Tato fotografie týmu britských fotbalistek byla zahrnuta obrovskou vlnou kritiky. Uhodnete proč?

Tato fotografie týmu britských fotbalistek byla zahrnuta obrovskou vlnou kritiky. Uhodnete proč?

Dobře se podívejte na obrázek v titulku. Podle informací jej shlédly dokonce miliony lidí a dostal se pod obrovskou vlnu kritiky.

A to až takové kritiky, že si nyní londýnský Arsenal, pod nějž tým patří, sype popel na hlavu a slibuje, že vše napraví.

Jistě jste již po prvním shlédnutí obrázku sami zjistili, kde je údajný „problém,“ který nyní musí Arsenal řešit. Ano, všechny hráčky jsou bílé. A to se v evropské zemi, kde je původní obyvatelstvo bílé, prostě neodpouští.

Pokud by byl tým sestavený z černých hráček, nikdo by se neozval, naopak, klub by byl chválen…

Arsenal prolomil mlčení po kritice fanoušků ohledně absence byť jen jediné hráčky jiné barvy pleti v jejich ženském prvním týmu a řekl, že je „prioritou“ řešit nedostatek rozmanitosti.

Fotografie 27členného týmu se stala virální na internetu a rychle nasbírala více než čtyři miliony zhlédnutí, přičemž fanoušci kritizovali „šokující a znepokojivou“ absenci jakýchkoli hráček jiné barvy pleti.

Arsenal byl kontaktován deníkem Mail Sport po kontroverzi ohledně fotografie, ale neodpověděl. Tým však nyní veřejně promluvil, aby rozptýlil obavy fanoušků.

„Uvědomujeme si, že náš současný ženský tým neodráží rozmanitost, která existuje v klubu a komunitách, které zastupujeme,“ uvedl Arsenal v prohlášení pro The Athletic.

„Zvýšení zapojení žen ze všech prostředí je pro nás prioritou na akademické úrovni, přičemž jsou zavedena konkrétní opatření ke zlepšení cest a dostupnosti.“

V prohlášení se dále uvádí:

„Ve všech našich týmech, včetně našich mužských a ženských akademií, jsme hrdí na naše rozmanité hráče, kteří přispěli k naší historii, úspěchu a kultuře. Pro klub je prioritou pokračovat v podpoře rozmanitosti a inkluze a vytvářet pocit sounáležitosti pro každého, kdo je s klubem spojen.“

Fanoušci Arsenalu se vydali na X – dříve Twitter – kritizovat nedostatek rozmanitosti a hráčů jiné barvy pleti v jejich nejnovějším týmu. Jeden uživatel napsal: „Žádný profesionální tým, mužský ani ženský, by neměl mít v roce 2023 čistě bílý tým.“

K uvedenému jen dodávám, že těmto kritikům jistě nevadí čistě černošské africké týmy nebo čistě asijské týmy čínské. Kritika je dnes směřována pouze na týmy evropské.

Dojde to až tak daleko, že bude do budoucna každý čistě bílý tým z jakýchkoli soutěží vyloučen? V dnešní době by nebylo podobné rozhodnutí nijak udivující…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 37 Průměrně: 5]

9 thoughts on “Tato fotografie týmu britských fotbalistek byla zahrnuta obrovskou vlnou kritiky. Uhodnete proč?

  1. Teror liberálnych fašistov proti normálne zmýšľajúcim a pracujúcim ľuďom, v tomto prípade proti vedeniu tradičného futbalového klubu – pri všetkých možných aj nemožných zámienkach – nepozná hranice a oni sami nepoznajú ,čo je to svedomie a súcit.

  2. Chlieb a hry. Tieto futbalové zápasi sú v podstate moderné hry pre ovčanov podobné ako sa konali v rímskom koloseu. Ak chcete aby vás počúvali tak ich treba uplatiť napr aj takouto zábavkou. Takže pokiaľ si želajú čiernych hráčov, tak budú čierny alebo nebudú tí čo to riadia, prídu druhí a potom aj tak budú čierny hráči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout