Amélie z Francie u sebe doma ubytovala dva nezletilce bez doprovodu: „Jsou jako moje rodina,“ říká

Amélie z Francie u sebe doma ubytovala dva nezletilce bez doprovodu: „Jsou jako moje rodina,“ říká

Už vícekrát jsme měli možnost se dozvědět o osudech některých nadšených sluníčkářů, kteří si u sebe doma ubytovali nějaké ty „sirotky bez doprovodu“ ze zemí Středního a Blízkého východu či z Afriky.

Ve Francii tak například před časem jeden z chráněnců svého mecenáše, šéfa promigrační neziskovky, ubil železnou tyčí, ve Švédsku pak například „sirotek bez doprovodu“ znásilnil 13letou dceru rodiny, která se ho ujala.

V Německu pak pro změnu takový „vděčný uprchlík“ pobodal nejen ženu, která ho pozvala k sobě domů, ale i její dceru.

Podobných příběhů je bezpočet, ale přesto se stále najde dost zájemců o ubytování těchto jistě „velmi obohacujících“ jedinců. Ostatně, stačí si vzpomenout na europoslankyni Šojdrovou a její „sirotky bez doprovodu.“

Ta měla dokonce seznam 200 rodin, které měly zájem si tyto „vousaté sirotky“ u sebe doma ubytovat. Co na tom, že tito „nezletilci bez doprovodu“ jsou v 90% případů dávno zletilí.

Ovšem platí to, co oni sami řeknou, takže pokud nějaký třicátník z Afriky tvrdí, že je mu 16, pak se to samozřejmě bere vážně a takový „sirotek“ má právo na lepší zacházení.

Francouzská média nyní přinesla vánoční příběh o Amélii, která na ulici potkala dva bezprizorní „nezletilce bez doprovodu,“ kterých se jí zželelo, tak si je nastěhovala k sobě domů. Ve dvoupokojovém bytě tak žije ona s jejími dětmi a dva její afričtí chráněnci.

Nakonec nezbývá než doufat, že nemá dceru kolem 8 let nebo starší, protože pak by mohla být lákadlem pro  nové „bratříčky“ a doplatila by tak na altruismus svojí matky, což se před časem stalo jisté 14leté Němce, jejíž matka byla až fanatická vítačka.

Nebo si hoši z Afriky vystačí s maminkou? A mají je pak děti považovat za nové tatínky??

Je to jedno z těch ožehavých témat, které může na Štědrý den a Silvestra vyvolat vášnivé debaty. Přijímání migrantů může dokonce vyvolat určité úvahy typu: „Jste připraveni přijmout je doma?“

To je otázka, na kterou by tato obyvatelka Rennes (Ille-et-Vilaine) mohla odpovědět kladně. Už téměř čtyři měsíce Amélie Brionová a její rodina vítají Yayu a Abdoulayeho, dva nezletilé bez doprovodu, kteří byli na ulici:

„V našem bytě o rozloze 72 m² nás žije pět. Máme dvě ložnice, ale moc jsem si nekladla otázky. Mé mateřské srdce promluvilo.“

Cesty Amélie a Yayi se zkřížily v září. Náhodné setkání, které změní život.

„Ten den jsem přijela do Nantes. Jedno z mých dětí tam mělo podstoupit důležitou lékařskou prohlídku. Na Yayu jsem narazila, když jsem vystoupila z autobusu,“ vzpomíná Amélie s jistým dojetím.

„Spolu jsme hledali tramvajovou linku. Byl úplně ztracený. Hledal nocleh a přijel z Rennes…“

Ano, vskutku „dojemná pohádka,“ která zatím nemá konec. Čas ukáže, zda se o Amélii či jejích dětech nedočteme v nějaké jiné rubrice. Rozhodně by nešlo o první takový případ….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 38 Průměrně: 4.8]

10 thoughts on “Amélie z Francie u sebe doma ubytovala dva nezletilce bez doprovodu: „Jsou jako moje rodina,“ říká

 1. ako sa rozpadol rim? pustil dnu „imigrantov“ a dali zenam volebne pravo. sme na totoznej trajektorii, lenze mame internet a mobilne telefony a ludia si myslia ze take nieco sa uz nemoze stat…pricom sa to uz davno deje. len to trva nejaky cas a nie je to zo dna na den.

  1. vsimli jstesi jakejma domabinec? teda pokud to neni skladiste. lego, obrazky nepovesene, klavir zaskladany, perina na zemi, dost by me zajimalo, co to studuje za knihu, zeby znaky pivovaru? nebo tahle blka chce zjistit podle vlajek, odkud tihle darecci pochazeji?

   preju ji, at ji to dlouho vydrzi. prvni hadka a konci pohadka. nevim jestli ji mam prat dlouhy zivot pac ji zrejme ceka peklo.

   inu dalsi z pribehu, ostatni udelali chybu, te se vyhnu. ale ta chyba se blizi, az jim rekne ze by meli prizpivat na domacnost.

  2. zle se vedemuzum, kterym zena vladne. Dlouhe vlasy kratky rozum. Stare povesti Ceske.

   Nikdy nemel dlouhy zivot ten, kdo v prosinci zabil slepici ikdyz vedel, ze jeho predci prezili zimu na vajickach. Porucime vetru desti.

   ale treba borka jen dlouho studovala a snad ani nezna nikoho nerozvedeneho zijiciho v manzelstvi, takze kdyz vidi ve svem okoli podobne vzory chovani, tak ji to za nenormalni nepripada.

   vetsinou ale tihle blouznivci dlouho nepreziji, hlavne ne bez dotaci.

 2. Tak dvoch potrebuje, hm … nenásytná to baba. Len do kedy bude ešte baviť tých dvoch samcov. Tá chudina si nateraz vydržiava až dvoch džigolov? Do kedy jej to asi tak vydrží? Bude sranda, keď dostanú chuť na mladšie mäso, lebo toto im čo nevidieť bude staré. Ha, ha, ha …

 3. ať si pomáhají komu chtějí ale v jejich zemi. My jako Československo jsme k tomu měli daleko lepší přístup. Mladé jsme vzali u nás do škol, kde mohli dostat vzdělání potřebné v jejich vlastní zemi. A u nich jsme postavili vodárny, kanalizace, nemocnice, případně nějakou továrnu, aby měli možnost práce. To byla skutečná pomoc a né tohle. Tohle je moderní podoba otroctví. Západ se vůbec nezměnil. Stále si vozí otroky a dnes to maskuje humanitou. Až takový jedinec pochopí, jak jim skočil na špek, vezme nůž a jde se mstít.

  1. Ty sa zobud, ta farebna spina dosla ovladnut Europu! Pozri sa kto je premier anglickostanu a kto primator londyna, ty debil! Farebna spina tam je, ty debil! Totalny otrok je premier a aj primator, ty debil! A pomahat farebnej súpine moze iba debil ako si ty. Nema sa pomahat farebnej spine, chapes to ty debil?!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout