Paříž: Muslim útočil nožem a kladivem na turisty, ve videu se k útoku přihlásil (videa)

Paříž: Muslim útočil nožem a kladivem na turisty, ve videu se k útoku přihlásil (videa)

Nejspíš jste již zaznamenali, že včera večer došlo v Paříži k útoku na turisty. Útočníkem je  muslim íránského původu Armand Rajabpour-Miyandoab, který má však francouzské občanství.

Již nyní je jisté, že nebude deportován, protože ve Francii se před 26 lety narodil. Je tedy považován za Francouze, přičemž i ve všech statistikách tak bude veden.

Podle svědků křičel „Alláhu Akbar“ předtím, než byl zatčen na Avenue du Parc de Passy. Policie použila paralyzér. Po svém zatčení řekl, že už nemůže dál snášet smrt muslimů v Afghánistánu i Palestině.

A jak k útoku došlo?

Dotyčný začal své vražedné běsnění krátce po 21. hodině mezi Quai de Grenelle a Bir-Hakeim. Nejprve zaútočil na německého turistu. Poté uprchl přes most Bir-Hakeim díky zásahu taxikáře, který scénu viděl.

V tu chvíli ho pronásledovala posádka policistů ze 7. obvodu, nicméně on mezitím stihl zaútočit na další dva lidi.

„Když čtyři policisté vystoupili z vozidla, aby podezřelého zatkli, držel ruce v kapsách a vysvětloval, že má u sebe výbušniny. Než byl dopaden, znovu utekl. Tváří v tvář násilným hrozbám podezřelého jeden z policistů použil dvakrát taser“, řekl ministr vnitra Darmanin.

Muž, který byl ubodán k smrti, se narodil v roce 1999. Jednou ze zraněných obětí byl anglický turista narozený v roce 1957, druhou obětí byl německý státní příslušník.

Zesnulý muž je německý turista, který má také filipínské občanství. Byl několikrát zasažen do hlavy, zad a ramen. Další dva lidé byli při útoku zraněni.

Jeden z nich, anglický turista, byl udeřen kladivem do oka. Postarali se o něj záchranáři. Druhý zraněný byl v šoku.

„Jejich životy nejsou v ohrožení,“ řekl Gérald Darmanin, který navštívil místo činu. Čtvrtá osoba, přítelkyně zavražděné oběti, je – slovy ministra – vnitra šokována.

Útočník byl zatčen již v červenci 2016, protože plánoval spáchat násilnou akci v La Défense. Byl odsouzen k pěti letům vězení za teroristické spiknutí, z nichž jeden byl podmíněně odložen. Z vězení byl propuštěn roku 2020.

Muslimský terorista zveřejnil video, ve kterém se přihlásil ke zodpovědnosti za útoky:

Podařilo se natočit jeho zatýkání. Mohamedán křičí: „Allahu akbar,“ zatímco se ho policisté snaží zpacifikovat:

Místo, kde došlo k vražednému útoku:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Paříž: Muslim útočil nožem a kladivem na turisty, ve videu se k útoku přihlásil (videa)

    1. Vy patrně vůbec nechápete, o čem je EU, jinak by jste se tak hloupě neptal. Vše je už předem jasně dané…“Podle policejních zdrojů agentury AFP byl Francouz úřadům známý jako radikální islamista s psychickými problémy.“…a proto bude brzy zase propuštěn na svobodu. Proč? No protože dobře odvádí svou práci, pro kterou byl elitami EU pozván do EU 😉
      https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-utocnik-v-centru-parize-zabil-jednoho-kolemjdouciho-dalsi-dva-zranil-40452904#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout