Německo: Další město ubytovává žadatele o azyl v domově důchodců

Německo: Další město ubytovává žadatele o azyl v domově důchodců

Dnes se ještě jednou podíváme do Německa, kde již vláda neví, kam umístit pozvané „Novoněmce.“  Již dříve jste si zde dnes mohli přečíst o důchodkyni, která je nucena se vystěhovat, aby uvolnila místo „novému“ obyvatelstvu.

Tentokrát se pro změnu rozhodli nově příchozí rodiny nastěhovat přímo do domova důchodců, aniž by tamní osazenstvo někam  stěhovali.

Lidé, kteří si chtěli na stáří užívat klid, jsou tak nuceni poslouchat křik malých rozmazlených dítek. Naštěstí alespoň po špatných zkušenostech již mezi důchodce nenastěhovali žádné dospělé muže.

Hrozí totiž zcela reálná možnost, že by se mohla některá starší paní stát obětí chlípného „obohacovače,“ neboť případy znásilnění stařenek v nemocnicích a domovech důchodců se v multikulturních zemích povážlivě množí.

Senioři jsou vyděšení, vedoucí ošetřovatelka s tím nesouhlasí. Přesto byli migranti v Baden-Badenu ubytováni v domově důchodců. Obyvatelé prosí: „Chceme být opět zařízením pouze pro seniory.“ Politikům je to jedno.

Město Baden-Baden umístilo mnoho žadatelů o azyl do domova důchodců proti vůli obyvatel a pečovatelů.

„Děti jsou hlasité a je jim vše dovoleno. Ale teď dvě rodiny s malými dětmi bydlí hned vedle 97leté paní,“ řekla rozhořčeně deníku Die Welt vrchní sestra domova pro seniory Lichtental ve Schwarzwaldu Manuela Anselmová.

Jedna ze starších dam byla úplně vyděšená: „Probudily ji dětské hlasy a myslela si, že má halucinace.“ Anselmová označila přístup města a jeho zacházení s obyvateli za bezohledné. Podle deníku se do domu nastěhovaly hlavně ženy s dětmi z Kamerunu, Nigérie, Gruzie a Ukrajiny.

„Obyvatelé nyní žijí ve strachu, že budou vyměněni za uprchlíky,“ kritizovala ředitelka ošetřovatelské péče. Majitel nemovitosti už rozeslal 34 seniorům, z nichž někteří byli nemocní, výpovědi o vystěhování, ale po protestech je prozatím stáhl.

Mezitím vznikla iniciativa, která má přimět město, aby ukončilo azylové smlouvy. „Chceme být opět čistým domovem důchodců,“ řekl deníku Die Welt jeden z iniciátorů, kterého se to týká. Uvažuje se také o žalobě.

„Z našeho pohledu se nejedná o iniciativu pro uprchlíky, ale spíše o relokaci obyvatel ve prospěch podvodného získání vyšších příjmů z pronájmu,“ zdůraznil iniciátor. Vedení města samo oznámilo, že v domově důchodců nebude pronajímat žádné nové volné byty.

Není to první případ tohoto druhu. Znovu a znovu jsou senioři vystěhováváni ze svých domovů důchodců, aby se do nich mohli nastěhovat žadatelé o azyl.

Tolik další zpráva z Německa, která jen potvrzuje, že Němci už skutečně neví, kde hledat místo pro ubytování „Novoněmců.“ A to si nyní tamní vláda pozvala i Palestince, kteří  přibydou k pravidelně dováženým Afgháncům či dalším jedincům, kteří do země přichází po vlastní ose.

Lze předpokládat, že dřív či později bude situace natolik ožehavá, že se začne německá vláda obracet i na EU, aby v rámci migračního paktu pomohla tento „příliv obohacení“ přerozdělit.

Kam toto přerozdělování bude směřovat, si lze celkem lehce domyslet…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Další město ubytovává žadatele o azyl v domově důchodců

  1. Vždyť německý velvyslanec v ČR se nechal v rozhovoru pro iDnes slyšet, že se státy EU musí vzdát práva veta a přerozdělovat si migranty. Šikovný klučina!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout