Juncker: Ukrajina je zkorumpovaná na všech úrovních

Juncker: Ukrajina je zkorumpovaná na všech úrovních

„Něco rozhodneme, pak to vypustíme na veřejnost a nějakou dobu počkáme, co se stane. Pokud nedojde k velkému křiku a povstáním, protože většina lidí nechápe, o čem bylo rozhodnuto, pak pokračujeme – krok za krokem, dokud není cesty zpět.“

Tento Junckerův výrok je chronicky známý a jen ukazuje, že to není poprvé, co mu ujelo něco, co si raději nechávají ostatní politici pro sebe.

Možná je za jeho občasným „vypuštěním pravdy“ i fakt, že se celkem rád dívá sklence na dno, nicméně – ať je to jak chce – právě tato loutka patří k těm, které jazyk za zuby vždy nedrží…

„Ukrajina není připravena vstoupit do EU, protože je zkorumpovaná na všech úrovních společnosti,“ řekl Jean-Claude Juncker, bývalý předseda Evropské komise, v neobvykle otevřeném prohlášení pro německé noviny Augsburger Allgemeine tento týden.

Také pokáral současné evropské představitele za to, že dali Ukrajincům falešné sliby ohledně budoucnosti jejich kandidatury do EU a řekl, že přijetí do bloku by „nebylo dobré ani pro EU, ani pro Ukrajinu.“

„Každý, kdo měl něco společného s Ukrajinou, ví, že je to země, která je zkorumpovaná na všech úrovních společnosti. Navzdory svému úsilí není připravena na přistoupení. Potřebuje masivní vnitřní reformní procesy,“ řekl.

„Neměli byste dávat falešné sliby lidem na Ukrajině, kteří jsou až po krk v utrpení,“ vysvětlil. Juncker dále zdůraznil: „Jsem velmi rozzlobený kvůli některým hlasům v Evropě, které říkají Ukrajincům, že se mohou okamžitě stát členy.“

Ukrajina se dlouhodobě řadí mezi nejzkorumpovanější země v Evropě a mezi špičku na světě. Americká a evropská média to v poslední době občas přiznávají a Junckerova náhlá smělost by mohla být způsobena také obecným nárůstem mediálního pokrytí této záležitosti.

Začátkem tohoto týdne ukrajinský zákonodárce Jaroslav Železnjak, první místopředseda parlamentního výboru pro finance, připustil, že korupce je hlavním problémem, který hrál roli v zadržování vnější pomoci, a to i v důsledku úspěšného úsilí vedeného GOP v americkém  Kongresu vyjmout ukrajinskou obrannou pomoc z provizorního zákona.

„Největší (veřejná) stížnost na nás je korupce,“ připustil Železnjak v nedělním příspěvku na sociálních sítích. „Musíme projít těmito 45 dny bez velkého korupčního skandálu,“ uvedl.

To přichází i poté, co Zelenskyj v posledních dvou měsících vyhodil řadu vysokých představitelů, včetně svého dlouholetého ministra obrany a šesti dalších vysokých představitelů obrany.

Ukrajinská korupce se objevila jako téma rozhovorů také v USA mezi těmi republikány, kteří říkají „už žádné bianco šeky“ nebo neustále proudící pomoc Ukrajině, zejména v okamžiku, kdy Američané bojují s inflací, rostoucími náklady na potraviny a dostupným bydlením.

Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli hrozí, že vnější pomoc vyschne, Ukrajina uvedla, že „ambiciózně“ pracuje na prosazení reforem….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 4.7]

7 thoughts on “Juncker: Ukrajina je zkorumpovaná na všech úrovních

    1. Jsou to chudáci. Chtěli by válku všude, ale nemají na to peníze. Daně vybrané od chudých nestačí a bohatí jim více dát nechtějí. Nakonec to dopadne tak špatně, že bude mír. Je to sice špatné, ale i tak se dá žít. Nakonec si zvyknou.

  1. „Ukrajina je zkorumpovaná na všech úrovních“ – Ano, je. Ale korupce jako taková nevadí, ta je i na západě. To co vadí je, že Ukrajinci se korumpují hlavně mezi sebou. Ve vyspělých zemích politiky korumpují hlavně západní firmy, ale na Ukrajině si stačí sami. To se jim musí zatrhnout. Korupce je přípustná jen na nejvyšších místech a ne na všech úrovních. Začneme tak, že Ukrajinu zničíme tím, že ji co nejdéle necháme devastovat válkou.

    1. a ne jen to Ukrajina bude západu ručit i svojí pudou a nemovitostmi když nebude moct splácet ty ohromné dluhy + válku táhle válka Ukrajince o všechno přípravy kolik Ukrajincu muselo umřít a zbytečně kvuli nějakému komikovi

    2. jj správná úvaha, Pavel Dobeš o korupci zpívá již mnoho let, ta správná je anglická. Teď se brzy dočkáme od fialového mudrca módro jak sviňa, že signály ukravinské korupce jsou správně směřovány a že myslí. Masomlejn je děsný, ale na opravu kravína se lidi najdou. Horší je zamoření životního prostředí, i lidi si zvyknou a Gretce je to na banánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout