Studie odhaluje nejčastější chronické příznaky po očkování proti COVID-19

Studie odhaluje nejčastější chronické příznaky po očkování proti COVID-19

Nová studie ukazuje některé z nejčastějších chronických příznaků u lidí, kteří začali pociťovat problémy záhy po podání takzvané „vakcíny“ proti COVID-19.

Nejčastějšími příznaky byly nesnášenlivost cvičení, nadměrná únava, necitlivost, mozková mlha a neuropatie, uvedli vědci v článku.

Nespavost, bušení srdce, myalgie, tinnitus, bolesti hlavy, pocity pálení a závratě také zažila nejméně polovina účastníků studie, která byla částečně financována americkým Národním institutem zdraví (NIH).

Účastníci uváděli medián 22 příznaků se stropem 35.

„Studie se zaměřila na lidi, kteří hlásí závažný, vysilující chronický stav po očkování proti COVID-19, který „začal brzy po očkování proti COVID-19 a přetrvával u mnoha lidí rok nebo déle,“ uvedli vědci.

Studii vedli Dr. Harlan Krumholz z katedry interního lékařství na Yale School of Medicine a Yilun Wu z katedry biostatistiky Yale School of Public Health.

Byla publikována 10. listopadu jako preprint před recenzním řízením.

Metody

Studie pochází z výzkumu Listen to Immune, Symptom and Treatment Experiences Now (LISTEN) Yaleovy univerzity, který zkoumá jak takzvaný long COVID, tak postvakcinační nežádoucí účinky.

Výzkumníci zahájili nábor účastníků v květnu 2022. Účastníci vyplnili dotazník a výzkumníci měli přístup k jejich zdravotním záznamům.

Studie zahrnovala dospělé, kteří hlásili problémy po očkování od května 2022 do července 2023. Vyloučeno bylo 388 lidí, kteří také hlásili takzvaný dlouhý COVID neboli přetrvávající příznaky po infekci COVID-19. Dalších 146 lidí, kteří dotazník nevyplnili úplně, bylo nakonec také vynecháno.

Průměrný věk účastníků byl 46 let a 80 procent z nich byly ženy. Přibližně 88 procent z nich žije ve Spojených státech.

Design studie znamená, že nelze potvrdit žádnou kauzalitu, uvedli vědci. Tedy opět bylo vše podáno tak, aby nebyla z problémů přímo obviněna genová injekce – a to bez ohledu na fakt, že problémy všech účastníků studie začaly záhy po její aplikaci.

I když uznali, že chronické symptomy mohou být způsobeny vakcínami, tvrdili na druhou stranu, že s nimi také nemusí souviset. Ale také uvedli, že shlukování symptomů brzy po očkování „naznačuje potenciální vztah.“

Mezi známé vedlejší účinky vakcín patří zánět srdce, těžký alergický šok a Guillain-Barrého syndrom.

Některé problémy byly spojeny s vakcínami, ale nejsou uznávány tak široce jako výše uvedené potvrzené vedlejší účinky.

Příznaky mohou být docela bolestivé. Účastníci uváděli medián 80 na stupnici 100, když byli dotázáni, jak špatné byly jejich příznaky v nejhorších dnech.

Přetrvávající příznaky

V týdnu před dokončením průzkumu 93 procent účastníků uvedlo, že se alespoň jednou cítili nesví.

Více než 8 z 10 respondentů uvedlo, že se cítí vystrašeně, a 81 procent uvedlo, že se cítí zahlceni obavami.

Běžně byly také hlášeny pocity bezmoci, deprese, beznaděje a bezcennosti.

Téměř celá skupina uvedla, že se cítí vyčerpaná a 91 procent uvedlo, že trpí problémy se spánkem.

Na druhou stranu polovina účastníků uvedla, že je v dobré, velmi dobré nebo výborné kondici. Přesto zbytek uváděl slušný, špatný nebo neznámý status.

Příznaky se u mnoha lidí objevily brzy po očkování. Medián doby nástupu příznaků byl tři dny. Sedmdesát sedm procent lidí pociťovalo příznaky po první nebo druhé injekci.

Studie následovala po článku autora NIH, který podrobně popsal 23 lidí, kteří po očkování proti COVID-19 zaznamenali přetrvávající příznaky.

Řada účastníků nové studie obdržela po podání vakcíny nové diagnózy, včetně úzkosti, neurologických stavů, gastrointestinálních problémů a syndromu posturální ortostatické tachykardie.

Problémy před pandemií

Téměř polovina účastníků měla podle studie před pandemií alergie.

Celkem asi tři čtvrtiny účastníků měly alespoň jednu komorbiditu, například alergie.

Za alergiemi byly nejčastějšími komorbiditami gastrointestinální problémy, například kyselý reflux; úzkostné poruchy; depresivní poruchy; a astma.

Artritida, autoimunitní onemocnění, vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak a migrény byly také hlášeny u více než dvou desítek lidí.

Vyzkoušeli léčbu

Mnoho účastníků vyzkoušelo více způsobů léčby svých příznaků.

Téměř všichni vyzkoušeli probiotika, která pomáhají posilovat dobré bakterie v těle.

Často se také obraceli k vitamínům a doplňkům stravy, přičemž nejoblíbenější byly vitamíny B12, C a D.

Protizánětlivé léky, včetně ibuprofenu, užívala většina účastníků.

Perorální steroidy, jako je dexamethason, užívala asi polovina skupiny.

Časté byly také změny životního stylu, kdy 51 procent omezilo cvičení nebo námahu, 44 procent omezilo alkohol nebo kofein a 44 procent zvýšilo nebo snížilo množství soli, které konzumovalo. Další přibližně čtyři z deseti změnili svůj jídelníček.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.2]

3 thoughts on “Studie odhaluje nejčastější chronické příznaky po očkování proti COVID-19

  1. Pořád nevěřím, že by bylo záměrem depopulo, šlo jistě o výhodný kšeft i s obří korupcí, jehož následovníků je příliš ve vládách po celém světě. Kdyby nebylo korupce musel by zasáhnout zdravý rozum, což se v atmosféře strachu nedařilo s vládní podporou i terorem na spoluobčanech.
    Filantropie je zdrojem dobra pouze v kultuře veřejného prostoru, jinde lze spatřit i zlé úmysly, které se projevují v kovidfašizmu např. zřeknutím odpovědnosti a černí smluv. Přece, kdyby nebylo zlých úmyslů, není co skrývat! Nakonec kde jsou hromady neočkovaných mrtvou, ty svině budou blahořečit promoření, k…y a konvalinky to nebudou!!!

    1. Odborní hajzli nechtěli uznání protilátek, a ty jejich zasrané hadry přes ksicht stejně nefungují, je to jak chytit slona do sítka na čaj, ať ty šmejdy vezme čert!

      1. Chtěl jsem říci k hadrám přes ksicht něco přiléhavějšího a to, že jsou proti viru účinné asi tak jako králičí pletivo proti komárům. Póry v hadru vidíme obyčejným optickým mikroskopem, virové částice uvidíme až speciálním elektronovým mikroskopem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout