Přispěvatelka WEF popisuje, jak bude vypadat systém osobních uhlíkových povolenek (video)

Přispěvatelka WEF popisuje, jak bude vypadat systém osobních uhlíkových povolenek (video)

Plánované systémy sociálních kreditů, nejprve založené zejména na měření uhlíkové stopy (samozřejmě pod záminkou nutnosti přechodu na „uhlíkovou nulu), budou časem napojeny na digitální identitu (ID) a posléze i na digitální měnu (CBDC).

V současné době se již tento systém sociálních kreditů, který je založený na měření uhlíkové stopy, testuje v mnoha zemích – mimo jiné v Itálii, Německu, Velké Británii, Rakousku či Holandsku.

Prozatím jde především o to zjistit, který z těchto způsobů měření uhlíkové stopy bude nejvhodnější. Mezitím se zavádí ID a testuje CBDC.

Jakmile bude vše uvedeno do praxe, budou osobní uhlíkové kredity fungovat v podstatě tak, že ten, kdo zanechá příliš velkou uhlíkovou stopu, zaplatí pokutu.

Nicméně bude zde i možnost s uhlíkovými kredity různě kšeftovat, což se již ostatně testuje i u uhlíkových povolenek, které jsou nuceny platit firmy.

A jak by to tedy mělo v již velmi blízké budoucnosti fungovat?

To vysvětlila holandská přispěvatelka WEF, která se právě touto problematikou už roky zabývá. Popisuje, jak by mělo měření uhlíkové stopy  – a především obchodování s uhlíkovými kredity – vypadat nejen v Holandsku, které je testovací zemí, ale v celé EU.

Přispěvatelka do agendy Světového ekonomického fóra Barbara Baarsma vychvaluje neofeudální povahu nastupujícího systému osobních emisních povolenek:

„Když chci létat, koupím si například nějaké uhlíkové emisní povolenky od někoho, kdo si nemůže dovolit létat… Nebo pokud někdo žije v malém domě, může prodat svá práva na emise uhlíku někomu, kdo žije ve velkém domě. Chudí lidé tak mohou těžit ze zelené ekonomiky.“

K uvedenému jen dodávám, že prozatím navrhované maximální přípustné množství produkce CO2 je natolik přísné, že dodržet je by měl problém téměř každý Evropan, snad vyjma bezdomovců či veganů, kteří nikam necestují, nevlastní auto a  žijí ve sdíleném bydlení.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 25 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Přispěvatelka WEF popisuje, jak bude vypadat systém osobních uhlíkových povolenek (video)

  1. Všichni zaprodanci co podporuji WEF a další nenávistnou pakáž se úplně pomátli. Nikdo nemá odvahu lidem na světě podstrčit smyšlené hlouposti o CO2, kterého je v atmosféře méně než před 20 lety. Je to možné pouze v USA ale to není celý svět a tam to momentálně vypadá jako v panoptiku. Prázdné obchody s fotkami zboží. Tohle si ani obyčejní amici nezasloužili. Ale jak řekla Yelenová s oprátkou kolem krku“ jsme všude”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout