Z Náhorního Karabachu byli nuceni prchnout všichni nemuslimové, včetně řecké menšiny

Z Náhorního Karabachu byli nuceni prchnout všichni nemuslimové, včetně řecké menšiny

Pokud si muslimové převezmou jakékoli území, vždy je hlavním cílem dobytou zemi islamizovat. Případ vyháněných Arménů, kteří měli na vybranou konverzi k islámu nebo odchod, se v mnohém podobá osudu Srbů v Kosovu.

Obdobné je to i v islamizovaných evropských zemích. Původní obyvatelstvo je nuceno prchat ze čtvrtí, které obsazují muslimové, neboť záhy se tam zhorší bezpečnost a oblasti, kde třeba před 30-40 lety žili pouze původní obyvatelé, se stávají islámským ghettem.

Postupně si takto mohamedáni časem převezmou země jako Francii, Německo, Švédsko, Holandsko, Itálii či Belgii.

Oblast Náhorního Karabachu je tedy jen předzvěstí budoucího osudu těch evropských zemí, které se rozhodly pro politiku otevřených hranic.

Z oblasti převzaté Ázerbájdžánem nyní neprchají pouze Arméni, ale všichni křesťané, tedy včetně různých menšin.

Jediná čistě řecká vesnice v Náhorním Karabachu, Mehmana (Μεχμανά), která se nachází v provincii Matakert, je nyní pod ázerbájdžánskou kontrolou a asi dvě desítky obyvatel jsou nyní buď v Arménii, nebo ve Stěpanakertu, hlavním městě regionu.

Předsedkyně Řeků Artsakhu (Náhorní Karabach), Sofie Ivanidou, je stále ve Stěpanakertu, a situace všech Řeků bude jasnější, jakmile budou evakuováni do Arménie.

Mehmana byla osídlena v roce 1830 pontskými Řeky z Argyroupoli (Αργυρούπολης) v Pontosu, kam se vydali pracovat ve zlatých dolech v regionu. Zlato se těžilo a zpracovávalo v Mehmaně více než sto let.

Přestože to byla nejodlehlejší ze všech pontských řeckých kolonií na Kavkaze, byla finančně silná.

Armádní major ve výslužbě, spisovatel a novinář Savvas Kalenteridis řekl: „Vesnice byla čistě řecká až do útoku Ázerbájdžánců v roce 1992. Pak vypálili domy, které ve skutečnosti zůstávají zničené dodnes.“

„Jen málo domů zůstalo obyvatelných. Po útoku se mnozí přestěhovali do Řecka a zejména do jeho severních oblastí, jako je Florina,“ dodal. Ve vesnici pak zůstala jen hrstka Řeků. Ti byli nyní vyhnáni.

Mezi příjmeními, se kterými se Savvas Kalenteridis setkal při své návštěvě vesnice, byli Lavasidis, Akritidis, Ioannidis, Stylianidis, Putahidis a Papadopoulos.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Z Náhorního Karabachu byli nuceni prchnout všichni nemuslimové, včetně řecké menšiny

  1. Dovolím si vrátiť sa trochu do histórie. Nevraživosť ,nenávisť, vojny medzi Azerbajdžanom a Arménskom vyprovokovala už roku 1988 /čiže ešte za vlády zradcu Gorbačova/ CIA v spolupráci so Saudskou Arábiou. O pár mesiacov prišlo zemetrasenie a Azerbajdžanci rozkradli väčšinu humanitárnej pomoci. Neskôr sa k boju proti Arménsku a jeho národu pridalo aj islamofašistické Turecko na čele s Orbánovým kamarátom Erdoganom. A výsledok vedomého a dlhodobého protikresťanského teroru v oblasti je dnes tu: exodus prakticky všetkých Arménov z Arcachu. /Vyhnanie kresťanov z ich domova je zároveň aj krok proti Iránu, spojencovi Arménska a domovu mnohých Arménov, hoci to znie absurdne./ ,Nepochybujem o tom,že aj vo včerajšom výbuchu skladu s pohonnými látkami /zatiaľ 175 obetí/ mali prsty tajné služby Turecka a USA. Ľutujem ťažko skúšaný arménsky národ /spomeňme si na genocídu Arménov Turkami, ktorú nepriamo schvaľuje EÚ a Erdogan ju odmieta uznať/ , ale urobil veľkú chybu , keď si zvolil za premiéra špinavého probruselského a proamerického zradcu Pašinjana.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout