Nový Zéland: Zahájení historické velké poroty – první obvinění vládních činitelů za zločiny COVID-19

Nový Zéland: Zahájení historické velké poroty – první obvinění vládních činitelů za zločiny COVID-19

Po celém světě se rozbíhají „covidové procesy,“ nicméně ten novozélandský se velmi liší od všech ostatních v jednom ohledu: jde o první proces tzv. „velké poroty“ Maorů, kteří vždy považovali Nový Zéland za své území a nikdy neuznávali oficiální vládu a zákony.

V „době covidové,“ kdy byli tamní domorodci (stejně jako zbytek obyvatel) nuceni i pod pohrůžkami k tomu, aby si nechali aplikovat experimentální genové injekce, si zřejmě víc než kdy dřív tato původní komunita uvědomila, že musí konečně sestavit nezávislou velkou porotu, což byl krok, který již dlouho plánovali.

Nicméně, i když podobné kroky přináší jistou dávku optimismu, není příliš dobré si v případě tohoto soudu dělat jakékoli naděje, protože jen stěží budou žalovaní politici skutečně pykat za své činy, přinejmenším však tento medializovaný proces otevře oči dalším lidem…

V sobotu 17. června 2023 došlo na Novém Zélandu k historické události. Oddaný tým mužů a žen otevřel první suverénní, nezávislou Velkou porotu pro spravedlnost, Te Wakaminenga Kooti Wakanga nui z Nu Tireni – Nový Zéland. 

Soud se bude zabývat občanskoprávními a trestními nároky všech suverénních státních příslušníků Nu Tireni NZ, kteří se zaregistrovali pod jurisdikcí maorské vlády Wakaminenga pod Tikanga a He Wakaputanga.

První případ vznesli členové maorské vlády Wakaminenga jménem všech lidí na Novém Zélandu. Případ se týká porušování suverénního práva He Wakaputanga a také zločinů proti lidskosti a genocidy.

Vysocí představitelé maorské vlády, v čele s jejich vůdcem Upoko Arikinui Ripekatangiem z Ngati Maniapoto, vystoupili jako svědci.

Přítomní rangatira (vůdci) uznali aroha (lásku) svých pakeha (nemaorských) bratrů a sester evropského původu. Sjednotili se pod nejvyšší suverénní autoritou ústavního zákona Tikanga a He Wakaputanga z roku 1835 a Te Wakaminenga o Te Rangatiratanga Kongresu Nga Hapu Iwi Spojených kmenů a národů Nového Zélandu.

Velká porota Te Wakaminenga Kooti Wakanga se plánovala mnoho let a je nyní otevřena všem Novozélanďanům, kteří se zaregistrují u maorské vlády podle suverénního zvykového práva Tikanga a He Wakaputanga, Deklarace nezávislosti z roku 1835 (registrovat se mohou i místní běloši).

Velká porota Kooti Wakanga je svolávána pod dohledem prezidia Kooti (soudu), které se skládá z předsedy soudu a dvou místopředsedů a moderátora soudu. Tito důstojníci provedli přísahu panelu porotců, aby zahájili první fázi případu, který zahrnuje údajné porušování He Wakaputanga a zločiny proti lidu Nového Zélandu.

Ustavení velké poroty následovalo po rozsáhlých diskusích mezi Arikinui Ripekatangi a renomovanou skupinou mezinárodních ústavních právníků. 

Jejich odborný názor je, že Maorové se nikdy nevzdali suverenity a zachovali si absolutní autoritu podle svého starověkého zvykového práva Tikanga a mezinárodně uznávaného prohlášení nezávislosti He Wakaputanga z roku 1835. 

Toto právní stanovisko potvrzuje zjištění Te Raki Inquiry under Justice Coxhead, publikované v letech 2014 a 2022.

Plně to potvrzuje i veřejně známý postoj vlády Ruské federace, že smlouva z Waitangi nebyla nikdy ratifikována Brity, jak je uvedeno v prohlášení  Marie Zacharovové, ředitelky Informačního a tiskového odboru Ministerstva zahraničních věcí, ze dne 7. března 2023.

Velká porota si vyslechne výsledky vyšetřování soudního zástupce a rozhodne, zda obvinit obžalované a přistoupit k procesu před porotou nebo tribunálem.

První soudní zasedání COJ-07-23-001 bylo svoláno k vynesení rozsudku nad čtyřmi  novozélandskými vládními úředníky, Christopherem Johnem Hipkinsem, Andrewem Jamesem Littlem, Ashley Robin Bloomfieldem a Christopherem Jamesem, kteří byli zapojeni do činů, které He Wakaputanga poškodily a vedly k závažným zločinům Covid-19.

 

zdroj

zdroj

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Nový Zéland: Zahájení historické velké poroty – první obvinění vládních činitelů za zločiny COVID-19

  1. Jestli tomu rozumím, tak by měli obvinit osoby, které vynucovaly vakcinování covidpasama a omezováním svobody pohybu pro nevakcinované.
    Samotné vakcíny byly legální a lidé dobrovolně podepisovali při aplikaci, že se chtějí stát součástí experimentální neodzkoušené léčby.

    Myslím si, že to dopadne tak, že není koho trestat. Vakcináři si to zavinili sami, protože mysleli jen na sebe. Kdyby nikam nejeli, tak by byly covid pasy zrušené. Každý vakcinář si řekl: „Nechám se píchnout, hlavně že můžu do ciziny.“. A že kvůli nim ostatní nemohli cestovat, je netrápilo.

    Jediný koho by mohli odsoudit je Babiš. Paradoxně né za to, že vehnal lidi do tyranie. Protože on to dělal na přání náhubkářů, kteří mu dobrovolným nošením náhubků na pysku signalizovali, že si to přejí. Avšak on podvedl veřejnost, když řekl ve svém pravidelném, pořadu Čau lidi: Čím pečlivěji budete nosit respirátory, tím dříve pseudopandemie skončí. Lhal. Pravda je, že čím důsledněji lidi náhubky nosili, tím déle Babiš vydělával na PCR testech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout