Nedávný masakr v Holandsku: Média se snaží zakrýt arabský původ pachatele, nazývají ho neonacistou

Nedávný masakr v Holandsku: Média se snaží zakrýt arabský původ pachatele, nazývají ho neonacistou

Pokud dojde v obohacovaných zemích k vraždě či jinému závažnému zločinu, jehož pachatelem je jedinec z řad původního obyvatelstva, informace o tomto jedinci se objeví během pár hodin a známe nejen jeho jméno, ale i životopis, podobu a málem také číslo bot.

Ovšem v případě, že jde o pachatele z řad obohacujících etnik, pak dochází k mlžení a zastírání tohoto skutečného původu. Například jako v případě nedávné trojnásobné vraždy, ke které došlo v Holandsku.

Nizozemský politický establishment nezveřejnil žádné informace o zahraničním původu podezřelého a místo toho se přiklonil k myšlence, že byl „neonacista.“

Nizozemská média se zaměřují na to, že údajný vrah masakru na Erasmově univerzitě v Rotterdamu v sobě skrýval krajně pravicovou ideologii a byl „neonacistou,“ ale zároveň média zřetelně mlčí o mužově imigračním pozadí.

Vzhledem ke jménu podezřelého, Fouad, což v arabštině znamená „srdce“, existuje silný důvod se domnívat, že buď pochází ze země Středního či blízkého  východu nebo má severoafrické pozadí (v Holandsku je velmi silná marocká komunita).

Snaha zamlčet jeho původ by nyní, krátce před předčasnými volbami, byla logická. Většina Holanďanů je zásadně proti vítací politice, přičemž přiznání původu vraha by uškodilo zavedeným partajím.

Fouad L. byl obviněn ze zabití 39leté matky a její 14leté dcery v jejich domě, než ho krátce poté zapálil spolu se svým vlastním bytem. Existují zprávy, že matka mohla nahlásit Fouada L. na policii, když ho viděla, jak mučí svého králíka, což mohlo sloužit jako motiv pro dvojnásobnou vraždu.

Poté, co zavraždil obě ženy, Fouad L. odcestoval na lékařskou univerzitu Erasmus v Rotterdamu, kde kdysi studoval, než byl trvale suspendován, a zastřelil 43letého profesora. Také házel Molotovovy koktejly uvnitř budovy a  na několika místech založil požáry.

Nizozemská média ani policie zatím nezveřejnily nic o mužově migrační historii, včetně toho, zda je to cizinec nebo nizozemský občan. Ve skutečnosti mnoho nizozemských médií, jako je Het Parool, odmítá zveřejnit mužovo jméno a místo toho odkazují na jeho iniciály jako F.L.

Nebyla také zveřejněna žádná fotografie podezřelého vraha.

Nicméně i během jeho zatčení policií video ukazuje, že muž měl zavázané oči. Není jasné, zda je to běžná policejní praxe při zatčení podezřelého z násilí, ale jen to potvrzuje, že zřejmě chtěli z nějakého důvodu zakrýt  vzhled podezřelého.

Nicméně i tak se objevila spousta podrobností o vrahovi, včetně online historie podezřelého. Mezinárodní média informovala, že byl „neonacistou“ a „zuřivým alkoholikem.“ V příspěvku pro 4chan, který Fouad L. údajně učinil, přiznává, že pod vlivem alkoholu mučil svého králíka.

„Byl jsem mučen svým nespravedlivým suspendováním a hrál jsem to na králíkovi ve freudovské opilé  strnulosti,“ napsal. Také zřejmě použil antisemitské urážky a rasistické výrazy proti černochům, když přispíval na 4chan.

Není jasné, jak byly jeho příspěvky získány, ale v jeho telefonu byl údajně nalezen krajně pravicový materiál, na který se nizozemská a anglická média zaměřují. Není však jasné, co je tento krajně pravicový materiál zač a zda to ospravedlňuje označení, že podezřelý byl „neonacista.“

Kromě toho drtivá většina muslimů – včetně těch, kteří žijí v Evropě – se nijak netají nenávistí k Židům a černochy Arabové tradičně považují za podřadné.

Například ve Francii velmi často řeší násilné konflikty mezi arabskou a černošskou komunitou, které jsou většinou vyprovokovány právě narážkami ze strany Arabů.

Arabové měli navíc po dlouhá staletí v držení černé otroky, přičemž veřejné tržiště s černými otroky existovalo v Saúdské Arábii ještě v 60. letech minulého století.

I kdyby se prokázalo, že tento muž choval „krajně pravicové“ přesvědčení, ať už je jakékoliv, nadměrné zastoupení cizinců ve statistikách násilných trestných činů v celé Evropě bylo dobře zdokumentováno, včetně údajů z Dánska, které ukazují ohromující nadměrné zastoupení dětí přistěhovalců, které mají dánské občanství, ve statistikách násilné trestné činnosti.

V Dánsku data ukazují, že integrace v průběhu času nefunguje, naopak, mladší generace jsou stále problematičtější.

Mimochodem, v Holandsku jde v posledních týdnech už o druhou vraždu, kdy je původ pachatelů ututláván. Nedávno byli na ulici v Rotterdamu ubodáni důchodce a jeho pes údajným „gangem,“ o jehož původu se ovšem média nezmiňují, vyjma uvedení věku jednoho ze zatčených.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 29 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Nedávný masakr v Holandsku: Média se snaží zakrýt arabský původ pachatele, nazývají ho neonacistou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout