Další důkaz, že mRNA přeprogramují imunitní systém s neznámými dlouhodobými následky

Další důkaz, že mRNA přeprogramují imunitní systém s neznámými dlouhodobými následky

Právě byla publikována nová studie, která potvrzuje, že mnoho lidí, kteří byli očkováni mRNA „Covid vakcínou,“ má hluboké změny ve svém imunitním systému, ke kterým normálně dochází pouze po dlouhodobé expozici alergenům, jako je včelí jed.

Zdá se, že tyto změny oslabují imunitní odpověď na Covid, protože se tělo přizpůsobuje nepřirozeně vysokým hladinám protilátek, které očkování mRNA zpočátku produkuje.

To by mohlo vysvětlit paradoxní skutečnost, že navzdory mírné vakcíně Omicron nedávno očkovací fanatici  uvedli, že nemohou rychle odstranit infekce Covid. Změny v imunitním systému jsou vidět pouze u mRNA a ne u lidí, kteří dostávají jiné typy vakcín proti Covidu, zjistila studie.

Studie také ukázala, že silné imunosupresivum podávané na ekzém změny potlačilo, což vyvolalo další otázky o možné souvislosti mezi kožními problémy a autoimunitními onemocněními a mRNA.

Studii, které se zúčastnilo 604 pacientů, provedli vědci v Nizozemsku a financovala ji nizozemská vláda.

Vědci zveřejnili své výsledky online před několika týdny, ale navzdory důležitosti studie o tom mainstreamová média neinformovala. Potvrzuje a rozšiřuje dvě předchozí práce, které prokázaly podobné změny v imunitním systému.

Pozorovali jsme významný nárůst RBD-specifických IgG4 protilátek (medián 21 %) u zdravých/léčených zdravých/neléčených kontrol po třetí vakcinaci mRNA. Toto zkreslení IgG4 nebylo přítomno, když byla primární vakcinace adenovirovým vektorem. 

 

V článku vědci uvedli, že lidé, kteří dostali alespoň tři očkování mRNA, zaznamenali prudký nárůst typu protilátky zvané IgG4.

IgG protilátky zůstávají v krvi měsíce poté, co je člověk infikován „antigenem“ – cizím vetřelcem, jako je koronavirus. Jsou to nejběžnější protilátky v imunitním systému.

V případě koronaviru se IgG protilátky navážou na spike protein, který vyčnívá z povrchu viru. Potom buď zabrání tomu, aby se virus implantoval do tělesných buněk a množil se nebo přijmou další části imunitního systému, aby virus napadly.

IgG protilátky se vyskytují v různých podtřídách.

IgG4 je obecně nejvzácnější a poslední, kterou tělo produkuje. Podtyp IgG4 nenabírá další části imunitního systému k útoku na virus, ale stále jej může „neutralizovat“ zastavením vazby viru na buňky. Třída IgG4 obvykle tvoří méně než 5 procent všech protilátek IgG, často dokonce méně než 1 procento.

Vědci však zjistili, že po třetím očkování tvoří IgG4 asi 21 procent všech IgG protilátek, které našli u průměrného zdravého dospělého. Hodnoty se však značně lišily a u jednoho ze čtyř dospělých tvořil IgG4 téměř 50 procent všech IgG protilátek.

Protože IgG4 je tak vzácný, když imunitní systém funguje normálně, nikdo přesně neví, jaké účinky může mít hladina IgG4, která je mnohem vyšší než normální. 

„Bude obtížné přesně dešifrovat negativní důsledky, pokud vůbec nějaké, zvýšených hladin IgG4,“ napsal jeden odborník v lednu poté, co se objevily první zprávy o IgG4.

Nejistota ale pokračuje.

Nikdo neví, zda hladiny IgG4 budou nadále stoupat s dalšími posilovacími dávkami nebo opakovanými infekcemi Covidem. Nikdo neví, zda se spike protein omikronu nadále liší od protilátek vytvořených lidmi po prvním očkování.

Už více než rok obecná mírnost Omicronu tyto obavy z velké části utlumila. Přestože se infekce Covidem nadále vyskytují, jen málo lidí je hospitalizováno nebo na tuto nemoc zemře.

 

Nizozemská studie nakonec zjistila, že u pacientů užívajících dupilumab – nový lék, který blokuje imunitní stimulátor IL-4 a používá se k léčbě ekzémů, prakticky nedošlo k žádnému zvýšení IgG4. 

Totéž platí pro pacienty užívající starší léky nazývané inhibitory tumor nekrotizujícího faktoru, používané k léčbě revmatoidní artritidy a dalších autoimunitních onemocnění.

Tyto léky, které silně modulují imunitní systém, by neměly být nutné ke zvrácení účinku vakcíny na imunitní systém. Zdá se však, že dupilumab a inhibitory TNF dělají přesně to. Normalizovaly imunitní odpověď a snížily hladiny IgG4 u lidí, kteří dostávali mRNA.

Otázkou je proč k tomu dochází – a co by jejich účinek mohl říci o celkovém účinku mRNA na imunitní systém.

Případové zprávy z celého světa naznačují, že mRNA mohou ve vzácných případech vyvolat autoimunitní onemocnění, jako je revmatoidní artritida a dokonce i diabetes 1.typu.

Od amerických vědců ale nelze očekávat odpověď na tyto otázky.

Spojené státy – domov dvou ze tří společností zabývajících se vakcínou mRNA Covid – nadále dělají vše, co mohou, aby popřely i teoretickou možnost vedlejších účinků mRNA. Všechny tři články IgG4 pocházejí od evropských výzkumníků.

Koneckonců, nemůžete hlásit špatné zprávy, pokud je nebudete hledat…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.7]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout