Časopis Glamour zvolil ženou roku biologického muže

Časopis Glamour zvolil ženou roku biologického muže

V současné době se můžete při každé podobné soutěži vsadit, že pokud se odehrává v pokrokových USA nebo západní Evropě, dostane se na první příčku jako „Žena roku“ nebo „Miss“ biologický muž, který se pouze prohlásil za ženu.

Ostatně, také  nadcházející Miss Universe se zúčastní nejméně dva muži, kteří postoupili coby Miss z národních soutěží. Lze tedy předpokládat, že i nejkrásnější dívkou vesmíru se stane biologický muž.

Biologický muž byl tentokrát jmenován  Ženou roku 2023 časopisu Glamour, což vyvolalo kritiku na sociálních sítích. Geena Rocero, newyorský model, byl dříve účastníkem soutěže Miss Filipíny, ale také různých dalších akcí pro ženy a dívky, stejně jako pro gaye a dospívající chlapce drag queen.

Na X (dříve Twitter) komentátoři poukázali na to, že Rocero je muž, přičemž někteří zpochybňovali, zda Glamour věří, že „muži jsou lepší v tom, být ženou“ nebo se ptali, zda měl časopis problém najít „skutečné ženy“ pro titul „Žena roku.“

Obraz

„Jak regresivní, vylučovat ženy z ženské ceny ve prospěch muže,“ odpověděla Jane Griffithsová na X.

„Aktivně se podílíte na vymazávání žen a podporujete to. Muži, kteří předstírají, že jsou ženy, jsou muži. Jste na špatné straně historie. Styďte se,“ reagoval další kritik.

Rocero se přihlásil do své první soutěže krásy, Super Sireyna, ve věku 15 let na příkaz staršího trans-identifikovaného muže a manažera soutěže krásy, o kterém mluví jako o své „trans matce,“ Tigerlily.

Z více než 40 soutěžících žen vyhrál Rocero druhé místo, první místo v promenádě plavkách a také v promenádě v dlouhých šatech.

„Moje trans matka, Tigerlily, mě viděla, když mi bylo 15 let, a říkala si: ‚Oh, ona by to dokázala.‘ Seznámil jsem se s ní přes kamarádku a ještě jsem měl na sobě středoškolskou uniformu na College of St. Peter.

Tygřice mě uviděla a řekla: ‚Víš co, obleč si tyhle dvoudílné bikiny.‘ Oblékl jsem si je a uviděl jsem tělo, lesknoucí se tělo,“ řekl Rocero v rozhovoru v květnu.

A pokračoval: „To byl začátek. Nepůjdu na vysokou školu. Budu vydělávat peníze, budu mít přítele po celých Filipínách… Účastnil jsem se soutěží ve všech čtvrtích po celých Filipínách. Od Pangasinanu až po Ilocos Norte a po celé Manile – do toho všeho jsem se zapojil.“

Rocero si vzpomněl, že před svou první akcí sledoval v televizi soutěže krásy. „Díval jsem se na finále v národní televizi a o dva týdny později jsem je všechny porazil,“ řekl. Svou výhru použil na nákup ženských hormonů, aby se více podobal ženě.

Rocero pak získal několik ocenění a titulů na soutěžích krásy. V roce 2000, když mu bylo pouhých 16 let a vystupoval pod přezdívkou Gina Garcia, byl Rocero jmenován Ms. Gay Universe 2000. Série soutěží „Miss Gay“ odkazuje na soutěže krásy, kterých se účastní muži převlečení za ženu.

Následující rok se Rocero připojil ke své matce ve Spojených státech a o dva roky později podstoupil operaci genitálií v San Franciscu.

Poté, co se přestěhoval do Spojených států, se Rocero věnoval kariéře modelky spodního prádla a tuto zkušenost popsal jako „ultimátní potvrzení.“

V roce 2014 během přednášky na TEDu prozradil, že je muž, když publiku řekl: „Při narození mi byl přidělen chlapec na základě vzhledu mých genitálií.“

Jeho projev se stal virálním na internetu a nasbíral miliony zhlédnutí.

V roce 2015 se objevil v talk show TODAY po boku Dr. Michelle Forcier, kde obhajoval stanovisko, že děti ve věku 2 let již mohou samy deklarovat svou genderovou identitu.

Minulý měsíc byla na Forciera za tuto propagandu podána žaloba, mimo jiné Isabellou Ayalaovou, která ve věku 14 let dostala hormony.

V té době Rocero působil jako výkonný producent digitálního seriálu „Beautiful As I Want To Be,“ který spojoval mladé lidi s dospělým mentorem, který se identifikuje jako transgender.

Po úspěchu své přednášky na TEDu byl Rocero pozván, aby promluvil v Bílém domě na LGBT inovačním summitu a na LGBT galavečeru Demokratického národního výboru v roce 2014 a spolupracoval s ministerstvem zahraničí za bývalého prezidenta Obamy.

V srpnu 2019 byl uveden jako Playboy Playmate měsíce v jejich vydání Gender and Sexuality. Článek v Playboyi, který napsal Rocero, byl nominován na cenu GLAAD.

V komentáři k nominaci Alex Schmider, zástupce ředitele GLAAD pro transgenderové zastoupení, řekl: „Tím, že Playboy upozorňuje na talentované a krásné modelky, jako je Geena, zesiluje jednoduchý fakt, který by ostatní média měla hlasitě opakovat: trans ženy jsou ženy.“

Kromě projevů v Bílém domě se Rocero v roce 2020 prezentoval v sídle OSN pro UN Women a nejméně dvakrát vystoupil na Světovém ekonomickém fóru (WEF), a to v letech 2017 a 2020.

Rocero byl letos znovu pozván do Bílého domu, kde propagoval svou autobiografii „Kůň Barbie.“

Rozhodnutí společnosti Glamour udělit Rocerovi ocenění Žena roku je součástí širšího trendu. Mnoho mužů, kteří tvrdí, že jsou ženy, bylo v posledních letech obdarováno podobnými tituly (například zde, zde, zde nebo zde).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.7]

4 thoughts on “Časopis Glamour zvolil ženou roku biologického muže

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout