Více než 100 ilegálů zaútočilo kameny a hořícími větvemi na polské stráže na běloruské hranici (video)

Více než 100 ilegálů zaútočilo kameny a hořícími větvemi na polské stráže na běloruské hranici (video)

Invaze z různých směrů i nadále pokračuje, takže zatímco se všichni soustřeďují na Blízký východ, ten se mezitím stěhuje do Evropy.

Jedna z poměrně opomenutých tras je i tato severní, která má pro vetřelce tu výhodu, že v rámci EU musí  zdolat jen jednu jedinou zemi, než se dostanou do Německa, ale výhodnější je tato trasa i při cestách od Švédska či Velké Británie.

Nicméně nyní je na jejich cestě za džihádem poněkud zdržuje zeď, která je na části bělorusko-polských hranic postavena.

Podobně jako nedávno na srbsko-maďarských hranicích byli i zde poměrně agresivní, i když zatím nedošlo na střelbu jako v případě mnohem vytíženějších maďarských hranic.

Více než 100 ilegálů zaútočilo na polské pohraniční stráže kameny a hořícími větvemi stromů při pokusu o nelegální překročení polsko-běloruské hranice.

Polský úřad pohraniční stráže zveřejnil na X video dokumentující útok. Toho se účastnili vetřelci ze Sýrie, Indie a Íránu.

Záznamy z bezpečnostních kamer ukazují pohraniční stráž u hraniční zdi, jak stojí ve skupinách, když migranti zahájili útok házením kamenů a hořících větví přes bariéru. Po útoku nebyla hlášena žádná zranění, uvedla polská agentura Interia.

Jedná se o další incident v dlouhé řadě pokusů zastrašit polské pohraniční stráže, které jsou pravidelně napadány kameny a jinými předměty.

Nedávno byli muži a ženy bránící polskou hranici pomluveni v kontroverzním filmu „Zelená hranice“, který režírovala Agnieszka Holland, a film je líčil jako brutální a bezcitné.

V roce 2023 dosud došlo k přibližně 22 000 pokusům o nelegální překročení hranic na polsko-běloruské hranici. V březnu a dubnu bylo takových pokusů 2 500.

Toto číslo vzrostlo na 3 000 v květnu a také v červnu a na 4 000 v červenci. V srpnu jejich počet klesl pod 3 000 a v září na něco málo přes 1 000.

A nakonec se ještě podíváme na některé další trasy, neboť ty jižní jsou nesrovnatelně rušnější.

Například Kanárské ostrovy hlásí na jejich poměry rekordní invazi – za prvních deset říjnových dní už připlulo přes 5000 Afričanů, což je počet, který na ostrovy běžně připluje za několik měsíců.

Na Lampeduse je také stále velmi „živo,“ jak vidíte na videu níže, které ukazuje jedno z místních migračních center. Kmenové války si přenáší i do Evropy:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

One thought on “Více než 100 ilegálů zaútočilo kameny a hořícími větvemi na polské stráže na běloruské hranici (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout