„Allahu akbar!“ Útok přímo v centru Bruselu, dva mrtví (video + aktualizace – dopadení pachatele)

„Allahu akbar!“ Útok přímo v centru Bruselu, dva mrtví (video + aktualizace – dopadení pachatele)

Zdá se, že si již výzvu k útokům v „zemích bezvěrců“ vzal za svoji další muslim. Po pátečním útoku ve francouzské škole, kdy Čečenec uřízl hlavu učiteli a několik dalších lidí pobodal do krku, nyní došlo k útoku v Bruselu.

Muslim za pokřiku „Allahu akbar!“ tentokrát zaútočil na švédské fotbalové fanoušky.

V pondělí kolem 19:30 vystřelil jedinec oblečený ve fluorescenční bundě z válečné zbraně na švédské fanoušky přítomné v Bruselu večer před kvalifikačním zápasem na Euro 2024 mezi Belgií a Švédskem. Útočník, který přijel na Boulevard du Neuf de Ligne a Boulevard de Sainctelette na skútru, zabil dva lidi (jde o švédské státní příslušníky) a další zranil.

Před útokem střelec, který uvedl, že se jmenuje Abdelsalem Al Jilani, zveřejnil na sociálních sítích video, ve kterém vysvětlil svou motivaci. Tvrdí, že je členem skupiny Islámský stát a tvrdí, že  zabil tři lidi. V současné době úřady potvrdily smrt dvou lidí.

Je ironií, že prezidentem Švédské fotbalové asociace, který byl evakuován ze stadionu, není nikdo jiný než bývalý premiér Reinfeldt který v roce 2015 vyzval k tomu, aby Švédové „otevřeli své srdce“ a umožnili 150 000 muslimům dorazit do Švédska.

Zde je video, na kterém si na ulici útočník připravuje zbraň, několikrát vystřelí a vydává se vraždit:

Vrah jezdil po městě a křičel: „Allahu, akbar!“

 

Terorista, původem z Tuniska, který sám sebe popisuje jako „Alláhova vojáka“ a tvrdí, že je na misi, aby „pomstil muslimy“, říká, že by kdykoli zaútočil znovu.

Aktualizace:

Tuniský terorista, který včera zastřelil dva Švédy, byl nyní dopaden v bruselské kavárně, kde ho policie postřelila. Byl těžce raněn do hrudníku. Jeho smrt nebyla potvrzena, po zásahu byl odvezen do univerzitní kliniky v Saint-Luc.

Podle belgické ministryně vnitra Annelies Verlindenové je podezřelý, který byl dnes ráno postřelen policií, v současné době na jednotce intenzivní péče.

Podle belgických úřadů terorista zaútočil na Švédy jako „pomstu“ za ostře sledované pálení koránu, které se ve Švédsku odehrálo.

„Konkrétně se zaměřil na švédské příznivce,“ potvrdil premiér De Croo.

Lassoued je také identifikován jako podporovatel teroristické skupiny Islámský stát, ale není jasné, zda byl skutečně organizován ve skupině nebo byl jen „inspirován“ ideologií a metodami teroristů.

Obraz

Tuniský islámský terorista, který v Bruselu zabil dva Švédy, v roce 2021 pobýval i se svojí rodinou v italském Janově.

Pravděpodobně přistál na Lampeduse. Je také možné, že byl „zachráněn“ a vyhozen do Itálie některou z lodí neziskovek.

Terorista také natočil video, v němž objasňuje své motivy.

 

 

 

Zde je to, co islámský terorista z Bruselu říká ve videu:

„Alláhu Akbar. Odvolávám se na Abdesalema Al Guilaniho a jsem bojovníkem za Alláha. Jsem z Islámského státu. Milujeme ty, kteří milují nás, a nenávidíme ty, kteří nenávidí nás.

Žijeme svým náboženstvím a umíráme podle svého náboženství. Al Hamdulah. Váš bratr se narodil ve jménu muslimů. Zatím jsem zabil 3 Švédy Al Hamdoulelah. Ti, kterým jsem vypsal šek, se rozhodli mi odpustit. A odpustím sám sobě, celému světu. Salam Alejkum.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

5 thoughts on “„Allahu akbar!“ Útok přímo v centru Bruselu, dva mrtví (video + aktualizace – dopadení pachatele)

  1. Škoda,že radšej nezabíjal v sídle Európskej komisie – ale verím,že k masakru skôr či neskôr dôjde aj tam. Odsúdenie tohto útoku zo strany miestnej moslimskej mafie /lebo žiaden spolok moslimov nemožno nazvať inak/ je typickým príkladom takíje…

    1. A proč by islámský terorista měl zabíjet v sídle EK? Proč by měl vraždit TY, kteří prosadili, aby mohl do EU
      přijet bez dokladů, aby dostával štědré dávky z daní obyvatel, aby mohl beztrestně znásilňovat a vraždit domácí obyvatelstvo? Řekněte mi jeden jediný důvod, anebo si to srovnejte v hlavě.

      1. Hlavne preto,že mnohí nikým nevolení eurobyrokrati na všetkých úrovniach od najnižšej po Európsku komisiu /Jourová, Šefčovič/ sú židovského pôvodu . Pri ich výbere ide o veľkú výhodu. Aj mnohí poslanci bábkového europarlamentu , hlavne z východnej Európy, sú Židia – len zo Slovenska som narátal minimálne 8.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout