Přestřelky na srbsko-maďarských hranicích pokračují: 3 mrtví

Přestřelky na srbsko-maďarských hranicích pokračují: 3 mrtví

V poslední době se opakovaně objevily zprávy o přestřelkách na srbsko-maďarských hranicích. Jedná se buď o přestřelky mezi pašeráky, kteří si mezi sebou vzájemně „kradou kšefty“ nebo mezi pašeráky a pohraničníky.

Od pátku je opět na srbských hranicích velmi „živo,“ na srbském území došlo k přestřelkám mezi pašeráckými gangy, což stálo tři pašeráky život.

Po dalším ozbrojeném střetu mezi migranty v Horgoši o den dříve byly v sobotu nasazeny stovky srbských policistů na srbsko-maďarské hranici a v okolních osadách.

Podle zprávy „Pannon RTV“ na místě v Subotici, policie a speciální policejní jednotky zřídily tábory na několika místech, včetně komunitního centra v Horgoši, takže pravděpodobně zůstanou v oblasti delší dobu. 

Tisíce ilegálů nyní čekají podél srbsko-maďarské hranice na to, až se jim podaří proniknout do Maďarska.

V pátek v časných ranních hodinách došlo v Horgoši ke střelbě, při které byli zabiti tři lidé. Od té doby je oblast uzavřena a zabezpečena srbskou policií a začal odsun migrantů.

Šest migrantů bylo zatčeno, z nichž čtyři uvedli, že jsou afghánskými občany a dva jsou tureckými občany. Všichni jsou podezřelí z nelegálního držení zbraní a nelegální výroby střeliva. Dalších 79 ilegálů bylo z místa odvedeno.

Podle Viktora Marsaie, šéfa Institutu pro výzkum migrace, si organizované zločinecké gangy na srbské straně oblast mezi sebou rozdělily. 

Ozbrojené afghánské a marocké pašerácké gangy také každý den kontrolují oblast. Už se stalo, že pašeráci stříleli na maďarské pohraničníky. „Mnoho zbraní přichází přes kosovské a albánské překupníky,“ řekl Marsai.

Srbský ministr vnitra Bratislav Gašić k situaci sdělil: Policie se nepohne, dokud nevystopuje všechny migranty zapojené do incidentů, střeleb a zločinů.“

Dodal, že na Suboticu by imigranti měli zapomenout: každé místo, kde by mohli být ubytováni, bude zkontrolováno a vše, co skrývají, bude vypátráno. Taxikáře převážející ilegály varoval, že jim ministerstvo vnitra zabaví vozidla, protože sloužila k pašování lidí.

Srbský prezident Aleksandar Vučić v pátek v televizním rozhovoru řekl, že v případě potřeby bude nasazena armáda, aby dostala situaci na hranici pod kontrolu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 26 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Přestřelky na srbsko-maďarských hranicích pokračují: 3 mrtví

  1. Hranice medzi Srbskom a Maďarskom sú deravé ako rešeto a Orbán sa nikdy nevzdal myšlienky okupovať už teraz prakticky výlučne maďarskú Vojvodinu /odovzdal mu ju zradca Vučič/, aj iné „historické“ oblasti. A podeliť si s najlepším kamarátom Erdoganom čo najväčší kus Európy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout