Přelomový rozsudek: Francouzský soud nařídil uzavření větrné farmy, protože turbíny zabily tisíce ptáků (video)

Přelomový rozsudek: Francouzský soud nařídil uzavření větrné farmy, protože turbíny zabily tisíce ptáků (video)

Zatímco u nás aktuálně řádí větrná lobby a díky zkorumpovaným starostům začíná plánovat výstavbu spousty nových „ptačích mlýnků,“ v jiných zemích se začínají větrné farmy uzavírat. Nyní již existuje bezpočet důkazů o jejich neefektivnosti, ale také neekologičnosti. Jde v podstatě o pro přírodu nejškodlivější zdroj energie.

Jen kvůli větrným turbínám byly v Evropě vykáceny stamiliony stromů (například poměrně malé Skotsko hlásí 16 milionů stromů, které padly za oběť větrníkům), větrné turbíny však také decimují ptačí populace, netopýry či hmyz .

Ve Švédsku před časem taková větrná farma téměř úplně zlikvidovala populaci orlů, kteří žili v daném místě po staletí.

V případě větrníků umístěných v moři jsou pak hlášeny úhyny mořských živočichů. Větrné elektrárny však velmi neblaze působí i na obyvatelstvo žijící v jejich okolí. Turbíny totiž vypouští toxické chemikálie a jejich infrazvuk způsobuje srdeční problémy.

V neposlední řadě je pak ohromným problémem každá havárie těchto monster. Například vloni způsobila ve Švédsku zřícená turbína v lese nesmírnou ekologickou katastrofu.

Přelomový rozsudek nyní provoz jedné takové škodlivé větrné farmy zakázal…

Francouzský soud prohlásil, že velká větrná farma je zodpovědná za smrt tisíců ptáků. Důsledek soudního rozhodnutí? Větrná elektrárna musí být uzavřena. Jde o první podobný rozsudek ve Francii.

Mezi organizacemi na ochranu zvířat a větrnou elektrárnou probíhá už tři roky tvrdý boj. Větrné turbíny zabily v posledních letech tisíce orlů skalních, ale i přes toto tragické utrpení zůstaly turbíny v provozu. 

Začátkem prosince vynesl soudce konečné rozhodnutí o dlouhodobém problému. Větrná elektrárna musí být uzavřena.

„S více než 1099 ptáky nalezenými mrtvými jen v roce 2019 je to skutečný hřbitov na úpatí větrných turbín,“ řekl právník ochránců zvířat.

Soud souhlasil s těmito organizacemi: „Vydání stavebního povolení proběhlo za podmínek nedostatečné informovanosti, což vedlo k tomu, že větrné elektrárny fungovaly v nedostatečně regulovaném rámci, což bylo příčinou škody, zejména v případě ptáků.“

Organizace na ochranu zvířat říkají, že boj ještě není úplně u konce:

„Náš boj však ještě není úplně u konce, protože mají patnáct měsíců na demontáž větrných turbín, během kterých chtějí ve své činnosti pokračovat. Větrné turbíny však způsobily už přílišnou škodu.“

 

Kdypak se ozvou tyto organizace u nás, když se zde aktuálně plánují desítky  větrných farem – a to zejména na Vysočině a v podhůří Jeseníků a Beskyd? Budou čekat na to, až i tam budou ptačí populace zdecimovány?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 28 Průměrně: 5]

11 thoughts on “Přelomový rozsudek: Francouzský soud nařídil uzavření větrné farmy, protože turbíny zabily tisíce ptáků (video)

 1. Infrazvuk zpusobuje nejen srdecni problemy ale i rakovinu, to zjistil jiz nemecky Wehrmacht za 2. SV kdyz chteli vyuzit Infra-zbrane (z duvodu ochrany vlastnich vojaku takove zbrane Nemci nevyrabeli). Infrazvuk zusobuje chveni epithelu zvirat a tim porusuje DNA a zpusobuje vytvoreni rakoviny.

   1. Toto všechno znám, ale jak vzniká ten ultravuk na těch větrnících, co způsobuje ten ultrazvuk, když se točí jen lopatky, tak lopatky kmitají ultrazvukem? nebo to způsobuje vítr na lopatkách? Kde a jak vzniká ten ultrazvuk? Zdá se mi to jako nesmysl.

  1. Upřímně nevěřím tomu že by to byla pravda a i kdyby, co těch tisíce ba statisíce živočichů kteří zemřeli na znečištění planety tepelnými elektrárnami a spalováním? Toto jsou opravdu zoufalé argumenty proč nestavět větrné elektrárny.

 2. „Infra“ je označení pro frekvenci nižší, než vnímá člověk a „ultra“ pro frekvenci vyšší, než vnímá člověk svými smyslovými orgány. Tedy:
  – infračervené světlo (neboli tepelné záření) má frekvenci nižší, než vidíme svýma očima, ale cítíme např. kůží
  – ultrafialové světlo (to je to záření, které nás v létě opaluje) má frekvenci vyšší, než vidíme svýma očima
  – infrazvuk má frekvenci nižší, než slyšíme svýma ušima
  – ultrazvuk má frekvenci vyšší, než slyšíme svýma ušima (např. netopýři, kteří slyší i vyšší frekvence) používají ultrazvuk k echolokaci

 3. Tým debilom by sa mohlo ľahko prihodiť to čo sa prihodilo zhruba v 50 rokoch v Číne. Vtedy Mao vyhlásil boj proti vrabcom. A viete ako to skončilo? O rok nemali čo jesť, lebo im húsenice doslova zožrali všetku úrodu!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout