Německo: 77letá důchodkyně musí opustit byt, kde žije 23 let, aby jej uvolnila pro žadatele o azyl

Německo: 77letá důchodkyně musí opustit byt, kde žije 23 let, aby jej uvolnila pro žadatele o azyl

Stále více původních Němců je vystěhováváno z nemovitostí, kde bydlí mnohdy i několik desetiletí, aby uvolnili místo novým „občanům“ z muslimských zemí, kteří mají původní obyvatelstvo nahradit.

Zatím se vystěhovávání týká pouze Němců, kteří žijí v obecních či nájemních bytech – a to i těch, kteří poctivě platí nájem. Nicméně některé zemské vlády již připravují zákony, které by je oprávnily vyvlastnit i soukromé nemovitosti pro tytéž účely.

V některých případech je hromadně vystěhováváno i osazenstvo domovů důchodců, které se mění v azylová zařízení.

Lidé, kteří se v Německu narodili, celý život odváděli do systému peníze a nyní čekají, že v klidu dožijí v bytě, kde jsou zvyklí, se stávají obětí vystěhovávání ze svých domovů zdaleka nejčastěji.

Německá důchodkyně, která ve svém současném bytě žije již 23 let, byla vyzvána, aby svůj domov opustila – na vystěhování jí dali čas pouze měsíc.

A co víc, jako náhrada jí byl nabídnut sdílený byt, ve kterém by žila spolu s dalšími důchodci. Sdílené byty jsou samozřejmě přesně tím, co se plánuje do budoucna – a zřejmě první, na koho bude tento typ bydlení ve velké míře aplikován, budou právě důchodci.

Seniorka z Würzburgu byla vystěhována z bytu, ve kterém žila 23 let, aby vyhověla nejnovějšímu přílivu žadatelů o azyl v německém městě.

Zástupci města navštívili dům Krystyny Thiele minulý měsíc v den jejích 77. narozenin, aby ji informovali, že bude muset nemovitost vyklidit do konce listopadu a přestěhovat se do sdíleného bytu.

„Řekli mi, že byt je příliš velký jen pro mě samotnou, a že potřebují můj byt pro uprchlickou rodinu,“ řekla důchodkyně místním médiím.

Údajně jí bylo řečeno, že je její byt pro jednoho příliš velký, přestože její současné bydlení má rozlohu pouze 44 metrů čtverečních. Sedmasedmdesátiletá německá občanka tvrdila, že jí zaměstnanec magistrátu poradil, aby prodala nebo vyhodila polovinu svého vybavení, aby se její věci vešly do menšího bytu.

K 16. listopadu, pouhých čtrnáct dní před tím, než měla být vystěhována, nebyla Krystyna stále informována o své nové adrese, ale bylo jí řečeno, že bude přestěhována do sdíleného bytu přátelského k seniorům.

Byt, který v současné době obývá, se stal součástí programu dostupného bydlení pro osoby ohrožené bezdomovectvím. Ubytování v takovém bytě je obvykle časově omezeno na dobu, kdy v něm žijí ti, kteří hledají náhradní ubytování.

Krystyna se však snaží najít jiné místo k životu, ale kvůli nedostatku bytů ve městě a jejímu skromnému důchodu ve výši 690,52 eur měsíčně, to není jednoduché.

„Možná jsem si na to zvykla až moc, možná jsem byla příliš naivní,“ vysvětlila a prozradila, že před mnoha lety zažila těžké časy a zjistila, že potřebuje domov. Od té doby žádala každých šest měsíců o prodloužení pobytu v nemovitosti, v čemž jí bylo vždy vyhověno.

Místní rada odmítla tvrzení Krystyny, že byt bude přeměněn na ubytování žadatelů o azyl, přičemž mluvčí trval na tom, že tento krok je určen k ubytování jiných, naléhavějších případů ohrožených bezdomovectvím.

„Navzdory masivním snahám o získání dalšího bydlení jsou nouzové přístřešky ve městě Würzburg téměř zcela plné,“ vysvětlil mluvčí a odhalil, že v současné době dochází k dramatickému nárůstu počtu rizikových případů.

Vyjádřili pochopení pro starosti a potřeby paní Thieleové a nepohodlí spojené se stěhováním, ale tvrdili, že její současný byt je vhodný pro ubytování několika lidí nebo rodiny, a proto je její přemístění nezbytné.

Nicméně i přes tvrzení mluvčího je více než pravděpodobné, že byt bude skutečně využit pro žadatele o azyl, kteří mají vždy automaticky přednost před německými bezdomovci.

Podobné případy se totiž po celé zemi povážlivě množí – a vždy se k podobným krokům přistupuje v zájmu „nových obyvatel.“

Zprávy o tom, že němečtí občané byli vystěhováni ze svých domovů, aby v nich byli ubytováni žadatelé o azyl, se letos rozšířily po celém Německu, včetně Berlína, kde křesťanská organizace vystěhovala 110 seniorů z pečovatelských domů, aby uvolnili místo muslimským migrantům.

Podobně v Lörrachu městské bytové družstvo vystěhovalo desítky starousedlíků z cenově dostupného bydlení, z nichž mnozí byli senioři, aby ubytovali migranty.

Nedávno došlo k hromadnému vystěhovávání původních obyvatel z obecních bytů v Drážďanech, kde potřebovali prostory pro ubytování žadatelů o azyl.

Protesty proti těmto rozhodnutím označili úředníci za „krajně pravicové.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 24 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Německo: 77letá důchodkyně musí opustit byt, kde žije 23 let, aby jej uvolnila pro žadatele o azyl

  1. vyhodí z nemovitosti své občany kteří pracovali platili daně a nakonec je vyhodí z jejich vlastních bytu jen proto aby tam nastěhovali cizáky kteří nás ještě navíc skutečně nenávidí a chtějí nás i zotročit a zabit už aby začala válka abychom mohli i tyhle Zmrdy začít zabijet taky at vítači migrantu chcípnou

  2. Nuž predpokladám, že ide najmä o prípady, kedy ľudia žijú v podnájme, tj nie vo vlastnom, ale v bytoch samosprávy alebo štátu (tak populárne v Nemecku a v ďalších západných štátoch) ! To sú tie lacné byty, kt. na Slovensku sľuboval stavať politik menom Kollár ! Napr. vo Švajčiarsku menej ako 10% obyvateľov vlastní všetky nehnuteľnosti v krajine, tzn. že 90% ľudí tam „šťastne“ zatiaľ… žije v podnájme ! Keďže väčšina obyvateľov Strednej a Východnej EU býva vo vlastnom, EU teraz tlačí cez EKO normy ako ich vyvlastniť ! O tom je m.in. celá tá zelená sračka ! Nebudene nič vlastniť a… lebo budete skôr mŕtvi !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout