V dalším cyklistickém závodu žen stanuli na 1. a 2. místě biologičtí muži

V dalším cyklistickém závodu žen stanuli na 1. a 2. místě biologičtí muži

Cyklistika je jedním ze sportů, které si již v ženské kategorii převzali muži. Jde zpravidla o jedince, kteří byli v mužské kategorii průměrní, proto se prohlásili za ženy a nyní mohou sbírat nejen medaile, ale často i finanční odměny.

V dnešní době navíc většinou postačí, když se daný muž za ženu jen prohlásí, v některých případech jsou požadovány i jisté hladiny hormonů, ale tento požadavek rozhodně není automatický.

Dva biologičtí muži dominovali  ženským soutěžím na Chicago CycloCross Cup, což vedlo mnoho obhájců ženských práv k odsouzení turnaje za to, že umožňuje mužům, aby závodili v ženských kategoriích.

CycloCross Cup se konal v Jackson Parku v Chicagu ve státě Illinois od 7. do 8. října a zahrnoval více než tucet různých soutěží pro muže, ženy a juniorské sportovce. 

Dva muži  se však umístili na stupních vítězů ve dvou různých ženských soutěžích a odnesli si domů medaile a v jedné soutěži i finanční odměnu.

V ženských závodech SingleSpeed ​​a v kategorii 1/2 obsadil biologický muž Tessa Johnson první místo. Soutěž kategorie 1/2 také přišla s odměnou 150 $.

Johnson ale nebyl jediným mužem na stupních vítězů v ženském singleSpeed.  Další muž, který si říká Evelyn Williamsonová, získal v soutěži stříbro. Výsledek znamená, že pouze jedna biologická žena, Allison Zmuda, byla na stupních vítězů pro tento závod a umístila se na třetím místě, čímž získala bronz.

Williamson se také zúčastnil závodu ženské kategorie 1/2, kde se umístil na čtvrtém místě a vyhrál 75 dolarů .

Podle webových stránek Chicago CrossCup se soutěž pyšní tím, že „v první řadě podporuje pozitivní a podporující komunitu postavenou na  soutěžních  cyklokrosových závodech,“ pokračuje: „To znamená přivítat a vyzvat každého, kdo chce přispět k sérii a zlepšit ji v  tomto ohledu.“

Ve svých oficiálních pravidlech na téma transgender cyklistů pohár uvádí, že „diskriminace nebo obtěžování jakéhokoli druhu na základě rasy, barvy pleti, náboženství, věku, pohlaví, sexuální orientace, genderové identifikace, národnostního původu nebo jakékoli jiné hloupé myšlenky, kdy někdo přijde s tím, aby znevážil jiného závodníka, nebudou na našich akcích tolerovány a mohou mít za následek diskvalifikaci.“

To tedy jednoduše znamená, že pokud by si na účast mužů v ženské kategorii nějaká soupeřka stěžovala, tak bude sama diskvalifikována.

Na X (dříve Twitter) sdílela zprávy o vítězství Johnsona a Williamsona uživatelka @i_heart_bikes, anonymní cyklistka, která často upozorňuje na muže, kteří se v tomto sportu identifikují jako „ženy“.

V reakci na to mnoho lidí odsoudilo soutěž za to, že umožnila účast mužům.

„Jak impozantní muži, kteří dokážou porazit ženy svým testosteronem,“ řekl jeden uživatel sarkasticky.

„Mužská atletická výhoda existuje. Nepatří do chráněné kategorie ženských sportů. Ještě důležitější je, že není odpovědností žádné atletky na jakékoli úrovni jakéhokoli sportu potvrzovat identitu mužů. Nikdy,“ zněla další odpověď.

„Patetičtí neúspěšní muži hrdí na to, že vyhráli ceny určené pro ženy. Totální selhání obou,“ napsal uživatel @crusepat .

Mluvčí společnosti ICONS  odsoudila soutěž za to, že neupřednostňuje férovost vůči atletkám.

„CCC uvádí, že diskriminace nebude tolerována; ale neuznávají, že tím, že umožňují zvýhodněným mužským atletům získat pódiová ocenění v ženských závodech, bezostyšně diskriminují polovinu populace,“ řekla.

ICONS, neboli Independent Council on Women’s Sports, je skupina zaměřená na kampaň, která se věnuje obraně práv sportovkyň na sport pro jednoho pohlaví a hlasitě se postavila proti politikám, které umožňují mužům, aby se identifikovali jako ženy a soutěžili v ženských kategoriích.

Zástupce ICONS s odkazem na FAQ CCC o trans sportovcích poukazuje na konkrétní pasáž, ve které je těm, kteří mají problém s genderovou sebeidentifikací, řečeno, že by se neměli účastnit.

Tolik další z již nepřeberné řady podobných případů, kdy se muž prohlásí za ženu, aby mohl sbírat medaile, na které jako muž nemá.

Již za rok je Olympiáda, která zřejmě bude – alespoň v některých sportech – další úděsnou přehlídkou zvrácenosti současné doby, kdy budou v ženských sportech sbírat medaile i biologičtí muži.

A v případě Olympiády nejde jen o medaile a symbolické finanční ocenění, ale o velmi zajímavé částky.

O to větší je pravděpodobnost, že se v ženských kategoriích objeví větší počet mužů. Pokud tomu tak nakonec skutečně bude, pak je nutné tuto akci – podobně jako jiné – bojkotovat…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout