Startup podporovaný Billem Gatesem mění odpadní vodu ze sprchy a praní prádla na pivo

Startup podporovaný Billem Gatesem mění odpadní vodu ze sprchy a praní prádla na pivo

Když asi před rokem nakoupil Bill Gates spoustu akcií pivovaru Heineken, který působí také u nás, nebylo mi příliš jasné, co tím konkrétně sleduje.

Bill Gates totiž zásadně investuje do něčeho, co má v budoucnu smysl a o čem má jistotu, že na tom bude vydělávat.

Ať už to je Big Pharma a přípravky, o kterých ví, že budou vnucovány celému světu nebo umělé maso, vejce a mléko, které mají za cíl nahradit živočišné produkty poté, co budou chovy hospodářských zvířat postupně zlikvidovány – to vše je u Gatese v kurzu.

Globalistický miliardář je také aktuálně největším vlastníkem zemědělské půdy v USA, ale stále víc se zaměřuje i na další země, které nabízí bonitní půdu.

Do všeho uvedeného a mnohého dalšího Bill Gates v poslední době investuje.

Vedle mnoha dalších investic tohoto čelního globalisty rozhodně nezapadla investice do pivovarů. Pivo není tak úplně v souladu s čímkoli, co nabízí současná agenda, neboť potřebuje nejen mnoho vody, ale pro jeho výrobu je třeba také chmel či ječmenný slad.

A pokud se má maximálně omezit i rostlinná výroba, neboť rostliny jsou hnojeny dusíkatými hnojivy, je podpora pivovarnictví poněkud mimo tuto agendu.

Když si k tomu přičtete i hlásaný příchod nedostatku vody, je podobná investice zcela nepochopitelná.

Ovšem nové investice Billa Gatese nám mnohé objasňují…

Startupy jako Epic OneWater Brew vyvíjejí procesy pro přeměnu odpadních vod na bezpečné, pitelné pivo.

Produkt od společnosti Epic Cleantec na recyklaci odpadních vod, který je podporován nadací Billa a Melindy Gatesových, vyrábí pivo čištěním vody ze sprch, umyvadel a prádelny.

Vzhledem k tomu, že federální a státní zákony přísně omezují používání odpadních vod, nelze pivo Epic OneWater Brew v tuto chvíli prodávat, ale může být distribuováno zdarma, aby se prokázal potenciál vyčištěné odpadní vody.

Voda pochází z obrovského bytového komplexu v San Franciscu a je filtrována přes drobné membrány o průměru pouhé tisíciny vlasu. 

Tekutina je následně dezinfikována ultrafialovým světlem a externí laboratoř vyhodnotí výsledek, který vždy splňuje (a někdy i překračuje) kvalitativní normy pro nezávadnou pitnou vodu.

„Voda je v našich životech všudypřítomná. Vyrábí se díky ní jídlo, které jíme, používáme ji ke koupání, vaření a úklidu… A přitom víme tak málo o tom, jak voda funguje, jak se dostává do našich vodovodních baterií a kam jde odpadní voda,“ řekl Aaron Tartakovsky, generální ředitel společnosti Epic Cleantec. 

„Snažíme se vyprávět příběh vody jiným způsobem. A v tomto případě k vyprávění tohoto příběhu používáme pivo.“

Arizona a Texas legalizovaly filtraci odpadních vod pro vodu z veřejného vodovodu a Kalifornie, Colorado a Florida možná brzy povolí zpracování recyklované odpadní vody na pitnou.

Jakmile se tato praxe zavede, společnost Epic Cleantec očekává pozitivní změny ve světě recyklovaných odpadních vod. 

„Využívání regenerované vody k pitným účelům nebo její opětovné použití jako pitné vody je ve skutečnosti poměrně rozšířené,“ říká Tartakovsky. 

„To se však obvykle děje na komunální úrovni.  Věříme, že již existuje regulační impuls, díky kterému se to v příštích letech rozšíří.

Vzhledem k tomu, že téměř 8 miliard lidí na celém světě závisí na čerstvé pitné vodě, nemluvě o vodě pro zemědělství, je rozšíření naší kapacity pro opětovné využití vody zásadní pro udržení naší společnosti zdravé.

Nedávná studie Colorado State University zjistila, že téměř polovina amerických povodí nebude schopna uspokojit měsíční poptávku za méně než 50 let. Hledání kreativních způsobů optimalizace naší vodní infrastruktury je zásadní pro udržení zdravé společnosti.“

Tolik zpráva o nové investici Billa Gatese. Zatím jde o investici v USA, ale jak dlouho potrvá, než se bude odpadní voda využívat i v „jeho“  pivovarech v Evropě?

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.9]

6 thoughts on “Startup podporovaný Billem Gatesem mění odpadní vodu ze sprchy a praní prádla na pivo

  1. Ted uz jen chybi cokolada z hoven, je to snadnejsi, barvu by to uz melo tak to jen ochutit a vysusit. Karbanatky by bylo tez mozne delat pridanim cvrcku, moucnych cervu a svabu. Treba by stacilo to jen obohatit cervy z hovnivalu, ani by se jina chamrad nemusela pridavat. A kdyz to pride z Ameriky, tak budou cesti ovcani radi akceptovat i vyssi ceny. Dobrou chut.

  2. Pivo zo sračiek a šťaniek je fakt už trochu moc, to len dokazuje, že Gates a ostatný šéfovci tam hore chcú, aby ludia pili a jedli vlastné sračky a šťanky, čiže nás evidentne majú za otravných švábov, ktorých treba zlikvidovať!

  3. Zaregistrovala jsem re klamu na pivo radegast. Re klama hlasa ze toto pivo je vyrobeno ze 70 procent vody. Ptam se z ceho je vyroben zbytek? Take z naseho bilogickeho odpadu? Kazdopadne nam globaliste opet ukazali svuj zpusob depopulace. Ale kdo si v te re klame tohoto vsimne? Asi malokdo protoze to sikovne zabalili do setreni vody v prirode. A na to lide slysi. Ale co se za touto spinavosti zkryva nikoho nezajima.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout