Skrz digitální identitu (ID) chce Brusel kontrolovat všechny občany členských zemí

Skrz digitální identitu (ID) chce Brusel kontrolovat všechny občany členských zemí

Málokdo si uvědomuje, že ID EU nebude „jen“ digitální občanka, případně tzv. „digitální peněženka“ po sloučení s digitální měnou (CBDC), ale bude v něm uvedeno úplně vše o každém z nás.

Tedy mimo všech běžných dokladů (OP, řidičák, pas), kde bude uvedeno nejen vaše jméno, ale i adresa, telefon, e-mail a biometrická data (otisky prstů, sken oční duhovky a tváře) tam budou i další dokumenty jako např. o vzdělání, kompletní zdravotní dokumentace, očkování, informace o vaší rodině a v budoucnu se počítá i s měřením uhlíkové stopy.

EU tvrdí, že data jsou dobře ochráněna, ale je třeba si uvědomit, že k nim budou mít přístup úředníci EU, centrální banka (kvůli propojení s CBDC), ale i hackeři, jak se nedávno ukázalo v Indii, kde byl totožný systém ID, jaký se zavádí v EU, napaden a byla z něj ukradena kompletní data milionů občanů.

Dobrovolnosti, o které se hovoří, dnes snad již nikdo nevěří. Bude to asi tak stejně dobrovolné jako byly svého času dobrovolné genové injekce. Kdo si je nedal, byl vyloučen ze společnosti.

Podobně bude fungovat časem i ID – a po zrušení hotovosti bude samozřejmě vše ještě horší.

Na problémy s ID nyní dokonce upozorňuje i početná skupina akademiků a odborníků z 39 zemí (tedy i mimo EU) a dokonce i šéf polské centrální banky.

Dohoda mezi Evropským parlamentem a Radou Evropské unie o peněžence digitální identity EU je otevřená zneužití a dává Bruselu možnost upírat lidem práva a kontrolovat je.

Podle nové evropské legislativy budou peněženky, které mají být prozatím dobrovolné, zahrnovat digitální verze všech občanských průkazů, řidičských průkazů, diplomů a zdravotní dokumentace.

Evropská komise trvá na tom, že systém bude bezpečný, a současné španělské předsednictví EU říká, že díky tomu se EU stane digitálním lídrem na globální úrovni v ochraně demokratických hodnot, ale co má digitalizace společného s evropskými hodnotami?

Naopak, tento krok ve skutečnosti ohrožuje evropské hodnoty, jak tvrdí 504 akademiků a expertů z 39 zemí, kteří podepsali otevřený dopis varující před nebezpečím pro bezpečnost a svobodu lidí na internetu.

Pandemie nás posunula tímto směrem, když byly zavedeny očkovací pasy Covid-19 a omezily právo cestovat. Nová peněženka nás posune mnohem dál směrem k útlaku.

Mít všechny dokumenty na jednom místě znamená, že je lze zabavit jedním kliknutím. To udělala Trudeauova administrativa v Kanadě, když během Covidu odepřela odmítačům očkování přístup k jejich účtům a později odebrala práva na pojištění řidičům, kteří se účastnili protestní blokády hlavního města Ottawy.

Znamená to také, že členské státy začínají ztrácet výlučné právo zrušit vydanou dokumentaci. Brusel to bude moci udělat také. Brusel a komisař Thierry Breton chtějí jít ještě dál a zavést digitální měnu euro, zatímco Breton je komisařem, který se snaží cenzurovat sociální média.

Pokud si finanční záležitosti najdou cestu do této peněženky, bude usnadněna větší kontrola nad životy lidí s možností zavedení systému sociálních kreditů nebo elektronického postihování těch, kteří se účastní protestů.

Takový systém také umožní úřadům kontrolovat způsob, jakým lidé utrácejí své peníze, jak se to stalo v Kanadě a Brazílii. Digitální měna usnadňuje podnikání, ale je také nástrojem pro odstranění našich práv na soukromí.

Šéf polské centrální banky Adam Glapiński říká, že spotřebitelé nechtějí, aby jejich banka věděla o všech jejich transakcích, a plná digitální centralizace transakcí toto právo na anonymitu odstraňuje.

Tento poslední krok EU je také spojen s navrhovanými změnami smlouvy, které zahrnují postupné vyřazování všech národních měn ve prospěch eura.

„Nejen, že by Polsku bylo odepřeno právo provádět vlastní měnovou politiku, ale EU by také kontrolovala peněženky polských občanů,“ prohlásil šéf polské centrální banky.

Banky v Kanadě a Austrálii již začaly počítat uhlíkovou stopu nákupů svých klientů. To je jen jeden krok od toho, aby jim bylo zabráněno provádět některé transakce, pokud jsou překročeny určité limity.

Ale je to právě EU, která je spolu s Čínou lídrem v konstrukci elektronických vodítek na své občany. Digitální transformace fondů po pandemii má pomoci posunout Evropu tímto směrem.

Ironií však je, že celý tento proces v EU by se mohl zastavit v důsledku špatného stavu digitální ekonomiky v Německu. Tato země je daleko pozadu, pokud jde o přístup k širokopásmovému připojení a optickým vláknům, a bez toho pro ně bude obtížné řídit přenos obrovského množství dat, který je s tím spojen.

Je těžké mluvit o digitální měně nebo digitálních pasech v zemi, kde stále existují problémy s online službami a online platbami kartou.

Postoj polské vlády k této záležitosti není jasný a zasedání Evropské komise 28. listopadu, na kterém se o tom bude diskutovat, se rychle blíží. Nicméně nová polská vláda to zcela jistě nechá projít.

Nemůže být pochyb o tom, že eurokraté chtějí vytvořit režim, v němž budou občané stále více kontrolováni orgány sídlícími v Bruselu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 4.7]

3 thoughts on “Skrz digitální identitu (ID) chce Brusel kontrolovat všechny občany členských zemí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout