Velký požár v parkovací garáži na letišti: Požár zřejmě způsobila baterie hybridního auta (video)

Velký požár v parkovací garáži na letišti: Požár zřejmě způsobila baterie hybridního auta (video)

Již nějakou dobu se objevují zprávy o mohutných požárech, které byl způsobeny elektromobily. V některých zemích již zakazují parkování elektromobilů v podzemních garážích či parkování elektrokol v suterénech domů, již několik lodních společností pak odmítá elektromobily přepravovat.

Zdá se, že baterie má na svědomí další mohutný požár, tentokrát v letištních garážích.

Na letišti Luton v Anglii vypukl požár na vícepodlažním parkovišti. V důsledku toho mohlo být postiženo až 1500 vozidel. Kvůli kouři bylo několik letů zrušeno. Požár zřejmě založilo hybridní auto.

Baterie elektromobilů jsou opakovaně považovány za příčinu požárů. Zřejmě dieselový hybrid od Range Roveru – přesněji řečeno: jeho lithium-iontová baterie – způsobil ničivý požár na letišti Luton nedaleko Londýna.

Dramatické snímky ukazují rozsah zkázy, kterou způsobil požár parkovacího domu, se kterým bojovala více než stovka hasičů.

Požár, který byl pravděpodobně nadále podněcován jinými elektrickými vozidly v garáži, způsobil kvůli extrémnímu horku strukturální poškození. Celá budova – včetně více než 1000 vozidel v ní – bude pravděpodobně muset být zcela zbourána, protože je příliš nebezpečné je odtud dostat.

Vyvstává však také otázka odpovědnosti za škodu, která se pravděpodobně rovná několika milionům liber. Budou s takovými náklady pojišťovny v budoucnu počítat? Ne nadarmo roste odpor mezi pojistiteli k pojištění elektromobilů.

Nabízí se také otázka, jak dlouho budou ve veřejných parkovacích domech elektrická a hybridní vozidla tolerována. Potenciální škody z takových požárů jsou prostě obrovské.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 4.8]

5 thoughts on “Velký požár v parkovací garáži na letišti: Požár zřejmě způsobila baterie hybridního auta (video)

  1. Komu chtějí prodávat potencionální hořáky? Čím dál víc lidí má názor, že si elektro-auta mohou výrobci nacpat do řitního otvoru, vždyť už hoří i ty koloběžky!

  2. Požár, který byl pravděpodobně nadále podněcován jinými elektrickými vozidly v garáži, způsobil kvůli extrémnímu horku strukturální poškození. Z textu j a s n ě vyplývá, že nádrže benzínu a nafty chladily extrémní horko a bojovaly proti strukturálnímu poškození (asi protipožárně předimenzovaným londýnským garážím)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout