Válečná cvičení NATO pod vedením Bundeswehru budou před očima obyvatel probíhat ve všech evropských členských zemích

Válečná cvičení NATO pod vedením Bundeswehru budou před očima obyvatel probíhat ve všech evropských členských zemích

Poprvé má být toto cvičení koncipováno i s cílem uvedení konkrétního nepřítele – a především má vše probíhat tak, aby byla zapojena i široká veřejnost. Tedy ne někde na cvičištích, základnách nebo v odlehlých lokalitách.

S vojáky NATO se budete mít možnost potkat prakticky všude – a to zejména pokud navštívíte Německo či Polsko nebo jiné poněkud více zapojené země.

Bundeswehr plánuje velké manévry na začátek roku 2024. Těžištěm bojových cvičení je tedy německá armáda. Nicméně nezapomeňme, že již asi před 5 lety byla i část naší armády převedena pod Bundeswehr.

Cílem je trénovat poplach a přemisťování národních a mnohonárodních pozemních sil v rámci NATO. A co o tomto cvičení říká samotný Bundeswehr?

Toto cvičení by mělo sloužit jako významný příspěvek k odstrašení na východním křídle aliance.

Podle veřejných informací sil   bude cvičení pod názvem Quadriga 2024 trvat pět měsíců.

Podle názoru ministerstva obrany se budou muset budoucí cvičení německých jednotek a NATO nyní více orientovat na požadavky národní a alianční obrany. Jde údajně o praktický důsledek bodu obratu, který vychází z událostí na Ukrajině od února 2022.

Bundeswehr v rámci Quadriga 2024 kombinuje několik rozsáhlých cvičení v Německu a zahraničí a kombinuje je s projekty cvičení svých spojenců.

Stejně jako starověký model kvadrigy, spřežení se čtyřmi koňmi, se stejnojmenný velký manévr v podstatě skládá ze čtyř dílčích cvičení:

Grand Center (polovina února až konec února 2024), Grand North (polovina února až polovina března 2024), Grand South ( konec dubna až konec května 2024) a Grand Quadriga (květen 2024). Název také odkazuje na Quadrigu na Braniborské bráně v Berlíně, která symbolizuje svobodu, jednotu a sílu.

Manévr byl navržen tak, aby si i evropské obyvatelstvo zvyklo na obraz vojenských vozidel a vojáků na veřejnosti.

Například na stránkách Bundeswehru o cvičení Quadriga 2024 se mimo jiné píše:

Více než 12 000 vojáků bude cvičit viditelně na veřejnosti, poplach a rozmístění národních a mnohonárodních pozemních sil. Cvičení bude svým rozsahem viditelné všem občanům v Evropě a především německé veřejnosti. Bundeswehr bude poskytovat komplexní informace na všech mediálních kanálech o tom, jaké konkrétní dopady to bude mít na silniční, leteckou a námořní dopravu a jak bude cvičení probíhat.

Němci – a Evropané celkově – si budou takto zvykat na válečné události.

Podle dalších informací slouží rozsáhlý manévr jako německý příspěvek k paralelnímu válečnému cvičení NATO Steadfast Defender. V rámci těchto výcvikových manévrů nasazuje západní vojenská aliance do východní Evropy desítky tisíc vojáků ze všech zemí NATO.

Kromě toho chtějí mimo jiné Norsko, Litva, Polsko, Německo, Maďarsko a Rumunsko trénovat pozemní válku proti Rusku.

„Do tohoto cvičení ve výcvikovém prostoru od Norska po Rumunsko se zapojí až 40 000 vojáků z pozemních sil všech členských států NATO,“ uvedl mluvčí federálního ministerstva obrany letos v listopadu.

Dále řekl: „Po vyhlášení poplachu všech sil bude nejprve nasazena divize rychlých sil (DSK Rapid Forces Division). Představuje kategorii lehkých sil, rychlých, výkonných a použitelných po celém světě.“

Zpravodajský web  german-foreign-policy  vysvětluje o cvičení Bundeswehru v aktuálním  článku následující:

„Podle zpráv budou síly NATO poprvé praktikovat válku založenou na skutečných geografických datech. Simulovaný nepřítel je také otevřeně pojmenován, na rozdíl od toho, co je obvyklé ve válečných cvičeních: tímto nepřítelem je koalice vedená Ruskem.“

Článek informuje, že dalším plánováním NATO je, že scénáře vojenského cvičení Quadriga 2024 přejdou do manévrů jiných zemí NATO.

„Němečtí vojáci se přesunou z Grand Center, aby se zúčastnili polského manévru Dragon a amerického cvičení Saber Strike,“ podle informací z německého ministerstva. Další manévry plánované na rok 2024 se nazývají Grand North, Nordic Response, Grand South a Swift Response.

Web Bundeswehru říká:

Jako vrchol cvičení a těžiště roku bude 10. obrněná divize nacvičovat přesuny a uzavřené mechanizované operace s hlavními bojovými vozidly a bojovými vozidly pěchoty na Grand Quadriga. Tímto způsobem jednotky v Litvě viditelně přispívají k uklidnění spojenců.

ARD 18. prosince   informovala své diváky o ofenzivní militarizaci německého ministerstva obrany za ministra Pistoriuse (SPD).

„Nová pětitisícová brigáda Bundeswehru na východním křídle NATO v Litvě by měla být plně funkční do roku 2027. Ministr obrany Pistorius zopakoval, že bude za všech okolností bránit každý centimetr aliančního území.“

Podle deníku Bild mluvil Pistorius  o „historickém okamžiku, milníku a novém území pro Německo a jeho ozbrojené síly.“ Zdůraznil, že v současné době se pod německým vedením vytváří „brigáda připravená na válku, která odradí Rusko.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

8 thoughts on “Válečná cvičení NATO pod vedením Bundeswehru budou před očima obyvatel probíhat ve všech evropských členských zemích

  1. Je už budova Říšského sněmu (dnes Bundestagu) kompletně opravena? Je potřeba tam nechat volné plochy pro podpisy ruských vojáků, až ho zase dobyjí!

  2. Je mně opravdu líto obyčejných německých lidí. Už je zase pokouší jejich tzv. elity natlačit do dalšího válečného dobrodružství, které opět prohrají a to bude definitivní konec Německa. Jsou opravdu nepoučitelní. Škoda, lidé jsou pracovití ale tentokrát to bude pro ně opravdu zlé. Už zapomněli kolik německých chlapců a chlapů za poslední dobrodružství zaplatilo životy, aby se ti zlí nasytili jejich krví.

  3. Na skutočnú vojnu nemajú gule! Keby sa ocitli zoči-voči Rusom a Čečencom na Donbase , pustia do gatí stokrát rýchlejšie než ich dedkovia v 43-om… Vedia sa hrať max na počítačoch alebo bombardovať na diaľku ale na pozemné operácie nikdy mať nebudú a budú utekať rovnako hanebne ako tí žoldnieri z tých Leopardov čo horia ako zápalky na fronte…

  4. Aj v „národno-konzervatívnom“ Maďarsku je obrovská okupačná základňa – nielen u nás či v Poľsku – a oddaný bruselofil Orbán vždy podporil všetky sankcie nielen proti Rusku , na to netreba zabúdať!

  5. Prej zvykli. Je to úplně sprosté zastrašování obyvatelstva. Na Rusa si netroufnou, tak dělají to, co obvykle. Bojují proti civilistům, na víc koule nemají. Už se těším na ty ožralý negry na opušťáku. Fuj tajbl!

  6. bože,ale to neznamená-chudáci nem.občania-jednoznačne to znamená chudáci i všetci obyv.eur.včit.nás..naposledy naši občania trpeli zradami záp.veĺmocí v 40.r…a my ako nevedomí im desiatky rokov hlavne posledné sa vnucujeme..plazime pred ich moc zlými abnormáliami..až sme na prahu ani nechcem písať.Proste-budeme aspoň a vóbec tak „rodinní“i odvážni i silní ako boli naši starí i prast.rodičia?nie nadarmo tí tzv.kámoši,ktorým oddane verí hlavne mládež i mnohí starší-nie nadarmo i v tejto krajine makali na oslabovaní fyz.i psych.u detí i mlád.ako i r o z k l a d e celej spoločnosti.
    Kto nám v megakritic.dobách pomohol??s k u t o č n e ?
    ako u človeka-kto pomohol.pomóže.no kto hrá z vlka srnu..myslím,že vojna či „prestrelky“ veĺk.rozsalu budú..nezabúdajme..že IM ide o likv.slovanov..minim.likv.mnozstva europanov a likv.krajín..iba vdaka tomu predsa TÍ..napr.zbrojári v amer.a iní megapracháči móžu ďalej peniažky k sebe..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout