ve většině ostatních částí světa.

Fernández dodal, že tato neritualizovaná forma požehnání s jednoduchostí a krátkostí své formy nemá v úmyslu ospravedlnit nic, co není morálně přijatelné.

„Zůstává proto jasné, že požehnání se nesmí konat na prominentním místě v posvátné budově nebo před oltářem, protože by to také způsobilo zmatek,“ dodal kardinál Fernández v objasnění.

V tomto případě může kněz odříkat jednoduchou modlitbu, jako je tato: „Pane, pohleď na tyto své děti, daruj jim zdraví, práci, pokoj a vzájemnou pomoc. Osvoboď je od všeho, co je v rozporu s tvým evangeliem, a dovol jim žít podle tvé vůle. Amen.“ Pak končí znamením kříže na každé z obou osob.

Tisková zpráva připouští, že prohlášení o požehnání osobám stejného pohlaví může vyžadovat více času na jeho uplatnění.

„Na některých místech nevznikají žádné obtíže pro jejich okamžitou aplikaci, zatímco na jiných bude nutné je zavádět postupně a věnovat čas nezbytný četbě a interpretaci,“ řekl kardinál Fernández.

Tolik vyjádření Vatikánu, který sice od svých pokynů k oddávání LGBTQ osob neustoupil, nicméně po obrovské vlně odporu couvá minimálně v tom, že na některých místech lze tuto praxi zavést postupně, tedy „až si na to lid zvykne.“

Lze předpokládat, že po plošném očištění vedení katolické církve od všech Bergogliových oponentů bude nyní Vatikán přemýšlet o tom, jak se zbavit odpůrců i na nižších postech.

Vůbec by mne proto neudivilo, kdyby byli postupně všichni Bergolgiovi odpůrci z řad kněží odstraněni a nahrazeni jedinci, kteří budou ochotni se podřídit globalistické agendě.

K částečným čistkám těch nejhorlivějších odpůrců papeže v kněžských řadách již ostatně dochází. Nicméně odpor proti požehnání LGBTQ je natolik velký, že by se zřejmě ani za života Bergolgia nemuselo podařit všechny odpůrce této agendy vyměnit…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Vzpoura proti požehnání homosexuálním párům: Vatikán reaguje

  1. Černoprdelníci jsou jen kasta podvodníků, lhářů a z velké části pedofilů. Na lžích a výmyslech si založili svoji firmu jménem církev a po tisíce let lžou a zabíjejí. A to ve jménu jakéhosi boha. I němečtí vojáci měli na opascích „bůh s námi“ a pozabíjeli miliony lidí. Kněží vysvěcovali Hitlerovi kanony a tanky a to také ve jménu jakéhosi boha. A kdyby ta černoprdelnická svoloč mohla, tak by i dnes nechávala upalovat na názory, které se jim nehodí do krámu a za získání majetku. Zatím té prolhané pakáži stačí chlastat víno, které vydávají za krev a blábolit o nějakém zmrtvýchvstání. A kupodivu stále tolik lidí těm blábolům věří. Takže podle jejich blábolů byla první žena Lilith, která prý byla stvořena společně s Adamem. Je ale zajímavé, že Adam měl potomky s Evou a ti se mezi sebou pářili jako králíci v králíkárně, což dodnes i samotná církev považuje za krvesmilstvo. Dále nemá smysl tyto hovadiny rozebírat, protože nad čím se člověk zamyslí, to je kravina.

  2. Nikto ma nepresvedčí, že aj v slovenskej rímskokatolíckej cirkvi nie je rozšírené každý vie čo. Počet ľudí, ktorí sa k nej hlásia, našťastie prudko klesá a podľa posledného sčítania dosiahol len niečo vyše 51 percent. A neprekvapilo by ma ani to, keby teplý režisér Peter Bebjak nakrútil film na tému: Váhanie kňaza z okresu Námestovo, či má ostať verný učeniu cirkvi, alebo sa v Katolíckych novinách priznať k homosexualite.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout