Genderové zákony: EU chce zakázat některá slova, která označují konkrétní pohlaví

Genderové zákony: EU chce zakázat některá slova, která označují konkrétní pohlaví

Woke ideologie má být šířena  v celé EU – a pokud to nejde samo, bude to nakonec dáno příkazem. Jen by mne zajímalo, jak budou řešit některé jazykové různorodosti, kdy například čeština má mnohem víc slov jasně vyjadřujících pohlaví než třeba angličtina nebo němčina. Pokud se tedy budeme nuceni řídit idioty z EU, tak bude muset dojít k velmi rozsáhlé jazykové reformě.

Stále silněji tak vidím jako jediné možné řešení totální změnu složení europarlamentu, který by byl schopen tyto šílenosti přehlasovat, ideálem by samozřejmě byl zánik celého bruselského molocha.

S „materiálem,“ který je v EU nyní, by byly podobné šílenosti schváleny okamžitě.

Evropský institut pro rovnost pohlaví (ano, to skutečně existuje – a ještě si za něj sami platíte) vydal 61stránkový dokument, který nastiňuje, která slova by měla být vymazána z existence a měla by být nahrazena „citlivějšími“ náhradami.

Dokument byl pojmenován „Soubor nástrojů pro genderově citlivou komunikaci.“

Mezi slovy a termíny, které mají být shozeny na smetiště dějin a do budoucna na území EU zakázány, jsou například: „ceremoniář“, „země nikoho“, „pracovní síla“ či „opravář.“

Nutno podotknout, že výše uvedené výrazy byly uvedeny v angličtině a v některých případech jde o slova, která v představách evokují muže.

Měla by být proto nahrazena neutrálními výrazy. V češtině by se to tedy týkalo mnohem víc slov, protože máme mnohem více výrazů, která jsou „genderově jednoznačná“ a měla by tedy být podle EU nahrazena za „genderově neutrální.“

EU také navrhuje prohodit slova „král a královna,“ takže královna by měla být na prvním místě.

Kde to však začíná být opravdu děsivé, je výzva k vymazání slov, která nemají nic společného s pohlavím.

Dokument navrhuje, aby se například slova jako „panovačný“, „ctižádostivý“ a „pronikavý“ nepoužívala, protože mají silné konotace, které jsou silně spojeny pouze se ženami.

Slovo „silný“ tam použili dvakrát.

Navrhované náhrady za tato slova v newspeaku jsou „asertivní“ a „vysoko posazený“ nebo „skřípavý hlas“.

Například:

„Sportovní komentátorka je nepříjemně vysoko posazená a má velmi skřípavý hlas.“

Je to přijatelné?

Institut EU chce také poslat do šrotu koncept mužnosti s odůvodněním, že je „silně spojována pouze s muži“ a slovo „mužný“ by mělo být nahrazen pojmem „silný“ nebo „energický.“

Opravdu mají rádi slovo „silný.“

Tento vývoj přichází v návaznosti na zástupy dalších snah o kontrolu a změnu jazyka považovaného za „necitlivý“ nebo „genderový.“

Co k tomu dodat? Snad jen, že podobné výplody pouze potvrzují, že čím větší idiot, tím větší šance, že se upíchne ve strukturách EU…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Genderové zákony: EU chce zakázat některá slova, která označují konkrétní pohlaví

  1. Právě v tzv EU jsou ti praví degeneráti, jen doufám že už lidi v evropě začnou používat vlastní buňky mozkové a ten nikým nevolený sajrajt začnou tvrdě likvidovat, i když mám po těch zkušenostech velké obavy. Ale naděje umírá poslední, jak se říkává.

  2. Takze zena bude „bezptak“ muz „sptak“. Zbabely bude „zbezptakovy“. A hrdina bude „ptaksilny“ a hrdinka „bezptaksilny“. A kdyz se k tomu pridaji americke zkratky a zkomolene anglicizmy tak vznikne krasna moderni nesrozumitelna cestina jeste zkurvenejsi nez je dnes. Ale bude bezgenderova. A ze vseho by se mel udelat jen stredni rod, ten a ta nebude jen to. S bezgenderovymi odborniky v čele dojdeme do dokonalosti.

  3. No tak už začni sám konečně používat vlastní buňky mozkové a začni ten sajrajt likvidovat. Mám velké obavy, že jsi vůbec něčeho schopný, ale naděje umírá poslední.

  4. No a co ten/ta „Slovanka“? Jak z toho anonymního genderu dilema teď vylézt a neprozradit při tom ve skutečnosti ustrašeného autora*rku všech těch necenzurovaných nesmyslů a překroucených skutečností, které tady rozšiřuje.

  5. No a co ten/ta „Slovanka“? Jak z toho anonymního genderu dilema teď vylézt a neprozradit při tom ve skutečnosti ustrašeného autora*rku všech těch necenzurovaných nesmyslů a překroucených skutečností, které tady rozšiřuje.

  6. No a co ten/ta „Autor/ka“ článku samého? Jak z toho anonymního genderu dilema teď vylézt a neprozradit při tom ve skutečnosti ustrašeného autora*rku všech těch necenzurovaných nesmyslů a překroucených skutečností, které tady rozšiřuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout